OŠ Vide Pregarc in prevozi

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ker se šola v celoti temeljito prenavlja, so morali organizirati prostore za svoje učence.
In to bi bolj spadalo v rubriko "saj ni res, pa je", za prvošolčke (1, 2 in 3 razred) so nadomestne učilnice našli v Šentvidu !!!
Tako jih sedaj lahko vsako jutro vidimo, kako se odpeljejo v elegantnih, turističnih avtobusih (za njih je to v redu, strošek pa je ?) na 'potovanje' preko cele Ljubljane. In to v času jutranje konice tja in popoldanske nazaj.

Če ima kdo kakšno bolj pametno razlago za takšno odločitev vodstva (ministrstva?) kar z besedo na dan.
Moje mnenje je, da se je nekomu nekoliko 'sfuzlalo'

Ko je tekla prenova Moščanske gimnazije, so gostovali na moji nekdanji šoli, v Šolskem Centru na Aškerčevi. Nekoliko smo se stisnili, usposobili kakšen dodaten pomožni prostor za učilnico in je šlo. Sicer včasih tudi z nekoliko slabe volje na obeh straneh.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
734
113
Kot bivši učenec ki je hodil na to šolo nekje med 1978...1985 (po spominu) zelo sočustvujem z vami.

Pregarc je bil pa takrat zakon.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.344
113
Normativi so se iz tistih časov zelo spremenili... upravičenost, za ene je, za druge ne, 100 ljudi 100 čudi
rolleyes-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
To je bila med leti 1957 in 1965 tudi moja šola ...
Priznam pa, da se v tem primeru "praskam tam, kjer me ne srbi", oziroma bi lahko rekel: "kaj me briga".
Vendar me kljub temu zanima, kako je možno, da pri množici OŠ v Mostah niso našli teh šest učilnic (razredov) bližje od Šentvida.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
734
113
No jaz sem iz Šentjakoba hodil na to šolo.

Tako da so imeli moji starši in na koncu tudi jaz (z busom) kaj nekaj prevozov. Sploh prva 4 leta, ko je bil še turnus.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Cena BUSa je 200€ na dan s šoferjem, za Prekmurje in Tolminsko pa 300... Ne glede na to ali je lep, moderen ali podrtija tipa Krstiæ i sin...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pri nas stane prevoz v Lj in nazaj 4 EUR. Pa je nekih 40 učencev na letnik (en bus) in izračunaj ceno... Do nekih term v Prekmurju pa 8 i kusur, zasedenost podobna.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
OŠ Šentvid nima nobene povezave s Škofijsko gimnazijo Šentvid (zavodom Sv.Stanislava), pač pa le z Gimnazijo Šentvid.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Tudi če bi gostovali, je vse en ku'rc-premoženje cerkve je pod hipoteko, torej je bančno oz. državno oz. naše..
smile-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Imaš prav, res gre za OŠ Alojzija Šuštarja, ki ima prostore poleg Škofijske gimnazije!
Opravičilo sem torej dolžan jaz.
Vendar moj pomislek ni na osnovi tega, temveč predvsem na dejstvu, da bodo naslednji dve leti (morda celo več) prevažali otroke preko cele Ljubljane, ker verjamem, da bi lahko prostore z malo dobre volje našli tudi kje v okolici. Na primer v Gimnaziji Moste, kjer je kar nekaj možnosti, vsaj po besedah tam zaposlenega je tako.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Na žalost sta ta OŠ in gimnazija (škofijska) postali navadni hohštaplerski šoli, tako kot včasih šola v Kumrovcu. Kjer je vodilo denar in položaj v družbi. Pa to je mnenje staršev, ki imajo otroke v eni izmed teh dveh šol, predno se boš razpočil. Pa tudi predstojnika gimnazije poznam, sva 8 let skupaj gulila šolske klopi in mi je tak razplet čisto možen.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.065
5.748
113
blizu močvirne prestolnice
Kar se tiče gimnazij, so tvoje mokre sanje, saj notri pride sposoben učenec, tako da frustracije pusti drugje!


off, Ti nimaš pojma, kako pa veš kako je bilo v kumrovcu? Aja, nisi ti šel nad Slovenijo?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Notri, dragi moj, pride učenec, katerega starši donirajo v pušco dovolj visok znesek, ima zraven odličen uspeh in ga priporoči lokalni far. As simple as that. Pozabljaš, da so tvoji mladiči premajhni za to, da bi jih notri tlačil. Razen če so ti mokre sanje OŠ. Kjer pa ne vidim nobenega smisla, ker je to javna OŠ.
Če že hočeš neomadeževano kvaliteto je to Vipava ali Želimlje. Kjer ni pogoj visoka donacija in priporočilo lokalnega kiklarja.
Sedaj se pa res nehaj smešiti glede gimnazij. Nimaš pojma.