OLED TV

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
dobro to da ne vidiš razlike je malo mimo :D logično pa je da ma vsaka tehnologija prednosti in slabosti :D


drugače pa je še v samsungu razkol na keri vlak skočit, oz maš v videu verjetno glavnega zakaj ne grejo na oled

 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Ma seveda vidim razliko, v določenih primerih mi je celo na Qled lepša, večinoma pa ne... Samo vseeno dokler je tehnologija taka kot je, ne grem na OLED. Če bi danes kupoval, verjetno nebi niti šel na Samsung, ker nima DTS podpore. Saj je konkurence dovolj z Qled enako ali podobno tehnologijo...
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
čiščenje se izvaja vedno ko je tv v standby, in pa na timer. mislim da je šlo pa to iz 20 na 12 ur z zadnjimi updejti

To je ok. Samo delno me moti, da recimo je sedaj spet nekaj časa mir in nič ne "teži" med gledanjem z isklopi in zagonom čiščenja. Čez čas ga bo pa verjetno spet prijelo in bo nekaj časa vsak dan vrgel več obvestil ven. Potem ga zvečer preden grem spat dam na "globoko" čiščenje iz menija in bo potem verjetno spet mir za nekaj časa. Recimo od zadnjega posta ko sem o tem pisal, ki je bil Marca do sedaj nisem imel enega obvestila. V času, ko sem napisal pa je bilo več obvestil na dan.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Tako zgleda pri meni zamenjan display po 1.2 leta uporabe. :)

55POS9002/12 | Philips
 

Priponke

  • 01_rumena.jpg
    01_rumena.jpg
    552,4 KB · Ogledi: 189
  • 02_rdeca.jpg
    02_rdeca.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 203

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Tako zgleda pri meni zamenjan display po 1.2 leta uporabe. :)

55POS9002/12 | Philips
To je model 2018. Vgrajeni paneli pa 2017. Paneli modela 9002 so bili zelo dolgo nepravilno skladiščeni, zato je bilo precej njih zakrivljenih. Tega LG zagotovo ne bo priznal pod garancijo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
za 4 leta star tv ziher ne ja, drugače pa kaj ma zakrivljenost z burn inom? Prvi modeli so bili pri vseh precej bolj kritični kot dandanes
IMG_1684.jpg


IMG_1685.jpg
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Kljub nevšč
To je model 2018. Vgrajeni paneli pa 2017. Paneli modela 9002 so bili zelo dolgo nepravilno skladiščeni, zato je bilo precej njih zakrivljenih. Tega LG zagotovo ne bo priznal pod garancijo.

Meni so prvega brez problema menjali, za drugega pa se mi ni dalo nazaj pošiljat. Predvidevam, da bi tako ali tako pomoje blo spet isto sranje, pa še brez TVja bi bil (oz. otroci :)).
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
za 4 leta star tv ziher ne ja, drugače pa kaj ma zakrivljenost z burn inom? Prvi modeli so bili pri vseh precej bolj kritični kot dandanes
Ja, če ima neka firma antiburn- in slabo rešen, zato ni kriv LG. LG ima že nekaj let vgrajen namenski procesor za prepoznavanje mirujoče slike, in jo potem zamika, da ne pride do burn-ina. Philipsi pa imajo to šele v letošnjih modelih.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
V opozorilo. Sem zasledil da ima C9 ic CX težavo pri prikazovanju slike v VRR (Variable Refresh Rate). Zadeva naj bi bila specifika samega OLED panela, tako da ne vem zakaj naj bi bilo to omejeno samo na ta dva modela in ne tudi na ostale modele LGja in tudi ostalih proizvajalcev. Če kdo ve me zanima. Se pa v zadevo nisem podrobno poglabljal saj VRR pride v upoštev samo pri igranju iger na zadnji generaciji konzol in nekaterih novejših grafičnih karticah, jaz pa TVja ne uporabljam za igranje iger.
Tako da tistim, ki kupujete TV in ga nameravate uporabljati za igranje iger priporočam da, prej zadevo podrobneje raziščete.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Ja, če ima neka firma antiburn- in slabo rešen, zato ni kriv LG. LG ima že nekaj let vgrajen namenski procesor za prepoznavanje mirujoče slike, in jo potem zamika, da ne pride do burn-ina. Philipsi pa imajo to šele v letošnjih modelih.
Kam pa naj premakne 10cm širok znak Nickeldon?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
V opozorilo. Sem zasledil da ima C9 ic CX težavo pri prikazovanju slike v VRR (Variable Refresh Rate). Zadeva naj bi bila specifika samega OLED panela, tako da ne vem zakaj naj bi bilo to omejeno samo na ta dva modela in ne tudi na ostale modele LGja in tudi ostalih proizvajalcev. Če kdo ve me zanima. Se pa v zadevo nisem podrobno poglabljal saj VRR pride v upoštev samo pri igranju iger na zadnji generaciji konzol in nekaterih novejših grafičnih karticah, jaz pa TVja ne uporabljam za igranje iger.
Tako da tistim, ki kupujete TV in ga nameravate uporabljati za igranje iger priporočam da, prej zadevo podrobneje raziščete.

je vincent ze objavil video
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Koliko jaz razumem geometrijo, mora zamikat na povsem drugo mesto, torej praktično za višino ali širino napisa. Kar pa vemo da ni mogoče. Tako da vas s tem samo farbajo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Stalno ga zamika toliko da s prostim očesom ni vidno, samo da pixli niso stalno "statični"
Je vidno, je, sem rabil kak dan da sem skapiral zakaj "bezel" levo/desno ter gor/dol ni enak. Drugo vprašanje pa je, koliko pomaga shift za tistih par pixlov. Ampak pri meni po dveh letih zaenkrat vse ok, pa glede na teste, ne pričakujem težav ob moji uporabi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
V opozorilo. Sem zasledil da ima C9 ic CX težavo pri prikazovanju slike v VRR (Variable Refresh Rate). Zadeva naj bi bila specifika samega OLED panela, tako da ne vem zakaj naj bi bilo to omejeno samo na ta dva modela in ne tudi na ostale modele LGja in tudi ostalih proizvajalcev. Če kdo ve me zanima. Se pa v zadevo nisem podrobno poglabljal saj VRR pride v upoštev samo pri igranju iger na zadnji generaciji konzol in nekaterih novejših grafičnih karticah, jaz pa TVja ne uporabljam za igranje iger.
Tako da tistim, ki kupujete TV in ga nameravate uporabljati za igranje iger priporočam da, prej zadevo podrobneje raziščete.

 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
za vse ki ste se odločili preskočit oled, samsung je dal ven svoj prvi 110 inch microled :D