Opel Ampera/Chevrolet Volt

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Saj to ni tak problem, vzameš VIN in imaš takoj podatek, če je še garancija ali ne.

Drugače pa saj logično, da boš prodal tak avto nekaj pred potekom garancije, ker potem ljudje raje kupijo.
 

slay

Zelenc'
8. jan 2018
26
0
1
Men pa zanima,če je komu,že izpisalo na armaturni plošči winter tyre detectet? Imam namen izpuliti varovalko a nevem katera je?Nebi pa rad odklapljal akomulatorja.Na zimskih pa sem moral menjat 3 senzorje v pnevmatikah,ker so baje baterije v njih zmrznile a ti niso bili na original platiščih kot so sedaj te.
 

Priponke

  • Fotografija0035.jpg
    Fotografija0035.jpg
    21,5 KB · Ogledi: 264

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
To obvestilo se pojavi, ko daš gor kolesa, ki nimajo TPMS-ja. Obvestilo se prikaže 3 ali mogoče 4x vsakič, ko vklopiš avto, potem pa tega obvestila ne bo več.

Avto domneva, da ker je avto z originalnimi kolesi, ki imajo namontirana letne pnevmatike, opremljen z TPMS-ji, da ko jih ne zazna več, da si dal gor kolesa z zimskimi pnevmatikami.
 

slay

Zelenc'
8. jan 2018
26
0
1
To obvestilo se pojavi, ko daš gor kolesa, ki nimajo TPMS-ja. Obvestilo se prikaže 3 ali mogoče 4x vsakič, ko vklopiš avto, potem pa tega obvestila ne bo več.

Avto domneva, da ker je avto z originalnimi kolesi, ki imajo namontirana letne pnevmatike, opremljen z TPMS-ji, da ko jih ne zazna več, da si dal gor kolesa z zimskimi pnevmatikami.
Samo sem dal gor original kolesa z TPMSom oz. Z senzorji.Lani sem naredil isto menjavo pa tega ni bilo.
 

slay

Zelenc'
8. jan 2018
26
0
1
V senzorjih je baterija TOČNO, katera mi je odpovedala letos na 3 zimskih pnevmatikah_senzorjih najvrjetneje zaradi nizkih temperatur sem zamenjal TPMS e,shranil zimske.Sedaj pa to:mad:.Možno ja,da so odpovedali tudi ti iz istega razloga namreč kolesa sem imel v zunanji garaži,kjer je pozimi hladneje.Sedaj jih bom zaradi TPMSjev moral skladišćiti drugje:(.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
A ni malo čudno da ti zmrznejo baterije v teh senzorjih? Imam doma 2 avtomobila s temi senzorji pa ni na nobenem nič zmrznilo, eden je celo skos veni, dan in noč. Če je to tako narejeno da pri -15 zmrzne je to navaden bulšit...:mad:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zelo slabi senzorji, meni so jeseni po 8 letih še vedno delali originalni na Citroenu - trkam na les, da bodo tudi sedaj ko bom menjal.
 

slay

Zelenc'
8. jan 2018
26
0
1
Upam,da kdo izdela takšne TPMSe,da se bo v njih lahko menjala baterija sem enga razrezal pa je use zalito v (epoksi smolo).
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Moja letna kolesa so čez zimo shranjena pri Matsport, za njihovo delavnico v skladišču in to soboto, ko sem dal letne gor, jih je avto zelo hitro našel in sinhroniziral. Je pa moja Ampera stara 5.5 let.
 

slay

Zelenc'
8. jan 2018
26
0
1
Men isto lani letos pa to.Mogoče je res kir TPMS na istem signalu?Bom malo vozo pa,da vidimo.Ko najdem napako napišem,če pa kdo ve rešitev se pa priporočam.Grem služit denar za nove ventilčke lp.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Če ti kakšen senzor še vedno deluje, bi ti moralo prikazati njegovo vrednost na volanskem ekrančku in pri ostalih senzorjih ti bi moralo pisati --.

Pa še mislim, da bi ti v takem primeru napisalo Pressure Imbalance.

Mimogrede, pri Volt-u in Amperi, mislim da MY2012- lahko preprosto sinhroniziraš senzorje z avtom.
 

slay

Zelenc'
8. jan 2018
26
0
1
Vem za to sem probal pa se na zgodi nič,ko stisnem tipko selekt.Na useh so samo črtice kot,da nebi delali vendar ni napisa kakor tudi ni alarma,kot je bil ,ko so mi oni na zimskih odpovedali.pressure Imbalance
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Vsak vulkanizer ima napravo, s katero lahko izmeri delovanje senzorjev, za đabe, če je OK. Če rabiš priporočilo nekoga iz MB, se javi :)
 

slay

Zelenc'
8. jan 2018
26
0
1
Sem šel k vulkanizerju,da sva diagnosticirala,najprej ni našlo nič nato je priklopil obd in je prek onbord računalnika našlo senzorje a ni našlo napake.use sva resetirala sem se peljal a mi je napisalo isto winter tyre detectet.Nato je le nekak našel senzorje z svojo napravo a le 3 sprednjega levega naprava ni našla zato smo montirali nov TPMS PO PREVOŽENIH NEKAJ KILOMETRIH JE SPET USE OK.Smo pa izmerili še enkrat tistega v okvari bližje napravi pa ga je zaznalo očitno je bil problem v stari bateriji.LP
 

Priponke

  • Fotografija0039.jpg
    Fotografija0039.jpg
    14 KB · Ogledi: 257

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Jaz bi v takem primeru sicer menjal vse 4 TPMS, ker obstaja velika verjetnost, da do bodo v kratkem odpovedali tudi ostali trije.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
pa še kar gume in feltne, za vsak slučaj. Svašta. Postali ste ujetniki,teh senzorjev. Jaz sem to vse ven vrgel.