operacija kile in prehrana po tem

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Mene pa zanima kje ste se operirali vi srecnezi z ingvinalno kilo? vincent, AndrejK, Dr1m, doctorz, ...

danes sem dobil napotnico pa ne vem kam naj grem, res, da gre za rutinski poseg, ampak ob kaksnih stranskih ucinkih ne vem no, nimajo nikjer reanimacijske ekipe kot v ukcju ali na jesenicah
grin1.gif

Najraje bi sel v kirurski sanatorij rozna dolina, ki pa ima nenormalno dolge cakalne vrste. Ima kdo izkusnje z Iatros, zasebnim medicinskim centrom?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Mene se na jesenicah skupaj sestavljali zjutraj prides tja zvecer gres domov ce nimas zapletov. Probal sem obe narkoze boljsa je splosna kot lokalna ko nisem cutil noge skoraj celi dan.
Iatros je tudi dober sem slisal same pohvale. Samo tam so baje bolj specializirani za hemoroide in podobno to vsi hvalijo glede kile ne poznam nikogar ki bi ga tam operirali tako da nebi vedel.
Sam bi izbral jesenice ker se mi ukclj gabi ze sam po sebi. Ali iatros oziroma kjerkoli bi bil prej na vrsti razen ukclj
smile-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Bil v podobni situaciji dve leti in pol nazaj.
Rožna dolina in bolnica Petra Držaja, čakalne dobe par mesecev in kompliciranje u božju mater (prvi pregled, pregled pri anesteziologu, pregled pred operacijo...) ...javni sektor skratka.

V četrtek poklical Kirurgija Bitenc v torek pregled na Parmovi v Ljubljani. V četrtek že operiren (vstavili plastiko - bo zanimivo, ko bo, ko me bodo kremirali, smrdelo po plastiki
grin1.gif
) in v petek doma. En dan prespal v bolnici, naslednje jutro domov. Torej lahko rečem brez čakalne dobe. Priporočam.
Seveda vse "brezplačno", oz. na napotnico.

Prvi teden po operaciji si res bolj kisel, potem gre pa počasi na bolje.
Jasno mi v javni bolnici Petra Držaja niso namignili, da se da kje tudi hitreje
rolleyes-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Najlepsa hvala, sem malce slabe volje, ker se svojo dohtarco nisem mogel dogovoriti za hiter poseg po napotnici pac pa mi je dala redno. Ceprav je ze dosti hudo... tezko hodim, stojim kaj dosti vec od 20min.

Pri Bitencu sem krozenje opravljal tako, da hvala za namig.

Spinalnega bloka se bojim kot hudic kriza, bom sel kar v splosno anastezijo. Ali ne?! Doctorz?! Vec vemo o teh zadevah slabse je.

A urinca sta dobila ali ne?
evil.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Urinca prej dobis pri lokalni ker ce je premocna se cel dan ne cutis nog in nemores na wc iz splosne se pa.zbudis mal.si zadet ampak.hitro k sebi prides. Kaj.ima tvoja dohtarca s tem kdaj bos operiran to bo kirurg povedal na pregledu
wink-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Eh, povsod je za cakati tja do novega leta.
17758-icon_confused.gif


Ima kdo potem z Iatrosom kaksne izkusnje? http://iatros.si/preiskave-in-posegi/dimeljske-kile/

Saj naceloma poseg ni tezak, samo vseeno se ne bi sel rezati vsakomur. Doctorz? Na jesenicah se res caka vsaj toliko, pri Bitencu bi bil na vrsti januarja, isto v Sanatoriju na Rozniku, Iatrosu decembra, stajerci ne odgovarjajo na emaile, se kaj ostane? UKC odpade, 1700eur pa tudi nimam za samoplacnisko. Bi v slednjem primeru bil na vrsti v treh dneh. Toliko za informacijo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Jaz pri Korošoku oz. Košoroku... zna bit tretja opcija
crazy1.gif
Lj. Bežigrad..poleg lesnina stavbe oz. Se mi zdi da je tam mercator trgovina.

Hitro na vrsti. Greš domov že isti dan (rabiš prevoz!!!), plačaš prvi pregled naprej napotnica.

Načeloma ok..brez posebnosti pa še vedno drži, kar najbolj šteje..oz. čez čas pozabiš da se je sploh kaj zgodilo (pol leta čutiš mrežico). Jaz več niti šivov ne najdem.

Aja...dela z mrežico...če kje še šivajo samo bejži stran!
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Gres na pregled h kirurgu naj on pove a bos hitro ali redno na vrsti ce imas tezave moras biti vsaj hitro. Jaz nisem imel tezav pac ze prirojeno.
Ce pa ne pa gres k svoji dohtarci reces da imas tezave naj napise hitro rec da nemores vec delat
smile-1.gif

Komu in kam operirati? Meni je obe delal isti zdravnik pa se.mi zdi da je prvic bolje naredil? Nevem. Lahko recem da je bilo na jesenicah kar v redu. Brez pripomb.
Zjutraj ob sedmih prides, se vpises, potem gres v sobo in cakas na vrsto. Pred operacijo lahko popijes apaurin ce si zivcen, obrijejo ti jajca
smile-1.gif
po operaciji pa itak cimprej na wc lulat ce do zvecer negres na wc dobis kateter in negres domov ponavadi. Nekdo mora priti po tebe in podpisati da odgovarja za twbe nesmes sam iti domov.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Aja glede splosna.ali lokalna- pri splosni spis un ko se zbudis ze lahko pocasi vstanes, se vsedes... pri lokalni cutis kako te reze in kaj dela samo ne boli. Zadet si itak ko mina od dormicuma. Problem je po operaciji ko dolgo casa ne cutis nog in niti nemorea na wc.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Dr. Kosorok dela v Iatrosu, oz. je tam sef.

Ma nisem se bil pri kirurgu, ker je povsod za cakati cca 1 mesec samo na pregled kirurga, pri Iatrosu cca 3-5dni (!). In potem se moras tam tudi odlociti za operacijo. Pri Iatrosu mi je fino, ker je taksna privat zadeva, brez vonja po bolnisnicah in bom manj zivcen.
smile-1.gif


Odlocil sem se za ornk narkozo, pri spinalnem bloku itak cvikam, da mi zivc zadane potem bom pa res paraplegik.

Koliko casa ne smes/ne mores seksat po tem?
d055.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Eh seks
smile-1.gif

Na iatrosu je sigurno tudi dobro
wink-1.gif


Ko sem bil jaz operiran me je bolelo ko svinja ko sem hodil zraven mene je lezal en 60 let star ata kot da mu nic ni bilo
smile-1.gif

odvisno od cloveka pa verjetno je velikost luknje tudi pomembna nevem
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Po operaciji dokaj hitro začutiš noge...v roku dveh ur sigurno.

Dobiš pa občutek kako bi zgledalo če bi bil hrom od popka navzdol ( te kar stisne).

Meni je bilo pri celotnem posegu najhuje 'zbujanje' nog...res zoprn občutek ( kot bi noga zaspala na tretjo potenco..pa vse supaj zmožiš z dva in še enkrat kvadriraš
evil.gif
...a tudi to je prehodno).

Po operaciji pa so najboljše zadeve kihanje in kašljanje...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Hvala zaenkrat vsem, imam razgovor s kirurgom ze zacetek prihodnjega tedna in bom videl kaj in kako.
frown-1.gif
Saj upam, da tole zna vsak kirurg zasiti kot se spodobi, da ne bom dvakrat, trikrat, nazaj hodil.

Filmcki na youtube so kar zanimivi.
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
V tujini sem videl, da rano "zalepijo", se to prakticira tudi pri nas, ali se še vedno šiva?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
zalepi, zašije, vseeno, ker itak se mora samo tkivo zarasti. tukaj je še mrežica, da je "var" malce širši in bolje prime. tisti cvirn se potem itak resorbira čez čas.

na kakšen način zalepijo to v tujini?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Tale možakar je dal skozi operacijo: https://www.youtube.com/watch?v=auJ6OL2sy8o

Tam nekje pri 2min bolj razkaže brazgotino in razloži da je zalepljeno. Potem tudi nekaj govori o treniranju in če se ne motim čez 1 mesec že dviguje uteži, etc
wink-1.gif

Bolj v detajle pa ne gre, zgleda pač da prek reza počijo lepilo?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Ni vseeno kako je narejeno!

Mrežico ti mora vstavit...kot armiranje površine pri izolaciji objekta...

Včasih sonzgolj zašili skupaj amak je bila velika verjetnost da se je kila ponovila..ponovno počila mrena. Pri mrežici je zadeva skoraj 100 % zanesljiva.

(Ne vem pa ali kje še vedno šivajo).

Ker podoben štos je pri žilah na nogah (predvsem ženske) in zatekanje nog...v nm.ju še vedno vlečejo žile ven kar je popolnoma zgrešeno...greš drugam (žal samoplačniško) pa ti na obstoječih žilah popravi zaklopke, ki ne držijo (sprobala mat obe varianti...žal najprej stare žile ven
frown-1.gif
).
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Evo, vceraj prestal operacijo, se danes krvavi pot potim..
uf-1.gif


mrezico je vstavil, celo dve, mah nisem dobro razumel, ker sem se ukvarjal s tem zakaj pri spinalnem bloku ne cutim telesa od glave navzdol namesto od popka... se dobro, da diafragma za napihovanje pljuc dobiva "ukaze" v zivcu v vratu... grozen obcutek.

Da mi ne bi bilo prevec dolgcas, sem se ocitno prehladil, ker me sili kasljat.. da boli pa popi***d ce samo malo zakasljam niti ne govorim. A obstaja kaj mocnejsega od Panatusa proti kaslju. Analgetiki pa itak ne pomagajo, moral bi poseci po opiatih, ampak bom pomojem zdrzal.

Kdaj bo malce boljse? Ker sedaj me ne boli in ne zateguje rane samo, ce lezim na levem boku (operirana kila je desno spodaj).