Optika po Mariboru

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Nimaš TS omarice na hiši? Kam imaš v hišo pripeljan Telemachov coax?
Pri nas so vlekli po obstoječih vodih zraven bakra in niti slišati niso hoteli o kakšnem kopanju, tako da imamo vse po zraku.

TS omarica? nimam, kaj je to :)

Nimam od telemacha koaks, ampak je bil od KRS Rotovž, ki ga je kupil Telemach in ki je kable pred cirka 30 leti? potegnil na podstrešje, skratka kabelska pride v hišo na podstrešju.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Pa kje naj sedaj jaz najdem nekoga, ki je tako priklopljen? Itak ne vem zakaj bi sploh kdo želel imeti Telemach kaj šele na optiki! Iz spletne strani Telemacha je pač razvidno, da omogočajo priklope kjerkoli.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Enostavno ni res, da lahko imaš Telemach na Telekomovi optiki (razen izjem zgoraj), sploh ko prebereš droben tisk. Ti pa Telemach preko hčerinske družbe lastovka omogoča dejansko kjerkoli.

Vidiš jaz pa ne vem zakaj bi kdo želel Telekom. ;)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.655
1.578
113
Pa kje naj sedaj jaz najdem nekoga, ki je tako priklopljen? Itak ne vem zakaj bi sploh kdo želel imeti Telemach kaj šele na optiki! Iz spletne strani Telemacha je pač razvidno, da omogočajo priklope kjerkoli.

Jaz bi ga želel imeti in ga imam že 20 let, takrat sicer od njihovih predhodnikov. Zelo zadovoljen, ker it just works. Že na koaksu je delalo dobro, na optiki pa odlično
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Enostavno ni res, da lahko imaš Telemach na Telekomovi optiki (razen izjem zgoraj), sploh ko prebereš droben tisk. Ti pa Telemach preko hčerinske družbe lastovka omogoča dejansko kjerkoli.

Vidiš jaz pa ne vem zakaj bi kdo želel Telekom. ;)


tako je, na telemachovi optiki ni možno nič druga kot ... telemach
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zato ker niso partnerji ampak konkurenca.

Beri: https://telemach.si/Binary/11909/

V Telemachu ponujamo storitve, ki vam omogočajo brezskrben dostop do interneta.
Pri Telemachu ponujamo dostop do interneta preko lastnega mobilnega omrežja za mobilne storitve in preko lastnega koaksialnega in optičnega omrežja za fiksne storitve.
POKRITOST Z OMREŽJEM
Z lastnim koaksialnim omrežjem pokrivamo več kot *300.000 gospodinjstev, kjer pa lastnega omrežja nimamo, ponujamo storitve v omrežjih pogodbenih operaterjev (optičnem, bakrenem) in v odprtih širokopasovnih omrežjih (OŠO).
Na določenih območjih (Krim, Krvavec, Grmače, Trdinov vrh) zagotavljamo dostop do interneta preko oddajnika – tehnologije MMDS v paketih LASTOVKA. Na območju Zgornje Savinjske doline storitve dostopa do interneta zagotavljamo preko brezžičnega širokopasovnega prenosa podatkov WiMAX.
Ponujamo tudi storitev satelitske televizije TOTAL TV, kjer preko tehnologije DTH zagotavljamo televizijski signal kjerkoli v Sloveniji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa kje naj sedaj jaz najdem nekoga, ki je tako priklopljen? Itak ne vem zakaj bi sploh kdo želel imeti Telemach kaj šele na optiki! Iz spletne strani Telemacha je pač razvidno, da omogočajo priklope kjerkoli.

zakaj bi kdo želel imeti Telekom? sem v prejšnjih postih pokazal njihovo mizerno Trio ponudbo...?

tak so skopali do hiše in naredili pohodni jašek s pokrovom malo pod zemljo, da ne bo kazilo, naprej pa do stene plastična bela cevka
DSC_0117.JPG
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Enostavno ni res, da lahko imaš Telemach na Telekomovi optiki (razen izjem zgoraj), sploh ko prebereš droben tisk. Ti pa Telemach preko hčerinske družbe lastovka omogoča dejansko kjerkoli.

Vidiš jaz pa ne vem zakaj bi kdo želel Telekom. ;)
Seveda imaš lahko Telemach na Telekomovi optiki, ampak samo tam, kjer Telemach nima svojega omrežja (bilokakšnega, ne samo FTTH). Ne rabi bit OŠO, saj je Telekom primoran ponudit svoje omrežje drugim ponudnikom. Celo Telekomov DSL maš lahko tam kjer ni druge. Je pa Telemachova ponudba na Telekomovi optiki bolj tako tako (paketi D3i optika MIX) in je vprašanje, če se splača. Lahko pa imaš, to je dejstvo. Seveda pa ima Telemach marsikje svoje omrežje in ti gostovanja v Telekomovem omrežju tam jasno ne ponujajo.

Čisto druga stvar je tam kjer imajo svoje omrežje in dobiš isto kot na coaxu + simetrične internet pakete (150/150, 220/220,...).
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
XSIDE je dobro povedal. Telemach lahko ponuja storitve na Telekom optiki, ampak se končnemu uporabniku po moje ne splača, ker so dražji od konkurence. To so D3i paketi.
Na Telemach optiki pa drugi ne more ponujati storitev.
 

ales74

Fizikalc
3. nov 2012
471
37
28
okolica MB
na telekom optiki ponujajo tudi pakete GOLD TROJKA OPTIKA, vsaj tako piše v ceniku

Pakete GOLD TROJKA OPTIKA ponujamo tudi na fiksnem optičnem omrežju družbe Telekom Slovenije d .d . in na odprtih širokopasovnih omrežjih (OŠO) .

isto piše pri paketih Digitalni Trojček Super babi OPTIKA , pri ostalih paketih za optiko pa te informacije ni
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Danes je pa "tim 2" odprl in si prebil v klet :)
 

Priponke

  • DSC_0134.JPG
    DSC_0134.JPG
    504,3 KB · Ogledi: 657
  • DSC_0136.JPG
    DSC_0136.JPG
    137,5 KB · Ogledi: 329

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
zakaj bi kdo želel imeti Telekom? sem v prejšnjih postih pokazal njihovo mizerno Trio ponudbo...?
Ni poanta v tem, kdo bi želel imeti Telekom (z njihovo ponudbo), bistvo je le da imaš TS optiko, na kateri imaš lahko vse "boljše" ponudnike (kot smo ugotovili Telemacha ni med njimi :( ) med katerimi lahko prosto preklapljaš in s katero lahko upaš, da bo za N let mir s kopanjem po hiši in okoli nje. Podobno kot je urejeno z dovodom elektrike; eden objekt, eden dovod.

tak so skopali do hiše in naredili pohodni jašek s pokrovom malo pod zemljo, da ne bo kazilo, naprej pa do stene plastična bela cevka
To imaš hišo iz leta '50? Na slikah vidim, da ni ceglov. Kako pa to, da ni TS omrice na hiši?
Zanimivo mi je še, da vam kopljejo. Si osamljen primer ali vsem tako delajo? Pri nas niso nič slišati o kopanju! Kot kaže je to odvisno od "sposobnosti" župana.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ni poanta v tem, kdo bi želel imeti Telekom (z njihovo ponudbo), bistvo je le da imaš TS optiko, na kateri imaš lahko vse "boljše" ponudnike (kot smo ugotovili Telemacha ni med njimi :( ) med katerimi lahko prosto preklapljaš in s katero lahko upaš, da bo za N let mir s kopanjem po hiši in okoli nje. Podobno kot je urejeno z dovodom elektrike; eden objekt, eden dovod.
Slabo si to ugotovil. Telemach imaš komot na Telekomovi optiki, ampak kot že rečeno le tam, kjer Telemach nima svojega omrežja. Kjer imajo svoje omrežje, te seveda priključijo na svoje omrežje (ne bodo brezveze Telekomu plačevali omrežja, če so imeli že stroške z gradnjo lastnega omrežja).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ni poanta v tem, kdo bi želel imeti Telekom (z njihovo ponudbo), bistvo je le da imaš TS optiko, na kateri imaš lahko vse "boljše" ponudnike (kot smo ugotovili Telemacha ni med njimi :( ) med katerimi lahko prosto preklapljaš in s katero lahko upaš, da bo za N let mir s kopanjem po hiši in okoli nje. Podobno kot je urejeno z dovodom elektrike; eden objekt, eden dovod.


To imaš hišo iz leta '50? Na slikah vidim, da ni ceglov. Kako pa to, da ni TS omarice na hiši?
Zanimivo mi je še, da vam kopljejo. Si osamljen primer ali vsem tako delajo? Pri nas niso nič slišati o kopanju! Kot kaže je to odvisno od "sposobnosti" župana.

cigli se začnejo nad betonskimi temelji

kakšna TS omarica? kabelsko so vleki na podstrešje pre 30leti+

v kleti mam eno sobo (kjer ja kabelski modem) in tja sem prebil, doma sem imel le 40cm sveder 16, debelina temeljev pa je 42 + vrtanje malo na diagonalo :) (no v Jagru so meli set SDS+, lol, svedrov dolžine 1m...)

še za McGiver , fi cevi v klet je 14 :) pol pa pride not še optični, ko bo, če bo ...

tu vsepovsod kopljejo, trgajo asfalt itd...vse bojo gor ftrgali
 
I

Izbrisan uporabnik #488

malo sem še popravil luknjo in čao pero
 

Priponke

  • DSC_0146.JPG
    1,1 MB · Ogledi: 341
  • DSC_0147.JPG
    1,3 MB · Ogledi: 328