OLED TV

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ammm, tole bo spet težko. Spet boš dobil veliko informacij, ampak ne vem, koliko bodo uporabne.
Najprej povej, kaj te zanima (velikost je tule še najmanj pomembna, razen, če misliš kupit 40" ali manjšo): LED, direct LED, Full Aray LED, QLED ... tole si je kar dosti skupaj, ne povsem, ampak dosti skupaj - ali pa OLED? Ne bom napisal za OLED, ker je nimam in ne vem.
Gremo na "klasični" LED: Jaz sem imel LG, ampak ne prave kvalitete, zato ne vem, kakšne so nove LG, pri Philipsu me ni potegnila uporabniška izkušnja in meniji, torej nisem za Philips. Samsunga še nisem imel. Sem pa zato kot prvo LCD imel Sony, pa tudi zadnja je Sony.
Moj glas gre torej za Sony, ker mi ponuja natančno tisto, kar sem si želel. Za kaj več pa, kot že neštetokrat prej, bi moral poseči po OLED. Tam je pa pomojem tudi LG odlična. Za Philips pa ne bi vedel, se ga izogibam kot Alfe Romeo :evil: :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
No, mene pa zanima, katero znamko TV-ja vzet...
Eni pljuvajo po Philipsu, drugi imajo najraje LG, tretji Samsung, pa Sony, pa...
Če pozabimo velikost, osvetljevanje ozadja, software, internet,... - katerega? Da bo delal vsaj 5 let BP...
Aja, velikost že vem, zanima me točno to, kar sem napisal - katero znamko?

Če hočeš res dober TV s temi ne boš zgrešil.
OLED: LG CX ali Sony A8
LED: Sony serija 95 ali 90
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
OK, meni bi nekak, ker imam doma 2 x Sony TV, sedlo nekaj od tega (ah, pa isti daljinc za vse...):
Seveda pa sem vprašal zato, da bi zvedel, ali je XXX boljši od Sony-ja...
Ja, pa ne grem nad 3.000€, da se razumemo... 65 se bo gledala z razdalje 3m... zdaj je 42 Bravia in se vidi vse...
Žena, glede na ideje prijateljic, "bi mogoče želela" večjo. Po domače - kupi, pa te ne bom ubila...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Kaj boš pa gledal na TVju? Ga imaš v zelo svetlem prostoru oz. ga največ gčledaš v temi?
Mal opiš svoje navade.

To so top TVji:
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vidim da kar špekulirate kakšno inčo TV-ja vzeti. Zdaj pa me zanima eno, a je to sploh vprašanje? Verjetno je bolj ovira budget? Nisem še srečal junaka s prevelikim TV-jem? Bolj mene skrbi nekaj drugega, sedaj sem že leta na 49" in kvaliteta slike je OK, tudi na kabelskem signalu. Verjetno vsi ne gledate zgolj 4K vsebin? No, to mene malo skrbi, počasi se selim drugam, razdalja gledanja se bo bistveno povečala in ob ogledu 49" bom jokal oz. bom rabil verjetno očala. Pa me skrbi poslabšanje kvalitete/ostrine slike če grem na npr. 65"? Se pravi ogled kakšnega dnevnika na Popu itd...? Kaj menite?
Ni kaj špekulirat, ponavadi je kar budget glavna omejitev. Imam 65" OLED na cca. 3,5m. Takoj bi vzel 77" če ne bi bila razlika v ceni takrat praktično x3, pa še danes ni bistveno boljše. Seveda vse vsebine niso 4K, jih je pa vedno vedno več (praktično vsi novejši filmi, ko pridejo na BluRay, pridejo tudi kot 4K HDR/DV, večino novejših Netflix/Prime vsebin, ogromno stvari na YT, vsaj pri meni tudi vsi novejši domači video posnetki, slike so pa itak že dolgo v resoluciji, ki je > 4K, pa igre iz zmogljivejšega PCja/konzole, celo kakšen live TV kanal pri naših operaterjih se počasi najde v 4K). Praktično še najslabše kar gledam so TV kanali pri naših ponudnikih. Na srečo imam pri Telemachu vse kanale, ki jih dejansko gledam, vsaj v HD (na EONu 7Mb/s H.264, na DVB-C nekaj več) in to še nako izgleda. Seveda ni nikakor na nivoju 4K Netflixa kaj šele 4K BluRayev, ampak ni pa tako hudo, da bi si zaradi tega želel manjši TV. SD kanalov pa res že zelo dolgo nisem gledal, to je pač zmazek na 50"+ TVjih, če ne gledaš ravno iz 10m :)

