Oštarija/restavracija - Bled & okolica!

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Pa še eden!

Bila v sredo, cene so popolnoma ok, lokal poln tujcev, noro koliko ljudi je bilo, sedela sva notri ker so za teraso stali v vrsti. Sladoled odličen, postrežba hitra in prijazna(presenetljivo) v materinem jeziku (tudi presenetljivo, lani je bila katastrofa) in z veseljem bom svoje prijatelje in obiske napotila v kavarno. Nisem sigurna da se vsi zavedajo kako zelo je Bled oblegan z gosti z vsega sveta ki jim ni problem seči v denarnico in hvalabogu da so cene končno zrasle in bodo zaslužki ter vlaganja posledično višja. Sem pa domačinka da se razumemo in ves čas po svetu tako da tole podpihovanje s strani medijev je povsem odveč glede na cene drugod. Tako kot povsod se tudi na Bledu kremšnito in kavo dobi po različnih cenah in vsak se sam odloči kje jo bo kupil.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
normalno, da za tujca ni drago, ko imajo plače 2.-3k in ko imajo tam višje cene v lokalih, pač so navajeni.

bomo videli če bodo te višje cene "opravičile" kaka vlaganja in pa da imajo natakarji vsaj 1000€ NETO.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
še enkrat...
bodi dobra duša, pa najami lokal na najelitnejši lokaciji na bledu in imej ceno kavice 1€, pivo pa po 2,20€
obljubim da pridem 1x na leto na kavico.
me zanima koliko ti bo stalo od najemnine in če boš imel plače vsaj 1000€, NETO?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Tud jaz ne stekam tega jamranja. Prneste si kavo s sabo al jo na petrolu al merkatorju vzemte pa se sprehodte okol jezera. Me zanim, ce bi kdo od vas imel lokal na taki lokaciji, a bi mel cene take da bi na koncu meseca pac pokril stroske al bi raj zasluzili vec? A ko placo dobite v firmi tud recete sefu: ej jaz rabm 650€ za pridt skoz mesec, vec pa ne rabm tko da kr obdrz?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
normalno, da za tujca ni drago, ko imajo plače 2.-3k in ko imajo tam višje cene v lokalih, pač so navajeni.

bomo videli če bodo te višje cene "opravičile" kaka vlaganja in pa da imajo natakarji vsaj 1000€ NETO.
Zakaj tisoč € neto plače natakarja? Na taki najelitnejši lokaciji in ob takih cenah bi morali natakarji imeti vsaj 4 tisoč €.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
pa naj imajo če jim znese, hvala bogu. jaz vem, da me kavarna park ne vidi več, sem šel pa samo 100m dlje, kjer sem dobil za pol cene isto. pogledaš malo naokoli pa je.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Sicer pa če ima kdo res željo poceni (zastonj) jesti in spati na bledu, si lahko to privošči na državni racun. Pogled iz sobe na državne stroške.
 

Priponke

  • Screenshot_2019-05-03-12-35-26-670_com.google.android.apps.photos.png
    Screenshot_2019-05-03-12-35-26-670_com.google.android.apps.photos.png
    1 MB · Ogledi: 261

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Najem lokala na eliti lokacji stane? Torej so za cene krivi Blejski lastniki nepremičnin.
Ne, nismo navajeni v Sloveniji takih svetskih cen. OK, paše in cena in lokacja. Saj ja ne bomo kitjcem dovolili, da se hvalijo z njim.
S tem, da sedaj vemo, da so cene na Bledu svetske. Za Benetke, Pariz ... vemo. In tam gremo, tisti ki greste, zavestno v to.
Tudi zamene je cena o hoho. Sedaj vem, kaj lahko pričakujem. Pač me v avtu čaka, za otroka pa naj bo.
Ampak to je tudi vse. Plačilo parkina pa sem se že navadil.
Torej VSEM previdno z nakupom drobnaije na Bledu. No, pa saj ze veste
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
V Ljubljani zraven železniške postaje cca 100 m narazen greš lahko jest kosilo, ki stane 50 (vegi), 55 (mesni), 60 EUR( ribji) meni, ali pa 5,90 (z rakci 6,30).Greš kamor ti paše. Ni obvezno jesti v dražjem (ni take gneče, očitno je vsem jasno, kako je kje). Pa vseeno še nisem videl prispevka na TV o tej, tako očitni razliki v ceni, ki jo lokacija celo ne opravičuje (čeprav, dražja je v plečnikovi stavbi)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Lj - kje je taka cena kosila 60€?
Se da KJERKOLI na Bledu dobiti kremšnto 1/10 cca 0,5€. Še za normalnih 3€ ne. Ops Mercator in Spar
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Lj - kje je taka cena kosila 60€?
Se da KJERKOLI na Bledu dobiti kremšnto 1/10 cca 0,5€. Še za normalnih 3€ ne. Ops Mercator in Spar

V Mercatorju je nekaj pod 3€ in ti bi jo za 3€ v gostilni jedel? Pa a ste vsi na glavo padli v naši Sloveniji?

Sploh pa na Bledu, ki je oče/mama kremšnite, valda je cena tam višja. Glava me boli ko tole berem. Doma si jo naredi za 3€ mater če si tko pameten!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
&Peror
Ne, ne. Saj ravno to hočem povedati. Na Bledu imaš kremšnito za okoli 3 do 4 €. Pa ne v Mercatorju. Dana je bila primerjava dveh kosil 100m narazen in eden za 1/10 cene drugega. Ne paničari. Saj kufe v Rimu ima ceno ali ga piješ z nog ali se usedeš, pa še enga spališ.
Glede očeta in matere. Bled je postavil spomenik Švedu zaradi kurparka, Vojvodinca - PRAVEGA OČETA kremšnite, mati so, na žalost, neznani - omenja pa samo slaščičarna hotela Park. Pa, kdaj pa kdaj plačan novinar.
Si pa premlad -100% - , da bi poznal krizo/okus Blejske kremšnite, ko se ni dalo več dobiti pravih surovin zanjo.
p.s. kako redno pa jih konzumiraš po tej ceni iz računa?
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kaj ma veze kolikokrat jo konzumiram? Bolj pomembno pa je, da nikoli in nikjer ne komentiram cen. Pil sem kavo v benetkah za 4€, pa sem se sam sebi zdel bedak ker nisem šel na tisto za 10€ kjer bi mi jazz igrali v živo.

Slovenija se ne bo znebila socializma, tudi zaradi takih kot si ti - s sabo sendvič pa hladilnik pa gremo. Vsem je to drago, tudi meni, samo ne grem pa tja in kasneje norim kakšni kreteni so. Jaz grem potem raje v Troho na pir pa ga dobim za pod 3€. Če pa zalutam pa plačam 10€ pa jebi ga. Pil sem na Times Sqare-u pir za 14 usd...in?!? Btw, nisem samo enega, čeprav sem imel lokal kjer je bil takrat pod 5 usd. Samo je bil filing pa pika.

Slovenci ne hodte na Bled pa je. Majo eni prav ko to govorijo, pa nisem z Bleda
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Dejatvo je, da vsem znamenitostim s prepoznavnostjo zraste cena. Velikokrat gre to tudi na račun lokalcev, ki si tega ne morejo več privoščit. Povsod, ne le pri nas.
Će bo zanimanje popustilo, bodo tudi cene šle nazaj na za lokalce sprejemljivo raven, sicer pač ne.
In je res bedasto, da greš nekam prostovoljno in potem jokcaš za ceno. Ja saj si vedel in noben te ni silil. Jaz tudi v Benetkah pač nisem pil kave na elitni lokaciji, ker mi je neumno dat 2x ceno kave 200m stran. Pa ni bila slaba, morda je pa bila tista 3x boljša :). Ne bom pa sedaj sral po ponudniku na elitni lokciji, ker ima visoko ceno. To je njegova stvar in glede na zasedenost ni bila nič previsoka.
Poleg tega ne vem zakaj se moraš obremenjevat kaj bo lastnik s tistim denarjem naredil in če bo kaj vlagal v lokacijo. Spet, čisto njegova stvar. Lahko vloži v lokacijo, si kupi vikend na Mallorci ali pa posnifa koko. Njegov problem, ne tvoj.
Imaš pa seveda vso pravico se obrnit in mu ne pustit tvojega denarja.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Tud jaz ne stekam tega jamranja. Prneste si kavo s sabo al jo na petrolu al merkatorju vzemte pa se sprehodte okol jezera. Me zanim, ce bi kdo od vas imel lokal na taki lokaciji, a bi mel cene take da bi na koncu meseca pac pokril stroske al bi raj zasluzili vec? A ko placo dobite v firmi tud recete sefu: ej jaz rabm 650€ za pridt skoz mesec, vec pa ne rabm tko da kr obdrz?

Hlapci ste, hlapci boste ostali! Vam je kar vse kul. Pet dni nazaj sem srkal kapucino sredi firenc na glavnem trgu pod slovito katedralo duomo. Na mizo sva sicer cakala 15min, kava je bila pa 4 eur!, Voda 3,5. Tko, 5m od trgovine prada in 10m gucci... Da dam za kremsnito v greznici bled toliko jih samo posljem nekam. Saj se nam smejijo povsod. Domace testenine na podezelju umbrije z vinom, vodo, pogrinjkom za dva s prsutom za predjed nikoli cez 40eur, ribe v toskani se cenejse!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
No vidiš, ti zapravljaš v Italiji in si vesel, kaj potem serješ v tej temi?
Implicitno namreč predpostavljaš, da je Toskana več vredna kot Bled? Zakaj?
Ker si tipičen Slovenec, za katerega je vse tuje boljše.
Jaz tudi ne bom na Bledu kupoval kremšnite, pa zato nič ne serem proti lastniku. Če jo prodaja tudi po 10 EUR, mu samo kapo dol dam. Ti bi pa doma vse zastonj imel, v tujini ti pa ni problem skeširat 4 EUR za obarvano vodo. In potem smo mi hlapci, ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20 in Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Haha hlapci, ta prav se je oglasil, al si zelel se pohvaliti, da si sel na izlet v tujino in si privoscil kavo za 4€, pa se dva sta bila, glede na tvoje prejsnje poste si imel s sabo verjetno 23 letno miss universe s katero si sexal 8x na dan?
Bravo, res. Tebi je uspelo v zivljenju, cestitam!!!!

Za nekatere je ta forum res super, da se tukaj lahko pokazete kok ste superiorni proti nam, navadnim smrtnikom, kapo dol eliti nasega podjetnistva, intelektualcem in na splosno izrednim posameznikom tukaj gor :cheer:
#kajpacejevseres
 
Nazadnje urejeno: