Optika v ljubljani

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Zdravo, upam da je prava tema.

Skratka, še kake pol leta opažam, da se mi vid na daleč vedno bolj slabša. Do sedaj nikoli nisem imel očal, predvidevam, da bi bil počasi čas, da jih grem ene iskat.
Zanima me, če lahko kdo priporoča kako vredu optiko v Ljubljani? Neki sem slišal, da je Krtsic na tržaški dober, a to je vse samo tako rekla-kazala. Ima še kdo izkušnje z njimi ali kako drugo? Jaz ne poznam prav nič teh optik.

+ Nekje da bi znali svetovati tudi za model očal pa to, ker jaz nimam pojma =)

Hvala.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Govoriš o optiki ali okulistični ambulanti?

Če ti je sprejemljivo se zapeljati cca 45 minut iz LJ in kakih 40 km do Ribnice, je dostopen Optik Poznič. Ni ga čez njega v okolici LJ niti na Primorskem.

Drugje žal ne vem.
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Zivjo,

ce ti ni predalec se zapeji do italjanske Gorice takoj cez mejo je Spaccio Ochialli Vison na Via Trieste, 225. Zelo velika izbira okvirjev, cene smesne. Zase sem dobil ocala z dioptrijo (-3) s pregledom vred za 100 eur. V Ljubljani ne bi pod 300 eur prisel skozi. Pregled je bil strokoven, govorjo slovensko znajo svetovat in upostevajo tudi nase recepte.

LP
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
@Bajkman: Hvala. Sem dostikrat tudi tam okoli, tako da bi se lahko naslednjič ustavil pri tem da se pozanimam kako in kaj. Nevem kako se reče sicer, pač iščen tam, kjer pregledajo vid in svetujejo ali pa lahko prodajo tudi očala.
@Matic78: Hmm, če je tako kot praviš, se mi splača tudi kdaj ko grem mimo tam pogledat kako je kaj.


Hvala za mnenja!
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Citat:
Uporabnik Matic78 pravi:
Zivjo,

ce ti ni predalec se zapeji do italjanske Gorice takoj cez mejo je Spaccio Ochialli Vison na Via Trieste, 225. Zelo velika izbira okvirjev, cene smesne. Zase sem dobil ocala z dioptrijo (-3) s pregledom vred za 100 eur. V Ljubljani ne bi pod 300 eur prisel skozi. Pregled je bil strokoven, govorjo slovensko znajo svetovat in upostevajo tudi nase recepte.

LP

Tudi sam bom v kratkem potreboval kakšna očala za branje. Kako poteka zadeva v Gorici? Na pregledu določi dioptrijo, izbereš okvir in kdaj prideš po očala? Sem namreč iz Bleda. Rad bi si kupil kakšne dobre očala in da jih imam potem dolgo časa.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Govoriš o optiki ali okulistični ambulanti?

Če ti je sprejemljivo se zapeljati cca 45 minut iz LJ in kakih 40 km do Ribnice, je dostopen Optik Poznič. Ni ga čez njega v okolici LJ niti na Primorskem.

Drugje žal ne vem.

Verjamem da je dober. Lahko napišeš zakaj je boljši od drugih? Nimam izkušenj z okulisti, optiki itd... Bom pa potreboval očala za branje. Mogoče pridem v vaš konec po očala.
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik Matic78 pravi:
Zivjo,

ce ti ni predalec se zapeji do italjanske Gorice takoj cez mejo je Spaccio Ochialli Vison na Via Trieste, 225. Zelo velika izbira okvirjev, cene smesne. Zase sem dobil ocala z dioptrijo (-3) s pregledom vred za 100 eur. V Ljubljani ne bi pod 300 eur prisel skozi. Pregled je bil strokoven, govorjo slovensko znajo svetovat in upostevajo tudi nase recepte.

LP

Tudi sam bom v kratkem potreboval kakšna očala za branje. Kako poteka zadeva v Gorici? Na pregledu določi dioptrijo, izbereš okvir in kdaj prideš po očala? Sem namreč iz Bleda. Rad bi si kupil kakšne dobre očala in da jih imam potem dolgo časa.


Zivjo,

prides tja, izberes okvir. V njihovi ambulanti ti pomerijo vid, narocijo stekla. Jaz konkretno sem jih prevzel cez cca 3 dni osebno, ker sem ravno bil v tistem koncu. Drugace pa se da zmenit, da ti jih posljejo po posti, vsaj mojim starsem so jih.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Citat:
Uporabnik Matic78 pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik Matic78 pravi:
Zivjo,

ce ti ni predalec se zapeji do italjanske Gorice takoj cez mejo je Spaccio Ochialli Vison na Via Trieste, 225. Zelo velika izbira okvirjev, cene smesne. Zase sem dobil ocala z dioptrijo (-3) s pregledom vred za 100 eur. V Ljubljani ne bi pod 300 eur prisel skozi. Pregled je bil strokoven, govorjo slovensko znajo svetovat in upostevajo tudi nase recepte.

LP

Tudi sam bom v kratkem potreboval kakšna očala za branje. Kako poteka zadeva v Gorici? Na pregledu določi dioptrijo, izbereš okvir in kdaj prideš po očala? Sem namreč iz Bleda. Rad bi si kupil kakšne dobre očala in da jih imam potem dolgo časa.


Zivjo,

prides tja, izberes okvir. V njihovi ambulanti ti pomerijo vid, narocijo stekla. Jaz konkretno sem jih prevzel cez cca 3 dni osebno, ker sem ravno bil v tistem koncu. Drugace pa se da zmenit, da ti jih posljejo po posti, vsaj mojim starsem so jih.

Odlično. Imajo kakšno spletno stran, ker me zanima njihov delovni čas? Delajo v soboto in kdaj?
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Evo.. , kolikor vidim delajo od ponedeljka do sobote. Med tednom popoldne, v soboto bi skoraj rekal, da samo dopoldne.

LP
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Sem tudi sam tole našel. Bom poklical in preveril po telefonu. Slovensko kot praviš govorijo, ker jaz italijansko ne znam?
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Fadil;preveri koliko je ŽP v gorici oddakjena od optike. Se vsedes na vlak na bledu in prides v nekem normalnem casu v gorico.
Aja,alter se ne vozi z vlakom.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Sem se kot najstnik večkrat z vlakom peljal v Gorico po cunje. Spomnim se, da je bilo od železniške postaje precej daleč peš do trgovin. Ni mi problem z avtom. Naredim izlet do Gorice po očala, pa če na kakšno dobro kosilo.
wink-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Eno temo imaš tudi tukaj, kjer sem podal mnenje.

Vsi govorite bolj o nakupu, kot pa pregledu. Meni se zdi pregled bolj važen, da ti točno izmerijo in znajo svetovat ter povedat kaj in kako nosit. Sem pa sam še zmeraj med tistimi, ki se še ni odločil za očala, cilinder je sicer minimalen, ampak, če drugega ne, me zmeraj bolj živcira pri športu, ala badminton in tenis
jezen.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Hvala.
Ja, tudi mene malo skrbi kako se bom navadil na to. Nevem, tolažim se da če so se drugi, tudi zame nebi smelo biti tako težko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Moja me je vedno govorila da vozim prehitro ker se nic ne vidi. Sploh ponoci.
Potem sem enkrat enostavno ji rekel da naj mi govori znake ki jih vidi ob cesti. Tako sem videl da je "slepa".
In ja,najbrz je bolj pomemben dober pregled kot dobra ocala.
Moja je sla potem k nekemu v lj,pa te na koncu "obere" za eno placo. Na napotnico je sla potem pa se na ocesno. In meritve so bile kar precej drugacne.
Se pa bojim da bi sedaj po treh letih spet lahko sla malo na kontrolni pregled. Se mi zdi da so se oci malo navadile tistega cilindra ki je bil sprva nekoliko motec kot pravi-jo.
Sam sem zaenkrat se brez ocal,da bi se dolgo bilo tako. Ceprav imam obcutek,da v dezju ponoci na cesti je vidim nobene crte pred seboj.
 

englishman

Pripravnik
10. mar 2012
533
0
16
Citat:
Uporabnik Matic78 pravi:
Zivjo,

ce ti ni predalec se zapeji do italjanske Gorice takoj cez mejo je Spaccio Ochialli Vison na Via Trieste, 225. Zelo velika izbira okvirjev, cene smesne. Zase sem dobil ocala z dioptrijo (-3) s pregledom vred za 100 eur. V Ljubljani ne bi pod 300 eur prisel skozi. Pregled je bil strokoven, govorjo slovensko znajo svetovat in upostevajo tudi nase recepte.

LP
Jaz imam super izkušnje z Ottico Inn v Trstu - tudi tam 50 % ceneje kot pri nas, pa očala ti pripeljejo tudi v LJ.

http://www.otticainn.it/
 
Nazadnje urejeno: