Parade - ne razumem

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Brez ankete ne bomo izvedeli nikoli.:evil:

"Until the late 18th century nig(g)er was synonymous with Negro; thereafter and until the second half of the 20th century the term nigger was essentially a colloquial synonym for Negro. From earliest times until after mid-20th century the belief was prevalent—even by enlightened people such as Charles Darwin—that non-Europeans were inferior, which encouraged disparagement of them. In the early twentieth century there were products such as Nigger Brown Boot Polish and Nigger-Hair Tobacco where the primary purpose of the word nigger was descriptive rather than racist."

Očitno beseda lahko žaljiva postane s časom.

PS. "Magnifico je peder" - ljubkovalno, opisno, zaničevalno?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Brez ankete ne bomo izvedeli nikoli.:evil:

"Until the late 18th century nig(g)er was synonymous with Negro; thereafter and until the second half of the 20th century the term nigger was essentially a colloquial synonym for Negro. From earliest times until after mid-20th century the belief was prevalent—even by enlightened people such as Charles Darwin—that non-Europeans were inferior, which encouraged disparagement of them. In the early twentieth century there were products such as Nigger Brown Boot Polish and Nigger-Hair Tobacco where the primary purpose of the word nigger was descriptive rather than racist."

Očitno beseda lahko žaljiva postane s časom.

PS. "Magnifico je peder" - ljubkovalno, opisno, zaničevalno?
jezik se spreminja
upam da je pravo predavanje...

sicer pa beri kakšno staro knjigo in opazuj drugačne besede. kako so se slovenske žaljivke spreminjale pa ne vem... sem pa 100% prerpičan da rom bo v 100 letih žaljivka in potem bodo cigani hoteli spet novo besedo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Iz umazanih ust je vsaka beseda lahko psovka.

Jaz npr. se že ves čas, že od rojstva naprej, zelo trudim, da se nebi umazal. Pa se vseskozi zavedam, da mi lahko v samo enem hipu spodleti. Toda - umazan NOČEM biti ! Ljudje me poznajo pod "Demz", to je tudi moja lepota.

Cigan pa noče biti čist, v bistvu celo uživa da je umazan, potem imaš pa na svetu razne Jagebabe ki to odobravajo in olepšujejo s spremembo naziva v "Rom" :nigladek: . Ljudje pa celo ploskajo za take fore ? :eek:
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Trump je lani prepovedal izobešanje pride zastav na drogove ambasad vsem ambasadam, razen tistim, ki jim posebej dovolijo. Letos nobena ni dobila dovoljenja:
f8b16e8f0d_62265353.jpg


Ni na drogu:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Zanimivo da se skrivajo in da ne stojijo javno za svojimi dejanji.
Kot je za Washington Post povedal diplomat iz Washingtona, "gre za upor prve kategorije" – ostati želi anonimen, saj bi lahko tako on kot številni drugi diplomati izgubili službo, v kolikor bi podprl te mini upore.
Sicer pa je za vse to kriv sin kenijca.
Administracija Baracka Obame je namreč leta 2011 poslala vsem ambasadam sporočilo, s katerim so želeli, da bi vsi zaposleni in ambasade podprli promocijo in podporo pravic LGBT oseb.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Trump je lani prepovedal izobešanje pride zastav na drogove ambasad vsem ambasadam, razen tistim, ki jim posebej dovolijo. Letos nobena ni dobila dovoljenja:
f8b16e8f0d_62265353.jpg


Ni na drogu:)
Tako kot na veliko ostalih ambasadah, kjer so jo izobesili :)

Sicer pa na ameriški ambasadi v Ljubljani pravijo:

Ameriška ambasada v Sloveniji obesi mavrično zastavo
Tudi ameriška ambasada v Ljubljani je spoštovala odločitev State Departmenta in zastave ni obesila na drogu, je pa lepo vidna s pročelja stavbe.
Ko smo jih vprašali, kako bodo obeležili Parado ponosa, so nam sporočili, da "se bodo predstavniki ambasade udeležili Parade ponosa v Ljubljani in da so veseli, da se bodo udeležili prve Parade ponosa v Mariboru." Kot so nam zagotavljali in večkrat poudarjali, je tako za ambasado kot za zaposlene na ambasadi sprejemanje in podpiranje drugačnosti pomembno za vse posameznike. Ameriška amabasada tako tudi s pomočjo nepovratnih sredstev podpira organizacije, ki "promovirajo pravice LGBTI oseb, toleranco, človekove pravice in spoštujejo osnovne svoboščine ljudi".

vir:
https://www.24ur.com/novice/sloveni...avricno-zastavo-v-podporo-lgbt-skupnosti.html
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Ponos vedno in povsod.
In prav je tako.
Konec osemdesetih si nisem predstavljala, da bom čez 30 let živela v družbi, ki bo homofobna, šovinistična in rasistična. Se vam res zdi sprejemljivo, da se recimo tukaj na alterju tolerira (po mojem mnenju s strani določenih moderatorjev celo vzpodbuja) nestrpnost? Meni ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Daniel
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sej tam je vendar taglavna žurka! :p Nebesa so prazna, niti kuharja nimajo več gor, ko je malce bolj župo solil, ko so vsi zabavljali da je tako prazna. :norec:
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
In prav je tako.
Konec osemdesetih si nisem predstavljala, da bom čez 30 let živela v družbi, ki bo homofobna, šovinistična in rasistična. Se vam res zdi sprejemljivo, da se recimo tukaj na alterju tolerira (po mojem mnenju s strani določenih moderatorjev celo vzpodbuja) nestrpnost? Meni ne.
Kar vi zahtevate zdaj, ni le strpnost, ampak da tudi razmišljamo na 'pravilen' način.
Vsak ima pravico do svojega mnenja in moje je, da so te proslave oslarija.

Proslaviš nekaj, kar si v življenju dosegel. Da seksaš s pripadniki istega spola ni dosežek ampak nekaj, kar vam je po vašem zatrjevanju položeno v zibko.
Po isti logiki bi lahko imeli parado modrookih ljudi.

Mimogrede, ko sta se dva tipa pošalila, da bo parada normalno spolno usmerjenih, se je (in se še) večina zagovornikov 'strpnosti' kar tepla, kdo bo prvi kritiziral to idejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, 8888 in Matey