Oljčno olje

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.707
113
Ta tema dejansko ne sodi sem. Zdravilni učinki so primerljivi z učinki placeba.
Jaz grem kolegu pomagat pobirat oljke. Zajebano, enkrat sem komaj zdržal cel dan s tistimi električnimi grabljami, ker so se mu drugi pomočniki izneverili. Potem dobim olje. Ampak je stisnjeno po tradicionalni metodi, ki ni "hladno stiskano".
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
619
324
63
Ta tema dejansko ne sodi sem. Zdravilni učinki so primerljivi z učinki placeba.
Jaz grem kolegu pomagat pobirat oljke. Zajebano, enkrat sem komaj zdržal cel dan s tistimi električnimi grabljami, ker so se mu drugi pomočniki izneverili. Potem dobim olje. Ampak je stisnjeno po tradicionalni metodi, ki ni "hladno stiskano".
Kaj to pomeni "ni hladno stiskano"?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

jezek

Guru
24. jul 2008
2.640
1.249
113
Hladnih stiskalnic je pri nas ene par, ce ne celo samo ena? Vsi stiskajo v isti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.370
2.286
113
Jao!!!
Ne gre se za lepo flašo, ampak za to, da se oljčno olje nikoli, ampak res nikoli, ne toči v plastično embalažo!

Ok, zaradi mene ga kupujte v tri litrski plastenki po 5€ za liter. Jaz vem, da ga ne bom!


Za vino so tudi trdili, da je največji greh imeti ga v kartonasti embalaži!
 
  • Haha
Reactions: aljoman

B81

22. jul 2007
34.567
9.004
113
Ta tema dejansko ne sodi sem. Zdravilni učinki so primerljivi z učinki placeba.
Jaz grem kolegu pomagat pobirat oljke. Zajebano, enkrat sem komaj zdržal cel dan s tistimi električnimi grabljami, ker so se mu drugi pomočniki izneverili. Potem dobim olje. Ampak je stisnjeno po tradicionalni metodi, ki ni "hladno stiskano".
Pa naredi test, tezko je eno izmed najbolj zdravih olj obtozit placeba.

Mesec dni si meri pritisk zjutraj in zvecer, naredi test krvi, holesteroli, trigliceridi&.Co., nekaj casa uzivaj to olje na tesce in spet meri pritisk in kri.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.707
113
In kaj bi naj ugotovil? Brez neke hude porabe tega olja imam pritisk med 110 in 120 gornjega in 65 in 75 spodnjega. Koliko bi imel potem?
Verjetno imam takega zaradi velike porabe bučnega olja, tako da priporočam.
:evil:
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in Car

B81

22. jul 2007
34.567
9.004
113
In kaj bi naj ugotovil? Brez neke hude porabe tega olja imam pritisk med 110 in 120 gornjega in 65 in 75 spodnjega. Koliko bi imel potem?
Verjetno imam takega zaradi velike porabe bučnega olja, tako da priporočam.
:evil:
Sem na istem. Konopljinega ne smem, ker mi pade pod sto, mel pa sem zgornjega ze 80... tak da moram it ven iz te teme :D
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.183
3.108
113
In kaj bi naj ugotovil? Brez neke hude porabe tega olja imam pritisk med 110 in 120 gornjega in 65 in 75 spodnjega. Koliko bi imel potem?
Verjetno imam takega zaradi velike porabe bučnega olja, tako da priporočam.
:evil:
Z oljem iz oliv bi ga imel "zabetoniranega" na 120/80.
 
  • Ljubezen
Reactions: Pepe

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.337
676
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Gledam olja slovenskih proizvajalcev, cene so okoli 20€ za pol litra.
Ti ki ves svoj čas s camperjem lomastiš po vseh slovenskih in hrvaških vukojebinah, sprašuješ kje kupit dobro in kvalitetno olivno olje?? Očitno vidiš samo vinsko trto :norec:
Jaz sem ga lani kupil od domačina na Braču. Zlata medalja, večkrat. Žal mi je da sem ga vzel samo 2 l. Cena 20€/l.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.931
113
Pod 20€/liter je za vrhunsko, neindustrijsko pridelano olje nerealna cena. Kdor je kadarkoli obdeloval (ali pa le pobiral) oljke, ve, zakaj.
Nekatere embalaže so 0,75l in zato delujejo cenejše. Odvisno je pa tudi, za kaj ga potrebuješ - jaz recimo nobene hrane ne cvrem oz. ne uporabljam friteze, zato uporabljam le oljčno in bučno olje. Letna poraba je okoli 6 litrov.
 

B81

22. jul 2007
34.567
9.004
113
Na TV zgleda sila preprosto. Olive zrastejo same, ni jih treba cartat ipd, če se kaj škropijo mogoče....??

Obiranje je neprijetno, ampak tudi ni sile s temi tresalkami in podlogo pod drevesi.... potem pranje, čiščenje je itak strojno, stiskanje pa tudi.

Proti bučnemu olju tu niti ni nekaj veliko dela, marže so prave. Bi primerjal z vinom, ker pa je treba škropit 10x...
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
619
324
63
Na TV zgleda sila preprosto. Olive zrastejo same, ni jih treba cartat ipd, če se kaj škropijo mogoče....??

Obiranje je neprijetno, ampak tudi ni sile s temi tresalkami in podlogo pod drevesi.... potem pranje, čiščenje je itak strojno, stiskanje pa tudi.

Proti bučnemu olju tu niti ni nekaj veliko dela, marže so prave. Bi primerjal z vinom, ker pa je treba škropit 10x...
Sem šel proti Markovcu v Kopru in v oljčnem nasadu vidim "marsovca" tam okoli cerkve. Mislil sem si svoje.... Ok, sedaj bo nekdo napisal da je karenca 14 dni. Kdo nam pa to garantira? Tako da je edin zanesljiv virus tisti ki ga uporablja sam proizvajalec. Saj ste slišali tisto o par sto kanticah ali steklenic v katerih je bilo neko slabo olje potem so ga pa mešali z domačim.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Če se pojavi oljčna muha potem itak ni druge kot škropiva, drugače si ob ves pridelek. Se pa (pri nas) ne pojavlja muha vsako leto oz. je tako da so sezone muhe vezane na vremenske pogoje. Kolega ki prideluje oljke je eno leto (par let nazaj) toliko škropil da potem sam ni užival tistega olja ampak je vsega prodal, pa še cena je bila visoka ker je poleg škodljivca bilo tisto leto že tako zelo slabo za oljke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador