Oljčno olje

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
854
-252
43
Jao!!!
Ne gre se za lepo flašo, ampak za to, da se oljčno olje nikoli, ampak res nikoli, ne toči v plastično embalažo!
Če ga ne jemlješ na zalogo in potrošiš sproti ni panike. Je pa dobro da ga imaš v omarici (tema). Če jemljem na zalogo jemljem od lokalnega kmeta v moje rjave steklene steklenice in prav tako hranim v temi.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Jao!!!
Ne gre se za lepo flašo, ampak za to, da se oljčno olje nikoli, ampak res nikoli, ne toči v plastično embalažo!
v Avstraliji ( btw oni ogromno oliv izvozijo v Italijo in Španijo) komot najdeš v marketu olivno olje v plastični embalaži. pa če kdo, potem bi oni morali vedeti kaj se lahko in kaj ne...
tak da, tale tvoj nikoli, ampak res nikoli ni glih na mestu.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
kar pit ga na tešče bi rekel da je bedarija, sploh ker ga ti ponucaš dovolj tudi drugje.
zamenjaj sončnično olje s oljčnim potem pa druge težave reševat.
manjši kalorični deficit, veliko hoje (probaj iskt cifro okrog 10.000 na dan, če boš še kak drug šport dodal ne bo nič škodilo), čimbolj raznoliko prehrano(guglaj kaj je dobro), 80% (še bolje do 100%) manj alkota kot zdaj pa boš še dolgo shitpostal po alterju.

čudežne tabletke (ali v primeru tega topica, čudežnega olja) NI.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
v Avstraliji ( btw oni ogromno oliv izvozijo v Italijo in Španijo) komot najdeš v marketu olivno olje v plastični embalaži. pa če kdo, potem bi oni morali vedeti kaj se lahko in kaj ne...
tak da, tale tvoj nikoli, ampak res nikoli ni glih na mestu.
Steklenica: Oljčno olje mora biti v steklenici z zatemnjenim steklom, ki zavaruje olje pred svetlobo in oksidacijo. Oljčnega olja nikoli, ampak res nikoli, ne kupujte v plastični embalaži.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.172
304
83
Olje 5l piksna kovinska. Kreta iz Lidla kakor si mislili je v spici oljcnih olj na Slo trziscu.
Miti o kvaliteti domace ali Hr produkcije imajo pac svojo ceno. Italijani itak mesajo olja mediteranskega bazena. Govotimo o hiper produkciji- prodaji na trgu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ok, zaradi mene ga kupujte v tri litrski plastenki po 5€ za liter. Jaz vem, da ga ne bom!
Malo ga serješ. Imaš kup olj v nebarvanem steklu.

Za tiste, ki slučajno niste opazili - trenutno vlada pomanjkanje oljčnega olja po trgovinah in cene kar lepo letijo navzgor.

Od trgovinskih olj je za moj okus eno boljših iz Eurospina v eni taki "lepi" steklenici z ročajčkom zgoraj. Je iz samo italijanskih oliv.
284259605_5341800015841953_2296664139455305855_n.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
V plastiki??
Ja, desc jih "sproti" nalije za na tržnico iz lesenih sodov v plastiko, ima jih pa tudi v steklenih flašah. Meni ga kolega ponavadi pripelje v plastiki, pa ga sam potem prelijem v svojo steklenico. Tega sem ravno včeraj dobil, zato je še v plastiki. Kdo pa garantira, da ustekleničeno olje prej ni blo v plastičnem sodu več mesecev skupej? Tukaj pa točno vem cel potek proizvodnje. :nazdravje:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Kolk populacije naredi 10k korakov na dan....? lol

Drugače garmin mi pravi nizek BMI, plus vsaj 3x na teden - 25 min visokega pulza.

Pa verjetno kajenje in alkohol je no-go.
kaj ma veze kok populacije nardi 10k na dan? če hoče vidt kaj rezultatov bo pač moral kaj naredit za to. in 10k če preračunaš je cca 8km. če rečemo da naredi 2-3km na dan za osnovne potrebe, pomeni da rabi 1h namenske hoje na dan. je to veliko če hočeš nekaj naredit zase? je to ful težko da en overweight middle aged tipo ne zmore?

drugače pa če ti garmin reče da se obesi, bo to držalo? nizek bmi imaš precej lahko pa nisi prav zdrav (npr skinnyfat)

kajenje in alko pa nimava kaj, to je osnova. sicer alko ni tako hudo če občasno kaj spiješ, a redno pitje res ne pomaga.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.429
113
kaj ma veze kok populacije nardi 10k na dan? če hoče vidt kaj rezultatov bo pač moral kaj naredit za to. in 10k če preračunaš je cca 8km. če rečemo da naredi 2-3km na dan za osnovne potrebe, pomeni da rabi 1h namenske hoje na dan. je to veliko če hočeš nekaj naredit zase? je to ful težko da en overweight middle aged tipo ne zmore?


1705855224820.png
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
617
323
63
kaj ma veze kok populacije nardi 10k na dan? če hoče vidt kaj rezultatov bo pač moral kaj naredit za to. in 10k če preračunaš je cca 8km. če rečemo da naredi 2-3km na dan za osnovne potrebe, pomeni da rabi 1h namenske hoje na dan. je to veliko če hočeš nekaj naredit zase? je to ful težko da en overweight middle aged tipo ne zmore?

drugače pa če ti garmin reče da se obesi, bo to držalo? nizek bmi imaš precej lahko pa nisi prav zdrav (npr skinnyfat)

kajenje in alko pa nimava kaj, to je osnova. sicer alko ni tako hudo če občasno kaj spiješ, a redno pitje res ne pomaga.
Če hočeš da ti z 10k koraki pride cca. 8km moraš biti kar precej visok ali pa res intenzivno samo hoditi. Moj recimo rekord hoje v enem dnevu je 42k korakov pa sem prehodil 25 km. Visok sem pa 193 cm.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113

Poglej priponko 79412
ja kaj pol? dal sem ti 2 vprašanji na kateri ti ni uspelo odgovorit, si pa našel kako nastane več al manj vsak fitnes (in lahko damo še diet) fad. čestitke.

bo to boljše - https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCULATIONAHA.122.061288 če se gremo obmetavat s članki?

Older adults who walk anywhere from 6,000 to 9,000 steps per day — regardless of their pace — have a 40% to 50% lower risk of heart attacks, strokes or other cardiovascular events, according to a new review of eight studies on the topic.

ej Car dovolj je 6-9k ne rabiš ciljat proti 10k. :bonk::bonk: sam, kolk populacije naredi 6-9k korakov na dan....? lol
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Če hočeš da ti z 10k koraki pride cca. 8km moraš biti kar precej visok ali pa res intenzivno samo hoditi. Moj recimo rekord hoje v enem dnevu je 42k korakov pa sem prehodil 25 km. Visok sem pa 193 cm.
možno, jaz sem samo na hitro poguglal in mi je tole vn vrglo
Steps in a KilometerOn average, it takes roughly 1,200 to 1,500 steps to walk one kilometer while it can take between 900 and 1250 steps to run a kilometer. If your goal is to walk 10,000 steps a day, it will take a little over 8 kilometers of travel to reach that goal.