Paypal - refund

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Eno zanimivo prigodo imam s paypal-om. Njihov uporabnik sem že 10let+, ampak tole se mi je sedaj zgodilo prvič. Namreč, kupil sem eno tehnično stvar od pravne osebe v sloveniji. Plačam s paypalom.

Ker mi zadeva ni ustrezala, sem se s prodajalcem dogoovril, da izdelek vrnem nazaj. On mi je zatrdil da bo kupnino vrnil. No, izdelek vrnem, prodajalca sem še 2x potipal, naj pove kako in kaj...ter ali je dobil izdelek nazaj. Tukaj se je komunikacija končala. Nič ne rečem, lahko da so zaposleni itd..

Po cca 10 dneh, javim na paypal. Oni mi takoj naslednji dan, refundirajo celotni znesek kupnine (vključno s poštnino). Konec dneva mi refundira še dejanski prodajalec, znesek brez poštnine, kar je seveda pravilno.

In trenutno imam dvojno refundacijo. Pišem na paypal, kaj je z njihovo transakcijo in mi odgovorijo da je to v stilu "once-off goodwill gesture and courtesy".

Se pravi, če prav razumem, rajši dajo 50eur da obdržijo stranko (mene), pa čeprav so sami v minusu..v minusu v konkretno tem primeru?!?

Oziroma, ali gre za zgolj enkratno zadevo, pa naslednjič ko bom (upam da ne) rabil refund, do tega ne bom več upravičen ?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Moje mnenje je, da ti je Paypal vrnil denar, da ti ne čakaš preveč. Potem pa oni terjajo prodajalca, naj nakaže njim.
To je, spet samo moje mnenje, ta "goodwill", dobra gesta...
Kar je seveda "krasno" za prodajalca - vrrnil je tebi, zdaj pa ga bo še Paypal terjal...
Moje mnenje, spet, samo moje menje je, da pač nakažeš prodajalcu, kar ti refundiral, ker si že tako dobil od Paypala...
Po želji...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ja, tudi jaz sem si tako razlagal, oni dajo meni, on da njim. Ker je so oni meni dali par ur prej, kot prodajalec, sem mislim, da se je prodajalec odzval na njihov mail ali kakorkoli že imajo to urejeno.

Zato sem jim pisal, kako in kaj, pa kot da me ne razumejo. Mogoče rabijo kak dan, dva, tri, da ugotovijo, da prodajalca ne bodo terjali, med drugiim sem jim tudi to omenil ,da sem že dobil refundirano od prodajalca, pa je rekel njihov svetovalec, da so s tem že seznanjeni,...
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Ali počakaš, da te kontaktira prodajalec in potem narediš, kar pač narediš...
Ali pa pokažeš tvoj "goodwill" in nakažeš prodajalcu...
Jaz bi...
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Se mi še ni naredilo, ne kot kupec ali kot prodajalec.
Ponavadi ima seller čas da reagira če ustrezno sprožiš postopek preko paypala.
Koliko časa si pa čakal preden si določil da prodajalec na reagira ter sprožil pri paypalu?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
No, sej imam namen počakat..Mislim, stanje na paypalu je pozitivni tako da, kar se mene tiče lahko 'trgajo' v vsakem momentu. Koliko časa sem čakal? 10 dni, pa to me še ne moti, ni problem počakat, če bi z druge strani prejel kak info. Tako pa ne veš, kaj se dogaja, ko je naenkrat kar mrk..
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Jah lej od tebe je odvisno ali bo zatušil ali pa pobasal ta neprisluženi denar....vzet ti ga ne morjo kr tko.

To je isto kot ko kupujemo pri Kitajcih in če roba ne pride ti oni refundirajo. Seveda vsa rtoba prej ko slej pride in nekateri to izkoriščajo da prijavijo da niso dobili, prodajalec refundira roba pa pride. Toično zato so skenslali pošiljanje paketov v rusijo in Italijo
smile-1.gif