OLED TV

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Ojla rabim pomoč. Za hčer rabim TV za v sobo. Gledala bo bolj kot ne samo Netflix.

pojma nimam kaj vzeti, budget tam do ene600€
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Hofer bo imel 7.1.2021 pametni TV od Sharp-a BJ2E. 139. (55)
Cena 399 €. V katelogu papirnatem.
Ima aplikacijo za Netfix.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Jaz imam Sony 65" serijo 90 (9096). Kaj naj rečem? Res sem NAVDUŠEN nad Full Array LEDom. Ni OLED, res je, ampak slika je še vedno svetlobna leta boljša, kot pri prejšnjem TV. Črna je res črna, prej je bila črna siva ... pa Android, full aplikacij ... in cena je bila 1200€.
Ja, OLED je boljša, brez najmanšega dvoma, samo za 1200€ (65") lahko samo sanjam. Bi bila cena blizu 2k (za Sony-a verjetno še več, nisem preverjal-ko sem gledal, sem gledal samo LG OLED TVje, ker so bili cenejši kot Sony-evi)

Ima pa seveda vsak malar svoje oči, mogoče bi bila komu slika na mojem TV slaba, kdo bi vedel ...

p.s. že spet je ta nova TV ratala nekam majhna LOL :eek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Jaz imam Sony 65" serijo 90 (9096). Kaj naj rečem? Res sem NAVDUŠEN nad Full Array LEDom. Ni OLED, res je, ampak slika je še vedno svetlobna leta boljša, kot pri prejšnjem TV. Črna je res črna, prej je bila črna siva ... pa Android, full aplikacij ... in cena je bila 1200€.
Ja, OLED je boljša, brez najmanšega dvoma, samo za 1200€ (65") lahko samo sanjam. Bi bila cena blizu 2k (za Sony-a verjetno še več, nisem preverjal-ko sem gledal, sem gledal samo LG OLED TVje, ker so bili cenejši kot Sony-evi)
Za tebe bi bil verjetno zanimiv LG model A1, kateremu cena mu bo dosti nižja od sedanjih modelov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Verjetno, ampak zdaj sem kupil, bo vsaj 5 let tako ... (ker nekako na 5-6 let menjam)
Pa tudi, kot sem že večkrat napisal, sem izredno zadovoljen s sliko na trenutnem Sony-u :cheer:
p.s. sem se odločal med serijo 8 ter 9, pa je razlika v sliki očitna. Je pa tudi res, da je serija 9 pol dražja od 8, ampak še vedno v normalnem cenovnem razponu (1-1.5k€)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Kaj ti #gonzo pogrešaš? Namreč ta množica dodatkov ki jih sploh ne razumem - njihova funkcija?

Pa ne misliti, da te nisem vzel resno!!

No pri meni še dalinca ne rabim. Vir je vse zunanje, ubistvu niti ne vem, kak zvočnik ma vgrajen. zatorej OLED. Odlična slika za to kar jaz rabim.

Za tv je zunanji box, za zvok je reveiver, za dalinca pa harmony. Edino kar gledam od vgrajenega je netflix in plex, ker je že glih android gor... Drugače bi imel preko boxa...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
preko boxa? (smo ljudje, ki marsikaj ne vemo!)
kateri del TV-ja (funkcija) rabi dostop do interneta? kako pripeljat v ta TV signal prezžično?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Imate občutek, da je to prva 'težava' pri televizorju?
Kaj mora danes TV imeti. Minimalno?
Meni je pomembna slika (da ko gledaš film in je črna res črna, ne pa, da misliš, da gre za kader s sivo meglo.)
Drugo, kar je, da ima (e)ARC, da ne vlečem kablov, ampak vse dela prek HDMI-ja.
Tretje, da ima možnost aplikacije za T2 (to zdaj itak - po mojem - vsi imajo).
Aja, dodajam še četrto točko: da vsaj nenako izgleda, ker jo imam na steni, recimo kot sliko :p

Glede velikosti pa takole: pred 10+ leti sem imel 40", zdaj nazadnje 55", sedaj 65", pa se na vse tako hitro navadiš, da je joj . Zato ne razumem, da nekateri razglabljajo, da je TV "prevelika"? Ja, mogoče, če jo gledaš z 1m, s 4 m je vse relativno. Bi šlo komot do 100" :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Vidim da kar špekulirate kakšno inčo TV-ja vzeti. Zdaj pa me zanima eno, a je to sploh vprašanje? Verjetno je bolj ovira budget? Nisem še srečal junaka s prevelikim TV-jem? Bolj mene skrbi nekaj drugega, sedaj sem že leta na 49" in kvaliteta slike je OK, tudi na kabelskem signalu. Verjetno vsi ne gledate zgolj 4K vsebin? No, to mene malo skrbi, počasi se selim drugam, razdalja gledanja se bo bistveno povečala in ob ogledu 49" bom jokal oz. bom rabil verjetno očala. Pa me skrbi poslabšanje kvalitete/ostrine slike če grem na npr. 65"? Se pravi ogled kakšnega dnevnika na Popu itd...? Kaj menite?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Sem na T-2 in ob prehodu iz 42" plazme Panasonic na 55" LED Samsung je bila prva stvar naročilo polne HD sheme, ker SD na tem tv ni bila prebavljiva.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Vidim da kar špekulirate kakšno inčo TV-ja vzeti. Zdaj pa me zanima eno, a je to sploh vprašanje? Verjetno je bolj ovira budget? Nisem še srečal junaka s prevelikim TV-jem? Bolj mene skrbi nekaj drugega, sedaj sem že leta na 49" in kvaliteta slike je OK, tudi na kabelskem signalu. Verjetno vsi ne gledate zgolj 4K vsebin? No, to mene malo skrbi, počasi se selim drugam, razdalja gledanja se bo bistveno povečala in ob ogledu 49" bom jokal oz. bom rabil verjetno očala. Pa me skrbi poslabšanje kvalitete/ostrine slike če grem na npr. 65"? Se pravi ogled kakšnega dnevnika na Popu itd...? Kaj menite?
AD1: ja, ponavadi budget, so pa še manjši detajli: koliko prostora imaš? Kam ga boš montiral? Recimo, pa ne se smejat, meni je sicer pomemben budget, ampak bi za malo več €€€ dobil 75". Ker pa ga imam na steni (in ta je iz Ytonga), sem se malo ustrašil teže TV-ja. Čeprav je vse v glavi, tudi 30+ kg ne bi smel bit problem. Samo odgovarjam, kaj vse človek pomisli. In še nekaj, 75" bo ena sama oseba težko obesila na steno. Meni je 65" komaj uspelo. Sicer je to najmanj pomembno, a vseeno povem.
AD2: škoda, ker ni več 4 k vsebin, ker slika je proti HD ... wau
AD3: z velikostjo ekrana ponavadi dobiš tudi (sicer plačljive) bombončke v obliki resolucije (4k, 8k), zato se ne boj, da bi ti večji ekran povzročal poslabšanje. Je pa tudi obratno: skoraj ne moreš dobit TV, manjšega od 40", pa da ima 4k, kaj šele 8k. Ker pri tako malem zaslonu ne bi opazil razlike v kvaliteti slike (razen z 1 metra, maybe)?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.149
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
No, mene pa zanima, katero znamko TV-ja vzet...
Eni pljuvajo po Philipsu, drugi imajo najraje LG, tretji Samsung, pa Sony, pa...
Če pozabimo velikost, osvetljevanje ozadja, software, internet,... - katerega? Da bo delal vsaj 5 let BP...
Aja, velikost že vem, zanima me točno to, kar sem napisal - katero znamko?