OLED TV

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Jah sej. Samo prej v celem letu ni niti enkrat. Sedaj pa na nekaj dni redno. Ma saj ni problem sem se že navadil.
Sedaj, če se pojavi zvečer, ko ugasnem nastavim, da se naredi temeljito čiščenje. Edino kar me moti je to, da sem mislil, da se to avtomatsko naredi v nočnem času ali pa takrat, ko je tv na standby. Pogrešam tudi recimo funkcijo, da bi sam nastavil, da se izvede avtomatsko vsak x dan v tednu recimo ob 1h ponoči.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Koliko sem bral, kljub temu dela vsako večer, po izklopu. Na določeno število ur pa se to vseeno prikaže.

Kako pa ste zadovoljni z 803/804? Slika je odlična, le pri HDR me moti soap opera efekt, ki gane moreš z ničemer izklopiti.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Sam sem tudi drugače zadovoljen. Dela ok. Slika je tako kot si napisal. Tudi android deluje ok. Kodi, youtube itd. dela bp kar rabim.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Tocno ta effekt imam jaz na mojem Philipsu.. ze drugic.. ne da se mi vec ukvarjat s tem...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Jah sej. Samo prej v celem letu ni niti enkrat. Sedaj pa na nekaj dni redno. Ma saj ni problem sem se že navadil.
Sedaj, če se pojavi zvečer, ko ugasnem nastavim, da se naredi temeljito čiščenje. Edino kar me moti je to, da sem mislil, da se to avtomatsko naredi v nočnem času ali pa takrat, ko je tv na standby. Pogrešam tudi recimo funkcijo, da bi sam nastavil, da se izvede avtomatsko vsak x dan v tednu recimo ob 1h ponoči.

čiščenje se izvaja vedno ko je tv v standby, in pa na timer. mislim da je šlo pa to iz 20 na 12 ur z zadnjimi updejti
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Tocno ta effekt imam jaz na mojem Philipsu.. ze drugic.. ne da se mi vec ukvarjat s tem...

kak? dajte pri takih stvareh napisat kot se zagre, lahko damo marsikaj v razvoj, nemorem pa jim linkat alterja pa je to to.
se pravi, verzija fw, kaj si naredil, kaj se je zgodilo, kak je željen outcome itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
LG ima že nekaj let vgrajen namenski procesor za prepoznavanje mirujoče slike, in jo potem zamika, da ne pride do burn-ina. Mislim, da imajo sedaj to tudi Philipsi v letošnji modelih. Imam LG C8 in s tem nimam nobenih problemov.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
jaz imam Sony, in imam burn in. Krivec je po moje neo. ker ko izklapljaš na neo, tv sam ne ponudi osvežitve slike, le to ponudi če izklopiš na daljinec od tv-ja. in ker se je 1,5 leta izklapljala zamo preko neo daljinca, imam zdaj napis nickelodeon na tvju. sedaj osvežitev slike ne pomaga več.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
jaz imam Sony, in imam burn in. Krivec je po moje neo. ker ko izklapljaš na neo, tv sam ne ponudi osvežitve slike, le to ponudi če izklopiš na daljinec od tv-ja. in ker se je 1,5 leta izklapljala zamo preko neo daljinca, imam zdaj napis nickelodeon na tvju. sedaj osvežitev slike ne pomaga več.

načeloma se čiščenje vklopi ob prehodu v standby, zdaj s kerim daljincem je to sproženo nima veze.
maš še eno deep verzijo čiščenja na voljo ... ki se jo sproži iz servisnega menija, kak youtube tutorial ziher obstaja.

kot zadnje pa ... reklamacija? spet, v servisnem meniju se vidi stevilo ur obratovanja in število izvedenih čiščenj, če to štima, bi LG načeloma moral zamenjat panel.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
ampak jaz imam Sony, ne lg. imam tudi neko podaljšano bigbang garancijo, ampak nisem še nič reklamiral, ker dobro vem da so krivi otroci z risankami.
sem pa jezen, 4000€ pol pa to.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ekran je lgjev. Na začetku so veljali taki pogoji kot sem napisal. Tv je še v tovarniški garanciji če je star manj kot 2 leti ?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
zna bit glih 2 leti. bo žena poiskala račun, da pogledam.
če mi to rešijo pod garancijo so pa res cari.
thx :nazdravje:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
pomoje bo sicer težko, probaš pa lahko.

Najboljše da pokličeš na kak Sony servis direkt pa vprašaš kake so opcije ali izkušnje.

Maš podaljšano garancijo ali kasko? če maš kasko veš kaj je opcija ne :evil:
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
kak? dajte pri takih stvareh napisat kot se zagre, lahko damo marsikaj v razvoj, nemorem pa jim linkat alterja pa je to to.
se pravi, verzija fw, kaj si naredil, kaj se je zgodilo, kak je željen outcome itd.

Na sredini TVja barve vleče na zeleno-rumeno. Ekran so mi menjali po 8 mesecih uporabe pod garancijo. Kaj kmalu pa se je tudi na novem displayu ponovilo isto.
TV več ni v garanciji (star je 2.5 leta). Ko je še bil, se mi ni dalo ubadat s tem (pošiljat nazaj, iskanje nadomestnega TVja...) itd. Ko nebo več gledljivo bom zamenjal.

Edit: lahko pa doma pogeldam točno kateri FW.. itd.
 
Fantje eno vprašanje..kaj pa loewe?(loewe.tv) Svojcajt topšit zadeva za temu primerne cekine. Zadnjič bral na wikipediji da majo spet enga novga lastnika, ti se menjavajo kot spodne gate. Cene njihovih TVjev so še vedno kar zabeljene, št. zaposlenih iz dneva v dan manjše. Izdelava mislim da je še vedno v Nemčiji.

Ali so dejansko njihovi aparati vredni vloženih šoldov, je še vedno zadaj nemška pamet in natančnost, ali sam našopajo gort made in germany pa €€€? Kakšna mnenja imate o njihovih izdelkih? vredni nakupa ali raje korejc/japonc?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Kakovost v preteklosti ni bila vprašljiva. Zdaj če so OLED-i se itak ve čigav zaslon je not, pri ostalih komponentah pa podobno. Glede na velikost podjetja, verjetno nič kaj sami ne delajo.

kar bi mene skrbelo je pač celoten paket, predvsem poprodaja, support, servis ... ne vem če se splača experimentirat za to ceno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
No pa se je začelo... Nekaj strani nazaj pa sem bil cepec, ki ne vidi razlike med QLEDom in OLEDom, da preferira Samsung oziroma je odločno proti OLED-u...