Vsebina slabe kvalitete bo seveda na večjem TVju izgedala še slabše. Ti pa sama velikost ne pove kaj dosti, ker je odvisno iz kakšne razdalje gledaš (50" iz 2m ti pokrije večji vidni kot kot 75" iz 5m). Če ti je sedaj na 49" TVju kvaliteta OK, bo vrjetno tudi na 65", sploh če bo jo boš potem premaknil dlje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: imi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kaj pa je zdaj s tem OLED burn in-om če se seveda odločim za OLED, čeprav morda tudi mene bolj vleče kak vrhunski LED? Npr. dost gledam HBO kjer je logotip skoz na istem mestu (zgoraj desno). A se je to dejansko komu zapeklo ali kako je s tem? Vsekakor bo treba narediti preskok namreč sedaj gledam 49" iz točno 3m, potem pa se bo ta razdalja povečala na 4,5m. Sicer sem sprva gledal da bi vzel 55" kar pa zopet ni neka huda razlika. Sklepam da bi bil 65" ravno prav...
 
  • Všeč mi je
Reactions: NeBluzi

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
jaz imam sony oled 65" A1 se mi zdi da je, bila je nekaj čez 4000€ pred 3 letami in imam sedaj burnin gor, nickelodeon piše, če je rdeča podlaga. super zadeva.
priporočam:zmaga:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A 3 leta jo že imaš? A misliš da se tehnologija ni nič spremenila v teh letih? Nisem vedal da je OLED že 3 leta veni pri TV sceni...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
več kot 2 leti je ziher.za burn in smo pa sami krivi, ker jo izklapljam izključno preko neo, in posledično se ni sceniral ekran, al nekaj takega. če bi jo ugašali na sony daljinec, do tega ne bi prišlo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
A1 je model iz leta 2017. Anti burn in tehnologije je medtem dosti izboljšana. Jaz OLED TVja se nebi upal imeti za prikaz statične slike (desktop od računalnika), za ostalo pa me ni stah pred burinom.
HBO logo pa tudi ni kritičen ker je prosojen.

Zanimiv test:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
jaz imam sony oled 65" A1 se mi zdi da je, bila je nekaj čez 4000€ pred 3 letami in imam sedaj burnin gor, nickelodeon piše, če je rdeča podlaga. super zadeva.
priporočam:zmaga:
Človeku priznaš da imaš burnin, na 4k vrednem TVju. Potem mu pa še priporočaš tak tv. A ga sovražiš, ali kaj drugega, ali si preprosto žleht.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A 3 leta jo že imaš? A misliš da se tehnologija ni nič spremenila v teh letih? Nisem vedal da je OLED že 3 leta veni pri TV sceni...
Še precej dlje. LG je začel z OLED tehnologijo nekje 2009/2010, 2012 so predstavili prvi 55" OLED (seveda po butični ceni), 2014 so imeli že prve 4K modele (65" in 77"), potem pa vedno večji line-up in tudi cene so počasi padle. Sony ima, če se ne motim, OLED modele od 2017 (55/65/77A1) dalje. Sodeč po tej temi, si 2014 celo pri nas že dobil 55" OLED (sicer FullHD) za cca. 2,5k € :)

Poleti 2018 sem kupil 65" 2017 model LGja (B7) za 1999€ čez mejo. Cene so sedaj še vedno podobne, samo da za ta denar dobiš praktično latest model s HDMI 2.1, 120Hz, VRR, itd. Sicer pa po cca. dveh letih in pol zaenkrat vse ok, z burn-inom (še) nimam težav, edino dobil sem obvestilo za nek recall glede matične plošče, ki se lahko vžge :p Kar se burn-ina tiče je precej odvisno od načina uporabe. Večina logotipov ne bi smela bit problematičnih, ker nimajo nekih živih barv in so vsaj delno prosojni (hkrati še TV malekonkost šifta sliko), poleg tega bi moral res precej časa žgat isto zadevo, da bi se dejansko zapeklo. RRTINGs je recimo delal nek long term burn-in test z 2017 modeli. Z novejšimi modeli naj bi bilo nekoliko boljše vendar ne bistveno, saj gre za omejitev tehnologije.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun