Optika po Mariboru

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Paket je hitrejši mogoče na papirju. V praksi so hitrosti na LTE lahko _zelo_ variabilne, sploh na območjih kjer je malo večja zasičenost. Pri optiki tega seveda ni.

Pravtako je optika boljša iz vidika latence in izgube podatkov. Da max. hitrosti podatkov niti ne omenjam - z lahkoto ti dvignejo hitrost na 1Gbps, kar je na LTE trenutno nemogoče, pri 5G pa spet samo na papirju.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

no, jaz ti iz prakse pišem, kako mi lte dela...

hitreje od tega kar na papirju ponujajo trio paketi
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Ni v Mariboru neka akcija Telekom optike trojčka za 15 eur. Sem videl neke jumbo plakate.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Konkretna ponudba Telekoma je verjetno taka kot jo je imel moj oče na Pohorju: potegnejo ti komplet tudi v hišo do vtičnice (nove), priklopijo optični modem in nanj telefon ter TV box. Vezava na dve leti (pri njemu je bilo vseeno kakšna vezava - lahko tudi samo telefon) med vezavo brezplačno menjuješ pakete oz. storitve (tako je bilo lani).
Če želiš trugega ponudnika na njihovi optiki, ti naredijo optiko do hiše. ;)
Na Telekom optiki lahko laufaš še vse druge razen Telemacha, na Telemachovi pa samo njih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Malo "listam" po netu pa eni pišejo, da ti morajo speljat v prvi notranji prostor...pol se pa odločaš za dalje
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj bi ti karkoli morali če nisi njihov naročnik?

Nam ko smo se zmenili za vezavo telefonskega priključka za dve leti so speljali točna tja kamor smo želeli - v dnevno sobo za TV - je pa res, da je šlo zunaj po fasadi 2 metra pa luknja not, ampak smo se tako dogovorili. Pred dogovorom o vezavi so rekli, da bodo skopali jarek do fasade pa tam pustili cca 5m v zanki.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakaj bi ti karkoli morali če nisi njihov naročnik?

Nam ko smo se zmenili za vezavo telefonskega priključka za dve leti so speljali točna tja kamor smo želeli - v dnevno sobo za TV - je pa res, da je šlo zunaj po fasadi 2 metra pa luknja not, ampak smo se tako dogovorili. Pred dogovorom o vezavi so rekli, da bodo skopali jarek do fasade pa tam pustili cca 5m v zanki.

Ne bi vedel, če ugibam, morda zato, ker je to "nacionalno" omrežje (z izjemami) pa morajo pripeljati v hišo, ostalo pa potem uredi ponudnik, ki ga izbereš?
Saj bo jutri vse jasno, če bom doma :evil:
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakaj bi ti karkoli morali če nisi njihov naročnik?

Nam ko smo se zmenili za vezavo telefonskega priključka za dve leti so speljali točna tja kamor smo želeli - v dnevno sobo za TV - je pa res, da je šlo zunaj po fasadi 2 metra pa luknja not, ampak smo se tako dogovorili. Pred dogovorom o vezavi so rekli, da bodo skopali jarek do fasade pa tam pustili cca 5m v zanki.

očetu so zvrtali v klet, torej mu pripeljali v hišo, tam zmotali kabl v zanki in zadeva sedaj stoji kot je
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ajde pa se dajva še malo prepucavat: ti veš koliko je fi 3 cm in kako "debel" je optični kabel?

Lahko bi malo purpena not stisnili, ker skozi fi 3cm zna ornk pihat pa bo poraba kurjave večja. :cool:
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ajde pa se dajva še malo prepucavat: ti veš koliko je fi 3 cm in kako "debel" je optični kabel?

Lahko bi malo purpena not stisnili, ker skozi fi 3cm zna ornk pihat pa bo poraba kurjave večja. :cool:

od oka sem ocenil, fotr mi je fi s prsti pokazal za debelino kabla pa pokazal palec :)

a da bo pihalo not izpod zemlje iz polne cevi? bom rešil nekak, da ne bo podhladilo cele kleti, kjer se ne kuri
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Rumeno: optika Telemach
Črno: optika Telekom
IMG_20180918_101857_resized_20180918_101928728.jpg
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Še dobro, da ti ni s sredincem debeline kazal ...

Se pravi prav v bajto pripeljejo - in ne naredijo omarice zunaj?
Saj je po svoje “logično” - ne cvikaš optični kabel, ampak vseeno malo smešno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Rumeno: optika Telemach
Črno: optika TelekomPoglej priponko 23832

zdaj mi je majster pokazal ja, 3,2cm je zaščitna cev, ki pride do stene, naprej pa takšen kot si ga pokazal, slično koaks.

ne bodo mi vrtali v hišo (nima kao takega svedra, to bodo drugi delali), ampak bo naredil nek jašek ("omarica") in potem bo kabel ob steni kolikor sem lahko razumel

bom še malo spraševal pa se morda najde tudi sveder
 
I

Izbrisan uporabnik #488

pride do stene, mu dam pir (vsem) in prinesem sveder da prevrta, reče "mister, to drug ekip" :)

nimam cajta zdaj, da bi sam zvrtal in mu ekip pokazal
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
pride do stene, mu dam pir (vsem) in prinesem sveder da prevrta, reče "mister, to drug ekip" :)

nimam cajta zdaj, da bi sam zvrtal in mu ekip pokazal
Nimaš TS omarice na hiši? Kam imaš v hišo pripeljan Telemachov coax?
Pri nas so vlekli po obstoječih vodih zraven bakra in niti slišati niso hoteli o kakšnem kopanju, tako da imamo vse po zraku.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Izjema je samo OŠO omrežje, ki ga praviloma (so)financira občina in ga da v upravljanje enemu od operaterjev.

Tako Telekom zagotavlja OŠO: Telekom Slovenije zainteresiranim operaterjem omogoča možnost dostopa do končnih uporabnikov preko odprtega širokopasovnega omrežja elektronskih komunikacij (OŠO) na območju sivih lis na področju občin Mokronog-Trebelno, Mirna Peč, Trebnje, Mirna, Šentrupert, Žužemberk, Sevnica in Slovenske Konjice.

Daj mi kak primer v Sloveniji izven OŠO kjer ima naročnik Telemacha povezavo preko Telekoma.