Optika po Mariboru

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glej ta "čez noč" čakam jaz že 25 let. Koliko je od ustanovitve Simobila - no od takrat gradimo in projektiramo mobilna omrežja za vse tri ponudnike. Ko smo začeli, sem rekel, ok. 5-10 let, da pridemo na nivo Mobitela pol pa gre itak vse na satelite. Kje smo sedaj? Na 4. generacijo omrežja, pa še vedno ne laufa vse kot bi moralo, satelitsko omrežje pa je praktično pozabljeno, oz. samo za "posebne" primere.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
saj pa to ne bo oddajanje televizije preko zraka, ampak gledanje TVja preko interneta, ki ga dobiš po zraku...kot EON sedaj, če maš net, gledaš...
Seveda in to je bistveno bolj zahtevno kot potisniti vse tv kanale po zraku in kdor signal lovi, ga pač lovi. Pri internetu pa vsaka naprava rabi svoj kanal, ima svojo vsebino in dvosmerno komunikacijo. In fizikalno gledano ima frekvenčni spekter neke omejitve, koliko informacij je možno dati noter.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz bi na tvojem mestu priklopil optiko in potem čakal na rešitve čez noč

do hiše je brezplačno pravijo majstri zunaj, da spodaj zvrtajo....

potem pa čez leta (ali če bo sila) ko bo telemach povedal, da kabelski internet je zastarel in da kablov ne bodo menjali pa se priklopim....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Seveda in to je bistveno bolj zahtevno kot potisniti vse tv kanale po zraku in kdor signal lovi, ga pač lovi. Pri internetu pa vsaka naprava rabi svoj kanal, ima svojo vsebino in dvosmerno komunikacijo. In fizikalno gledano ima frekvenčni spekter neke omejitve, koliko informacij je možno dati noter.
ja, saj zato pa imamo na DTV kockanje in podobne scene, ki jih na analogni ni bilo
ampak nekaj bodo že naumili, se ne bojim
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
do hiše je brezplačno pravijo majstri zunaj, da spodaj zvrtajo....

potem pa čez leta (ali če bo sila) ko bo telemach povedal, da kabelski internet je zastarel in da kablov ne bodo menjali pa se priklopim....

No - pa si prišel do zaključka ...

Naslednjič pa normalno vprašaj, ne pa, da postavljaš trditve in potem retorična vprašanja (vsaj tako delujejo).

Jaz bi bil srečen, če bi se pri meni (v vukojebini) vlekla optika - bi vsaj imel kakšno alternativo. Danes imam na izbor TM coax in "TK "baker", kobajagi TK LTE, ob katerem mi telefon javlja neodgovorjene klice kot S! v svojih "najboljših časih". S! pa sicer stabilno G2-G3 - samo mi ne nuca, ker moram (službeno pogojeno) biti na TK mreži.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Najbolše vlečejo Te dve. :cool:

Daj ne kompliciraj.
Sploh veš kdo polaga optiko?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Samo Telemachova optika je TV potem naprej po coaxu.
Telekom Slovenije ti da box, do boxa potrebuješ utp.

tole po bajti namestiš pa je mir (ni treba mrežne delat)?, se že imel preteklosti, dokler ni po par letih posmodil :) zdaj sem pa raje namestil range booster

1000.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glede na to, da tile niso ne zanesljivi, ne trajni (žal sta mi ene dva že šla adijo-mio), prav tako pa ne hitri, za nameček pa še relativno dragi je dober star kabel edina pametna rešitev za po hiši - al pa manj TV gledat. ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede na to, da tile niso ne zanesljivi, ne trajni (žal sta mi ene dva že šla adijo-mio), prav tako pa ne hitri, za nameček pa še relativno dragi je dober star kabel edina pametna rešitev za po hiši - al pa manj TV gledat. ;)

Imel sem neko osnovno 200Mbit verzijo firme Devolo (kupljeno v Metroju, ko sem bil zadnjič...2010) in je zadeva držala 5let+

Dok je delalo, je bilo ok, najbrž pa se je zadeva od takrat kaj že izboljšala...al pa ne

Imel sem za net, ker tv je preko kabelske.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Pomoje ti telekom kopa pred bajto. Ne vem pa, če lahko na njihovem telemach dela. Ker nam je telemach optiko potegnil pred par leti, lani pa je telekom svojo polagal
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pomoje ti telekom kopa pred bajto. Ne vem pa, če lahko na njihovem telemach dela. Ker nam je telemach optiko potegnil pred par leti, lani pa je telekom svojo polagal

zdaj sem se menil s končnim izvajalcem, kolko me je razumel (po moje kosmjet) :evil: in mu pokazal, ki naj naredi do koče

izvajalec je sicer GVO, Investitor pa žal monopolist Telekom.

Z izbiro optičnega omrežja prihodnosti pri Telekomu Slovenije pridobite:
  • brezplačno priključitev na optično omrežje (izgradnjo do objekta naročnika in izvedbo optične hišne inštalacije),
  • izjemno hitrost interneta (do 1Gb/s),
  • izjemno kakovost spremljanja televizije (prek 310 programov in 54 HD-programov),
  • izvrstno ostrino slike na HD-programih (skupaj s ponudbo televizij po izjemnih cenah),
  • večjo zanesljivost omrežja (manjša verjetnost udara strele),
  • brezplačno pomoč 24 ur na dan, vse dni v letu, na številki 080 8000 ali +386 41 700 700,
  • celovito ponudbo mobilnih in fiksnih storitev slovenskega ponudnika.

vse ti v bajti naredijo, če jih izbereš? :)

in kaj pa potem sploh dobim...

če mam zaj trojček od telemacha, je potem optična telekom alterinativa paket trio

telemach sedaj:
brzina 40/1, 3 tvji (2 dodatna sprejemnika doplačilo 6 eur) = 44 evričef na mesec

kaj pa mi telekom ponuja za to ceno?: (pustimo akcijsko ceno)
Trio A ima dokaj skromno Download brzino 10Mbit, +5,8eur še za dodatna 2 sprejemnika = 44,80 EUR ... iz dežja pod kap
Trio B s skor istim DL, a precej večjim UL + 5,8eur za dodatna boxa = 50,80 EUR... nič kaj impresivno, le UL je morda kul za nalaganja YT
Trio C, najjaće v ponudbi pa stane 60,80 EUR, brzine niso impresivne, UL bi moral biti vsaj 50, kot ga imam na LTE...

To je torej to, od teh ki kopajo vuni...... ponudba za zjokat



sux.jpg
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Daj nehaj že primerjati optiko pa LTE. Tega ne moreš primerjati. Kabel je in bo vedno ostal zakon in trenutno je optika najboljši možen kabel.

Sicer pa te noben ne sili ga imaš Telekom optiko. Lahko komot na Telekomovi optiki laufaš druge operaterje. Sam imam T-2 na Telekomovi optiki...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

gori sem razumel, da na telekomovi optiki lahko furas le telekom...

kak ne bi paketov trio primerjal z mojim bob lte, ko je bob hitrejši...? lol