Ebay, ne morm kupiti predmeta, izginilo pa nekaj €

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Zadeva je taka, da sem na UK Ebayu od privat prodajalca kupil vetrno mrežo za avto, zadeva gre čez checkout, kjer mi napiše skupno vsoto, ki jo bo potrebno plačati, 64 € izdelek in 17 € poštnina preko global shippinga. Zadeva se zatakne pri preusmeritvi na paypal, saj ob samem plačilu dobim zavrnitev plačila z opozorilom: the bank that issued your card didn't approve this transaction. Contact card issuer or add different card.

Denarja na debetni je dovolj, banka tudi pravi da ne vidi nobenih težav z mojo kartico. Nekajkrat sem tako poskušal, a vsakič je paypal zavrnil transakcijo. Vmes sem prodajalcu opisal težave s plačilom izdelka, pač toliko da ve kakšna je situacija in ga prosil da mi da nekaj časa da težave rešim. Sedaj mi piše pod alerts: you bought this item, please pay.

Zdaj pa se prava veselica šele začne, ob zadnjem poskusu plačila izdelka, ki je bilo seveda zavrnjeno, je iz debetne kartice vseeno izginilo 14 €.... ker sem se ustrašil morebitnega vdora, sem ostanek denarja takoj potegnil dol iz debetne kartice. Potem sem kontaktiral ebay, paypal in svojo banko..... nobeden ne vidi kakršnekoli transakcije, meni pa manjka 14 €
bonk.gif
to se je dogajalo v soboto.

Aja, na paypal profilu izgleda, kot da je šla transakcija dejansko nekam, pa bila potem refundirana, prilagam priponko. To podjetje bi naj za ebay izvajalo global shipping program Ali se morda motim?

Denar manjka, obveznost imam do prodajalca,Kaj lahko sploh naredim zdaj?
2402917-pitneybowes.jpg
 

Priponke

  • 2402917-pitneybowes.jpg
    2402917-pitneybowes.jpg
    25,4 KB · Ogledi: 172

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
to se je že dogajalo
paypal ne prizna,da ima štalo. 1x so spremenili protokol preverjanja kartice pa nekaj dni ni šlo
včasih izdajalec kartice blokira več kot xy transakcij v tujino ali pa na isto mesto v enem dnevu
gnjavi izdajatelja kartice in gnjavi one od paypala. prvi trije na paypalu ne bodo nič naredili. potem pa se zna kaj premakniti
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Refund na kartico ne pride takoj, ampak po parih dneh (cca 3-4 delovne dni), tako da si verjetno prehitro zapaničaril.
Ko je meni enako javljalo (mogoče imaš drugačen problem), je bil problem, da so mi dovolili nakup le 5 izdelkov na dan, sem potem klical na banko in so mi omejitev odstranili.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Saj ne bi panike zagnal, samo zmotilo me je to, da nato niti paypal, ebay ali moja banka niso nič vedeli o kakršnemkoli nakazilu, meni pa denar manjka
bonk.gif


Glede na to, da je preko te debetne kartice bilo opravljenih že več nakupov, vsi brez težav, mi je čudno zakaj ni šla transakcija skozi. Je morda na paypalu nastavljena kakšna omejitev višine transakcije? Ker za 90 € stvari še res nisem kupil. Bilo pa je na kartici dovolj denarja, kak € več v bistvu.....