ortodonti na hrvaškem.....

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja, delam tudi to. Invisalign je “brand” in je pač zaradi tega dražji. Tisti, ki delajo to za 2500€ delajo to z minusom, oz. vam prodajo osnovne verzije enako kot drugi “full” verzije.

Lahko se naredi pač “invisalign” ali pa se naredi kako cenejšo alternativo. Tako lahko “manjše” nepravilnosti zrihtaš že za 1000-2000 eur.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Stran, ki sem jo prilepil par dni nazaj pravi, da imajo Invisalign lite, teen in pa full. Full je 2800eur.

So pa se drugi ja, ki niso Invisalign firma. Na pol cene.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Grem v soboto tu v MB, imajo dan odprtih vrat, pa da vidimo cene. Oz naslednjo soboto.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
In se nekaj bom napisal. Verjamem, da je KillaKHAN vrhunski v svojem fohu in recmo, da za Invisalign hoce 4k. Moji sodelavci v Avstriji bi rekli, da gre za zanic zobarja, ker tako poceni to ze ne more bit. Isto premontaza gum, centriranje in te zadeve. Gor cca 80+ eur. Kaj mate vi to tam v Jugoslaviji, da vam z racunom naredijo za 35eur?

Pa je res KillaKHAN zanic zobar in res mehanik slabse naredi kot jodlar za 80? Zdalec ne. Tako mi gledamo na juzne sosede. Zviska. Pri nas je vse oh in sploh. Pri njih nic, za ta denar ge ne more bitj to to. Res ne? Kake so pa kaj place tam. Pa penzije? Pa ne govorim o Zagrebu.

Skratka, resnica bo verjetno nekje vmes.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vse to drži. Se pa tudi strinjam, da so storitve po posegih tudi zelo pomembne. Sam sem pred kratkim šel po 25 letih ponovno k zobozdravniku, pa še to zato, ker se mi je en zob prelomil na pol (stara plomba). Sem ugriznil v kislo jabolko in dal porihtat vse, kar je bilo količkaj sumljivo (skupno 14 zob :)). No, pri enem zobu, ko me je spraševala, če višina zalivke odgovarja, nisem pravilno čutil zaradi "močne" anastezije (sedmica) in se mi je takrat zdelo vse OK. Zvečer pa je ob ugrizu zob bolel. Si ne predstavljam, da bi se moral zdaj zaradi tega voziti spet nekam na Hrvaško in izgubljat po cel dan samo zato, da mi še malo pobrusi zob... Prav tako jih kar nekaj poznam, ki so zaradi prvotnega šparanja stvari popravljali tukaj. Na koncu dražje, kot če bi že v štartu delali tukaj. Možno pa je tudi, da enako velja za Jodlare...

Glede cen... V povprečju je za posamezen zob potrebovala kakšno uro, povprečna cena pa je bila nekaj manj kot 100€ za zob (predvsem čiščenje, zalivke, odontomija). Dosti? Morda.. Ampak v tej ceni je 1 ura zobarjevega dela, 1 ura asistenta (ki je bil vedno prisoten ob meni in ne letal od pacienta do pacienta), material, anastezija itd. Tudi amortizacija opreme nenazadnje, pa voda/elektrika, najemnina za prostore...)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
In isto je v kontra smeri, ko nasi zafusajo in si hodi folk popravljat zobe cez mejo. Mam okrog mene kar nekaj primerov. Pomaga pa seveda, ce ne zivis ravno na Jesenicah, zobar pa je v Zagrebu:)
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Mogoče bi še kaj povedali glede odnosa do strank/pacientov... Ker v LJ sem z doplačilom 50 evrov za bele plombe pri zobarju na koncesijo samo navadna raja, ki naj se izvoli drenjati v čakalnici po 2-3 ure in naj bo še hvaležna, da gospod zobar sploh kaj naredi. Ko grem na morje in spotoma še do zobarja na hrvaški rivieri, za isto ceno 50 evrov dobim na 15-30 minut natančen termin, kadarkoli od 8-20h in tudi čez vikend če je nujno, ter "prego signore, mille grazie signore, arrivederci signore" (ker delajo skoraj samo z Italijani). Ni vse v ceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Jasno da imajo hrvati nižje cene iz razloga, ker imajo konkretno nižji standard kot mi. Če pa je storitev ista pa bog si ga vedi.

Sem se pozanimal za aparat pri nas, samo zgoraj, 2000. Navadni, ne neki prozorni in podobne fore. Hrvat mi pravi jurja. In grem jaz k hrvatu v neko vukojebino po imenu Vinica. 1 ura vožnje v eno smer.
Naročen ob 5, jaz se ob 5 tam nacrtam. Parking nabito poln, zunaj gostilna za paciente v sklopu ordinacije, čakalnica nabito polna z slovenci. Po 3 min se vstanem in grem ker ob tem prizoru masovnega zobozdravstva sem enostavno podvomil v kvaliteto.
In če pomislim na vse te vožnje, mimo stroška bencina, mi moj čas preveč pomeni, da ga zagonim na cesti
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Cakmal. Masovno zobozdravstvo? Si bil kaj po cakalnicah v Slo?:) bil danes po 10 letih pri dr zaradi alergij. Hjao no, en cez drugega bi lahko sedeli.

