OLED TV

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
Človeku priznaš da imaš burnin, na 4k vrednem TVju. Potem mu pa še priporočaš tak tv. A ga sovražiš, ali kaj drugega, ali si preprosto žleht.
priporočam mu oled, ker je tv vsekakor vreden vsakega €, ne privoščim mu burnina, kar sem obrazložil v naslednjem postu, kako ne pride do tega.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
jap, 95 serija pri soniju je v bistvu že top od LED , master je samo še Z serija, ki pa je brutal anal draga...

Avtofun.... tudi jaz sem kolebal , ampka takrat je bil kar nobreiner, ker je bil oled precej dražji od "primerljivega" LED. danes si skoraj tu tu... bi pa jaz na tvojem mestu če bo to res na 4 metre in več....vsaj 75" socialni minimum. mis mo zdaj navajeni 65" na 3,5 metra cirka, pa bi pasla eno štufo večji, z lahkoto.
smo na soniju serija 90.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hja skrbi me kako bi izgledal na 75" TV signal pa kljub temu da so kanali KAO FullHD.... Bi moral it to kam pogledat ker grde slike pa res ne trpim.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
ne bo razlike med 65 in 75... rtv slo hd, je slika precej dobra, kljub temu daje 1080i - prepletanje... sem v bistvu še kar presenečen.

SD signal bo pa bogo, ni vazno kakšna velikost tvja. Akvarel. in če ne trpiš, ne boš gledal. Tako to mi doma, pač ne gledamo. Potem več pa YT laufa, 1080p za silo 720p ;) aja, TV programov ne plačujemo, smo odjavli. Laufa občasno partis, 4k filmi če že, pa je tudi fajn.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Bi se pa izogibal Philips OLEDom ker so kot je ugotovil lost1 nadležni.

Se tolažim s tem da bo TV dlje časa zdržal, čeprav moram reči da je zadnji teden kar mir s tem osveževanjem, sicer cez vse ostalo kar se tiče TVja, slike, funkcije, odzivnost, itd... nimam kej reči, zadeva dela ko šus.
T2 app odziven, netflix odziven, glasovni ukazi na youtub delajo tekoče.... edino to osveževanje te na začetku zelo zmoti, res pa da ti 2x ali celo 3x ponudi "snooze" tako da lahko gledaš naprej film, če pa se odloči delat osveževanje pa si primoran počakat 10min ( več ni bilo nikoli).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
10 minut? fuknem tv skoz okno. Tak kot da bi se odločil z avtom odpeljat nekam, pa rece, ne, da mora mirovat 10 minut, da pač mal počakaj. E E E to ne bo šlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Se tolažim s tem da bo TV dlje časa zdržal, čeprav moram reči da je zadnji teden kar mir s tem osveževanjem, sicer cez vse ostalo kar se tiče TVja, slike, funkcije, odzivnost, itd... nimam kej reči, zadeva dela ko šus.
T2 app odziven, netflix odziven, glasovni ukazi na youtub delajo tekoče.... edino to osveževanje te na začetku zelo zmoti, res pa da ti 2x ali celo 3x ponudi "snooze" tako da lahko gledaš naprej film, če pa se odloči delat osveževanje pa si primoran počakat 10min ( več ni bilo nikoli).

timer je narejen na 12 ur delovanja, da se sprozi ciscenje, prvic ga lahko odlozis, drugic vec ne.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Nazadnje urejeno:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Saj CX je verjetno najboljši OLED oz. nakup. Dobil si tudi Sony A8 za ta denar, če imaš raje Android in nimaš potrebe po HDMI 2.1.

Na kratko: z LG CX ali Sony A8 ne boš zgrešil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Preskočiš lahko večkrat. Vsaj na mojem philipsu. Ko pa nekajkrat preskočiš pa ja pol enkrat pride, ko ne moreš prekiniti.
Sedaj sem že malo naštudiral. Ponavadi se tko proti večeru izpiše enkrat ali dvakrat. Pa preskočim in, ko grem spat dam ročno temeljito čiščenje iz menija.
Pa je pol za kak čas mir. Je pa res, da nikoli ne spremljal koliko časa TV dela. Tako, da možno kak dan več kak dan manj. Je pa nadležno sigurno. Ko mi je prvič ugasnilo tv in ga nisem mogel gledati dokler ni naredilo 10minut čiščenja je šla že mal para iz ušes. :aplauz::gorjaca:
 
  • Haha
Reactions: sajkek

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Saj zato pa kupiš LGja ali Sonya in ti o tem sploh ni potrebno razmišljat.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Jah, ko sem kupil ni bilo tega. To so po mojem potem z enim updejtom upeljali. Sicer tv delo dobro in nimam obžalovanja nakupa. Je pa to ena stvar, ki bi se dala bol elegantno verjetno rešiti. Je pa tudi tako, da je takrat cena bila takšna, da je naslednja oled tv bila ene 500€ dražje tako, da bom preživel. :)