Oštarija/restavracija - Bled & okolica!

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Tole bi tudi lahko imeli na Bledu. Postrežba na mizo recimo. Vsaj 10€ po komadu.
20190506_104342.jpg
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
Sploh ni fora "imeti denar", samo sovražim in ne presenem, da me pilijo....komaj čakam, da Šipce podpiram.

123: 6,80€ od tega stroški cockte 1,80€ max....5€ čistega in potem jamrajo?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Sploh ni fora "imeti denar", samo sovražim in ne presenem, da me pilijo....komaj čakam, da Šipce podpiram.

123: 6,80€ od tega stroški cockte 1,80€ max....5€ čistega in potem jamrajo?

Presneto čistega. A v Comshopu ko si kupil Logitech miško od najboljšega distributerja ever :fredi::cheer: po 25€ in si jo prodal po 30€ je vašemu direktorju ostalo 5€ čistega? Ne morš tko posploševat, ker ne veš kaj je zadaj. Seveda so marže velike, ampak ne morš tko čez palec kar rečt kok majo čistega. Pa še enkrat, cenik morajo imeti na vidnem mestu, če hočeš jest drago kremšnito na tej lokaciji jo lahko al pa ne, noben te ne sil, da ne smeš ven iz restavracije ne da ti prodajo vsaj 3 kremšnite.
Predstavljaj si, da bi mel 10m stran od restavracije še trgovini Prada in Gucci, pol bi pa cvet slovenske intelektualne srenje kar drl tja in plačal magar 20€ za kremšnito in se vmes smejal hlapcem. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Sploh ni fora "imeti denar", samo sovražim in ne presenem, da me pilijo....komaj čakam, da Šipce podpiram.

123: 6,80€ od tega stroški cockte 1,80€ max....5€ čistega in potem jamrajo?
Saj ni point v cocti ampak v dodatni zaračunani postrežbi. To bi morali nujno zaračunat vsem na Bledu vsaj po 10 € po komadu ali še več .
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Saj ni point v cocti ampak v dodatni zaračunani postrežbi. To bi morali nujno zaračunat vsem na Bledu vsaj po 10 € po komadu ali še več .

V italiji ti bodo poleg postrežbe (servizio) zaračunal še pogrinjek (coperto) pa magari boš šel samo na pivo. Kavo "s nogu" boš plačal evro pa pol, če se boš usedel pa 3. V Pragi ti bojo zaračunal vsega hudiča, zraven ti bojo petkrat povedal da "service is not included", na konc te bodo pa še nategnil pri vračilu denarja... :eek:
Tko to je, tam kjer je dost turistov. Na Stradunu sem dal 18€ za en tavelk pa en tamal pir, kar je moj absolutni rekord. Mi je blo fajn? Ne. Sem se sekiral? Tud ne. Sem limal račune na net? Nisem. ;) Sem pa opazil, da je ratal trend, da gre folk v Benetkah na kofe k Florianu potem pa slikajo račune in se hvaljo na facebooku. Tud prov. Vsakemu svoje... Jest sm dal rajš 70€ za vodni taksi (2x) pa se ne hvalim s tem. No zdele se. :):):) Itak da se ne... samo hočem povedat, da če nimaš dnarja, potem je treba bit pač doma, al pa dobr premislit, kam pa kje se boš dol vsedu in spil pir. Nenazadnje majo povsod po svetu tud trgovine, kjer je pir praviloma cenejši kot pr nas.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Jaz se bil v prenovljeni kavarni Park. Cene me niso zmotile, me je pa storitev v smislu postrežbe. Zadeva je bila napol prazna pa so mimo naju hodili kot da sva prišla na vodo, medtem ko so se izdatno slinili nad gručo Indijcev. Nimam težav pri plačevanju premijum cen, si pa nekako predstavljam premium storitev. Tudi, ko je prišel do naju, seveda sem sam poskrbel, da sva bila opažena, je deloval nejevoljno, jaz pa potem še bolj. Se je potem malo popravil pri obnašanju. V primeru Slovenije je 4,5 EUR za kokakoli in slabih 4 EUR za kavo premium cena. Naj se tako tudi obnašajo. Pa se bom verjetno vrnili, ker mi je interier všeč pa čokoladna torta tudi. In ne, če bi se kdo rad vtaknil, nisva prišla na kavo in kolo. Sva več zapravila, ampak to ni pomembno. Vsak gost bi se moral počutiti dobrodošlo, tudi, če je domači.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Tukaj se pa ful strinjam. Ni dost da dvignes ceno, naj bo tudi postrezba na nivoju. Tukaj pa vecini nasim gostincem se ful manjka.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.175
113
Postrežba je na obeh lokacijah nikakva ( Kavarna Park hotela in Panorama). Natakarji so po večini taspodni, saj za bedno plačilo ne dobijo dober kader. Pred kratkim sem slišal, da je bila v omenjeni kavarni tudi slovenščina problem.
Se strinjam, da za takšne cene, bi morala biti tudi postrežba top, ampak žal ni. Zato sam tudi ne zahajam v takšne lokale. Enako velja za razne turistične hot spote po svetu. Sam grem vedno rad tja, kamor zahajajo lokalci in ne turistične ovce ali pa Jado. :)
Verjetno je kakšno frišno peljal na kremšnito. Ga kar vidim kakšen knedl je pogoltnil, ko mu je Nermin prinesel račun.
 

sandiz

Zelenc'
10. dec 2018
17
0
1
na račun bedastih stvari se hočejo it turizem. namesto da bi svojo energijo raje kam drugam usmerili...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Gostom na Bledu odsvetujejo pitje vode iz pip

Medtem, ko nekateri prebivalci Bleda razlike v kakovosti ne zaznajo, ali pa na to enostavno niso pozorni, ima blejska gostinka veliko povedati. "Voda smrdi. Ko jo iz pipe natočiš v kozarec jo zavohaš. Smrdi po nečem, kar ne bi smela," pove lastnica picerije Lea Dabić. Svojim gostom zato odsvetuje pitje vode iz pipe.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Gostom na Bledu odsvetujejo pitje vode iz pip

Medtem, ko nekateri prebivalci Bleda razlike v kakovosti ne zaznajo, ali pa na to enostavno niso pozorni, ima blejska gostinka veliko povedati. "Voda smrdi. Ko jo iz pipe natočiš v kozarec jo zavohaš. Smrdi po nečem, kar ne bi smela," pove lastnica picerije Lea Dabić. Svojim gostom zato odsvetuje pitje vode iz pipe.
Samo vprašam: katero vodo pa servira ob Cedeviti?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Ta dabićeva ne bi smela nič odsvetovat ampak jo prepovedat svojim gostom če res smrdi iz pipe.
Skratka če potegneš črto je Bled draga balkanska svinjarija.