Optika v ljubljani

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
266
113
Pejt na pregled v eno ambulatno, pa naroči po spletu vse skupaj... jest sm bil zelo skeptičnem, pa sem se motil. dobil sem vse ok, nič me ne moti...

najprej sem dobil okvir, k ga pri nas ni blo za dobit, pa še šipce za vse skupaj 200€... pa nimam enostavne dioptrije.

http://www.smartbuyglasses.de/
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Govoriš o optiki ali okulistični ambulanti?

Če ti je sprejemljivo se zapeljati cca 45 minut iz LJ in kakih 40 km do Ribnice, je dostopen Optik Poznič. Ni ga čez njega v okolici LJ niti na Primorskem.

Drugje žal ne vem.

Verjamem da je dober. Lahko napišeš zakaj je boljši od drugih? Nimam izkušenj z okulisti, optiki itd... Bom pa potreboval očala za branje. Mogoče pridem v vaš konec po očala.

Spregledal, zato zapoznel odgovor.
To je torej optik in NE okulist. Pri okulistu se naroči na zeleni recept, da je pregled brezplačen. Ponavadi je problem v tem, da te tam forsirajo v lastno optiko. Saj veste, denar je sveta vladar.
V častno optiki se dogajajo ponovne mahinacije s subvencijami za stekla itd... Verjetno to vsi delno poznamo, pa naj bo dovolj o tem.
Konkreten optik, o katerem govorim je res strokovnjak. Čeprav prvi trenutek deluje "umetniško", kmalu opaziš, da je dečko svijetskog formata.
Zna ti strokovno razložiti, kateri okvir se ti splača, katere leče so najboljša izbira, ne ovinkari, ne bo ti avtomatsko predlagal (poturil) drage okvirje ali leče, če bo videl, da pri tebi ne naredijo razlike v pozitivno smer. Človek je pravi entuzijast in živi za svoj posel. Sam sicer nimam očal, a sem pri njemu kupoval sončna očala, partnerka pa vsa očala.
Kar je zanimivo, da se presenetljivo razume tudi na modo. Vsakič, ko sem bil tam, je ponudil okvire in vedno se je odločilo za tisti okvir, katerega je najprej predlagal. Torej, da ti enega, nato se pregleda čisto vse ostale in ugotovi, da je prvi najboljši. Še sam ne razumem.

Šel sem kupovati sončna očala, se že skoraj odločil, ko pa je vidim še ena. Ampak draga ko žafran. Si jih vseeno zabijem v glavo. Vendar človek direktno pove, da naj ga ne serjem, saj se mi ne splača. Tehnična razlika pri meni ne bo funkcionalna, zapravil pa bom 150€ več. Pa vem, da bi z njimi precej več zaslužil.

Tisto najboljše pri njemu pa je cena. Očala so tako ugodna, da je vsak, ki pride od drugje, zelo presenečen. Parnerka, je ostala brez besed, ko je povedal za ceno. Sigurna je bila, da se šali, s sabo je imela veliko večji znesek gotovine. Šele na podlagi računa je dojela, da optik misli resno.
Seveda je bila vajena cen od drugih optik.
Z očali je zelo zadovoljna in dejansko ji marsikdaj kaka kolegica v moji bližini reče, kako dobra očala, kje jih je dobila in koliko je dala. No, ko pove tudi ceno, ostanejo brez besed.

Vem, da tole zgleda kot reklama, a vprašal si me zakaj. Drugače ne znam podati dejstev.
Popravila so zelo ugodna, ponavadi zastonj.
bonk.gif
Reklamacija nikoli ni težava.

LP
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Zdravo, upam da je prava tema.

Skratka, še kake pol leta opažam, da se mi vid na daleč vedno bolj slabša. Do sedaj nikoli nisem imel očal, predvidevam, da bi bil počasi čas, da jih grem ene iskat.
Zanima me, če lahko kdo priporoča kako vredu optiko v Ljubljani? Neki sem slišal, da je Krtsic na tržaški dober, a to je vse samo tako rekla-kazala. Ima še kdo izkušnje z njimi ali kako drugo? Jaz ne poznam prav nič teh optik.

+ Nekje da bi znali svetovati tudi za model očal pa to, ker jaz nimam pojma =)

Hvala.

Tole ti res priporočam: http://optika-rugel.si/

Odlična storitev, profesionalen odnos, prijaznost....
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Kaj menite o optiki Clarus (btc)? Danes sem šel mimo in na veliko je oglaševan cel paket (pregled, okvir, stekla) za okoli 100 eur.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Včeraj mi je sodelavka povedala za Optiko Vid v Radomljah. Po službi sem odšel na brezplačen pregled, se potem odločil za okvir in danes popoldan sem očala prevzel. Plačal 100€. Očala so lepa in mi dobro sedejo, tako da za branje in občasno računalnik so OK.
Sicer so mi vsi ti današnji okvirji nek plastik fantastik iz Italije, verjetno pa celo iz Kitajske. Mislim da ti plastični okvirji niso vredni več kot 10-20€, prodajajo pa se od 90€ naprej.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Kaj menite o optiki Clarus (btc)? Danes sem šel mimo in na veliko je oglaševan cel paket (pregled, okvir, stekla) za okoli 100 eur.

Nedavno je imel oče tam nek pregled, na napotnico, take preglede ima zgleda veliko starejših.
Ker ti nekaj našibajo v oči, moraš potem tam čakati, da zadeva prime, vmes jih pa v roke dobijo posiljene prodajlke, ki te penzionerje strašijo, kako jim bodo njihova stara/poceni očala za branje uničila vid.

Bolj ko je razlagal, da ima že par let isto dioptrijo, malce pogleda časopise vsak dan, sicer ne rabi očal, bolj so mu turili par okvirov za 200-300€ +leče posebej. Govorijo pa tako, kot da bo skoraj zastonj, ker nekaj malega primakne država.

Rop pri belem dnevu, babe pa posiljene do konca. Verjetno na ta konto precej starejših faše predraga očala.

Te šipce delajo že od pamtiveka, tu bi pa radi za očala za branje, nekaj za kar v lekarni daš 5€, pokasirali celo premoženje.