To verjetno mislis Galekovica? Od tam vem samo za en primer cca 9 let nazaj, ko je cimer sel tja po beli aparat zgoraj in spodaj. Pri nas je bil bel 3,5+, ce se prav spomnim ali nekje tu. On je tal 1,8. Po letu in pol je mel lepe ravne zobe. On je bil zadovoljen, sploh z odnosom. So pa cene sigurno visje zdaj.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Jaz v Čakovcu pridem ko želim in nikoli ne čakam več kot nekaj minut. Pokličem, se dogovoriva za uro in to je to. Kvaliteta? A misliš da so Hrvaški zobarji kaj slabši kot Slovenski? Enako slabši kot Slovenski od Avstrijskih in Avstrijski od Nemških in ... material pa vsi dobri uporabljajo enak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Stran, ki sem jo prilepil par dni nazaj pravi, da imajo Invisalign lite, teen in pa full. Full je 2800eur.

So pa se drugi ja, ki niso Invisalign firma. Na pol cene.

Lahko da da Invisalign hrvatom popust tudi na izdelavo, ker imajo nižji standard. Ker če bi jaz delal za 2800 ne samo da ne delam dobička ampak naredim konkreten minus.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz v Čakovcu pridem ko želim in nikoli ne čakam več kot nekaj minut. Pokličem, se dogovoriva za uro in to je to. Kvaliteta? A misliš da so Hrvaški zobarji kaj slabši kot Slovenski? Enako slabši kot Slovenski od Avstrijskih in Avstrijski od Nemških in ... material pa vsi dobri uporabljajo enak.

Eh tako kot si napisal. Kot lahko naletiš na šalabajzerja pri hrvatih, lahko tudi pri nas in v avstriji, nemčiji in švici. In poznam vsaj dva vrhunska zobozdravnika v Zagrebu. Cene pa 2-3x višje kot pri meni :)

Ampak ti kot laik pač žal ne moreš vedet a si se usedel k šalabajzerju na stol dokler ni prepozno. In žal nimaš druge varjante kot recimo zaupat komu, ki ga poznaš in je imel podobne težave kot ti in mu jih je določen zobozdravnik rešil. Ker kaj ti pomaga, če je nekdo zadovoljen z ortodontom, ti pa rabiš kirurga.

Je pa tako, da jaz vsaj za sebe vem, da sem preveč komot, da bi se vozil ful daleč. Pa imam kup pacientov, ki se s cele slovenije vozijo, pa “švicarje, nemce in avstrijce”, ampak meni je recimo že butasto, če se mora nekdo iz MB v LJ pripeljat, da mu šive poberemo... da bi se pa vsake 4-6 tednov peljal v Čakovec pa...
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
V Čakovcu sem prej kot v Lj, prej sem se pa pozanimal o kompetencah in znanju... Kot sem že napisal, ZZZS mi krije stroške zdravljenja, pri nas pa je hčerka bila vpisana na 284 mesto. Na leto jih obdela 60. 4,5 let čakat ali reskirat nafto in čas ter urediti zobe, je retorično vprašanje :D
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V Čakovcu sem prej kot v Lj, prej sem se pa pozanimal o kompetencah in znanju... Kot sem že napisal, ZZZS mi krije stroške zdravljenja, pri nas pa je hčerka bila vpisana na 284 mesto. Na leto jih obdela 60. 4,5 let čakat ali reskirat nafto in čas ter urediti zobe, je retorično vprašanje :D

Lej, sem vesel zate da si zadovoljen in našel kompetentnega zdravnika, pa še ZZZS ti povrne stroške. Je pa to v enem ena največjih svinjarij ZZZS. Zakaj ti dobiš nazaj stroške, ker si šel čez mejo, “Janez”, ki pa se k meni recimo pripelje iz Kočevja v Lj pa od ZZZS ne dobi nič? Oz. Drugače rečeno - zakaj ti nebi dobil povrnjenih stroškov, če bi šel samoplačniško k slovenskemu ortodontu? Za tebe je računica še bistveno bolj enostavna - valjda boš hčerko vozil čez mejo, če je tam zastonj, pri nas pa drago...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Jaz bi samo napisal vsem, da napisete se kaj delate v zivljenju, s cim se ukvarjate, verjetno je tudi v vasem fohu ceneje v Bosni kot pri nas ali pa na hrvaskem...Je pa v resnici tako kot je Killa napisal, imas drage, poceni, normalne, salabajzerje, struckote....fora je samo v tem, da kot laik nimas pojma kam gres...mnogokrat prevlada fama "renomeja fotra, ki je bil super" in se danes vsi tja rinejo ceprav morda "fotr" ne dela vec, ne vidi vec dobro, komaj hodi....casi se spreminjajo...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Bedasto je ker so to ravno take stvari, ki jih je fajn uredit do nekega leta. Moja hčera je čakala na aparat 5,5 let. Na srečo smo imeli tako fajn zobarko, da je še pred 6 letim rekla ona bo potrebovala aparat in je že takrat šla k ortodontki, kjer so jo vpisali v evidenco. Če tega ne bi bilo in bi jo vpisali takrat ko je imela bolj ali manj vse stalne zobe bi aparat dobila enkrat v srednji šoli :( Vidim pa, da očitno vsak ortodont dela drugače. Naša ti da za doplačilo prozorne nastavke na zobe in je fiksna cena, neki drugi recimo obračunajo za vsak zob posebej in je cena kar nekaj višja.
Sam pa ne vem če bi se ukvarjal s tem, da grem to urejat na Hrvaško, ker bi mi bilo preprosto preveč rizkantno oz. kaj pa če bo kaj narobe....tu pokličem, povem kaj je narobe in je naslednji dan na vrsti, tam pa bi se vozil, šetal,...