Parni likalnik spušča vodo... Se spozna kdo?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Hej vsem..

Spet vas naprošam za pomoč... Imamo slučajno koga tu na forumu, ki se spozna na parne likalnike? Likalnik je začel "spuščat" vodo... In ker vse ostalo še vredu deluje, predvidevam, da je mogoče samo kaj zamašeno ali kaj podobnega, da namesto pare teče voda...

Kakorkoli, ko prižgemo parno postajo, voda priteče iz sprednjih luknjic, označenih na sliki:
20220528_101803.jpg


Najprej sem razšraufal likalnik, da bi videl, če se je kaka cev izmaknila... In ni videt... Cel likalnik in postaja izgledata tako:
20220528_101459.jpg


Razstavljen likalnik od bližje pa tako:
20220528_101828.jpg


Sedaj me zanima, kje je po vašem mnenju problem: v postaji ali v likalniku (v predelu, ki je označen z rdečo barvo na zgornji sliki)? Ker kot sem rekel, ko postaja začne pumpat vodo (takoj po vklopu), iz likalnika začne tečt voda.. In sam ne vem, ali paro dela likalnik ali postaja. In posledično tudi ne vem, ali je kriva postaja ali likalnik.. Ker do tukaj (kot prikazuje slika) nikjer nič ne teče..

Pač ne vem, ali je problem, da postaja namesto pare pošilja vodo likalniku ali da likalnik ne "ustavi" te vode (katero bi moral pretvorit v paro), ki jo pošilja postaja?

Ima kdo kaj znanja o tem? Ker imam občutek, da je popravljivo... ;)
 
Nazadnje urejeno:

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
Verjetno nimaš dovolj temperature na likalniku pa se ti para kondenzira. Ali ti je termostat na likalniku omagal ali pa sploh nimaš dovolj temperature nastavljene.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Prej, ko je vse delalo, je začelo pumpat malo vode, potem se je nekaj časa pripravljal in potem je bil pripravljen za delo..

Sedaj pa ko vklopimo postajo, kar takoj začne tečt voda iz likalnika... Kot da postaja potisne načrpano vodo takoj skozi likalnik.. In ne vem, ali je to problem v postaji ali v likalniku....
 
Nazadnje urejeno:
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Para se dela v postaji, moje mnenje je da ti je v postaji spustil/crknil ventil, ki uravnava kdaj gre para/voda naprej, očitno odpira pri premajhnem pritisku, oz. je ves čas odprt. Lahko je kriv tudi vodni kamen. Kaj sicer pa kasneje zavre vodo?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Ne, ker v bistvu skozi likalnik steče vsa voda, ki je v posodi.. In potem smo ugasnili postajo..

Ok, probam še postajo razstavit in bom videl, kaj me čaka tam... ;);)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Uff, to pa je "višja matematika" za mene.. ;)

20220528_121551.jpg


Dobro no, probal sem... ;)

Pač nerad mečem vse takoj na odpad, ker pregrdo delamo z stvarmi, ki še delajo, in sem probal popravit.. Samo očitno nebom nič popravil.. :D

Razen če do ponedeljka kdo točno ve, če se obstaja kaka rešitev. ;)

Vseeno hvala lepa vsem za pomoč.. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Kaj pa kis/calgon/.... v posodo z vodo? Mogoče je na grelcu vodni kamen?
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Problem je v tistem rjavem/mesing ventilu in pripeti modri "škaljici".

Vodni kamen nima veze s tem, razen če je kak "kamenček" fizično zaustavil ventil.
Taki likalniki sicer delajo na navadno vodo in jih ni treba posebej čistiti, čeprav kaka terapija s kisom za vlaganje jim tudi ne škodi AMPAK po terapiji večkrat dobro izprati, če ne te bo žena za uhe!
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
V pegli ni nobenega ventila. Tista plava počičkana škatlica je elektro magnetni ventil, kateremu daš komando za odpret s stikalom na pegli.
Lahko da je med ventil prišel apnenec in ne zapre ventila.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Link

Ampak sam tukaj nimaš kaj delat, razen če veš kaj delaš. Vprašaj na servis potem pa se odloči.
Samo po moje pod 100€ boš težko prišel skozi, razen če je nekaj drugega bolj trivialnega. Pač ti veš a se ti je stvar že zamortizirala, kako pogosto in koliko rabiš. Poglej cene novih, maš garancijo …
 
Nazadnje urejeno:

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
Tole matico na tuljave odvij in snemi tuljavo, potem pa odvij še svetli del ki ga boš videl ko odstraniš tuljavo. Pazi da ti kakšna vzmet ne pade in jo izgubiš. Malo poglej not spodaj in očisti kanale, če je kakšen košček apnenca notri.
Sestavi nazaj in probaj.

Lahko pa prej še poskusiš vse skupaj vžgal in pritiskat na pegli stikalo, moral bi se slišati na tuljavi klik za vsak pritisk. Če ne je tuljava crknila.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Koliko krat ste ga očistili po priloženih navodilih ?

«Calc‘n clean» (E) Cleaning the Boiler To extend the life of your steam generator and to avoid any build up of scale, it is essential that you rinse out the boiler after several hours of use. If your water is hard, increase the frequency. Do not use descaling agents for rinsing out the boiler, as they could damage it. 1. Check that the appliance is cold and unplugged for more than 2 hours, and that the removable water tank (1) is empty. 2. Place your appliance on the edge of your kitchen sink. 3. Unscrew the boiler drainage plug located on the bottom of the appliance using a coin. 4. Holding your steam generator in upside down position, and using a jug, fill the boiler (in the base unit) with 1/4 litre of water 5. Shake the base unit for a few moments and then empty it completely over a sink or bucket. To obtain the best result, we recommend that this operation is done twice 6. Important: before re-closing, make sure no water remains in the boiler. 7. Replace and tighten up the boiler drainage plug with a coin