Okolju prijazni avtomobili

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.486
113
Vodik v mestu ne izpusti nobenih emisij. Sintetični dizel jih. Če gledaš iz vudika emisij je vodik zmaga.
To je res.
Ampak še vedno bodo vozili busi na navadni fosilni dizel po mestu, z sintetičnem dizlom, pa bi lahko v trenutku celo floto zamenjal na okolju manj obremenjujoče gorivo plus tega en bus ne pride milijon evrov ampak cca 300000 €.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.200
890
113
Se mi je zdelo ja. Si navadna ev drkalica ki vozi v resnici ali starega dizla ali pa pecikl, parkiran v mamini kleti.
Tvoja obremenitev s premijami pa je že zaskrbljujoča. Pa saj za enega 90's Cja pa bi menda ja nakrampal?

Vids trolek, o tem ti govorim. Na svoj nivo spravljaj sebi podobne. Vozim pa to kar bos sam ocitno se nekaj let sanjal. In se to: kar pisem, pisem iz lastnih izkusenj, za razliko od wannabe 'jebacev' tu, kateri povecini gledate in se slinite. To je razlika med nama.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.228
113
Če si prebereš svoje odgovore in ton v katerem pišeš in vse okrog zmerjaš, bi uvidel, da imaš oċitno neko težavo. Ampak ja, najbolji tega nikoli sami ne uvidijo.:srce:
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.200
890
113
V redu je mozak. Vazno da tukajsnja 'elita' lahko pise vse i svasta o EV, povecini negativno. Ceprav razen tega, da vejo da obstaja, so mogoce kakega vidli, nekateri pa najbrz celo sedeli ali se peljali z njim, pravih izkusenj njim nimajo. In taki, ki povecini tripajo na rabljene premije, katere servisirajo pod kozolci in vanje vlivajo vodoo olja, bojo potem meni pametovali? Tega pa vi, bom kar reku, plebejci ne vidte? Si ti cist diht? Ne gre to tako. :srce: :nazdravje:

Ajde, se grem zapelat z motorckom, dezja ocitno ne bo.
 
  • Haha
Reactions: sad

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.026
5.229
113
To ne razumem:


870.000 sodelujočih je izbrisalo skoraj 12,7 milijona gigabajtov podatkov in s tem preprečilo letno proizvodnjo približno 3169 ton ogljikovega dioksida, kar je približno enakovredno izpustom ob 345 poletih okrog sveta.


EV je pa "zero emission"?
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Pepe

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.841
624
113
EU
Da je to čisti blef oziroma nateg NVO, da je lahko z novim "projektom" uspešno porabil proračunska sredstva, bodisi Slovenije ali pa Evropske komisije:evil:

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
kakor obrneš, digitalna scena pokuri ogromno energije, serverji, procesorji.. tako da tudi na tem se bo moralo delat in zmanjševati.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
217
221
43
Ja, ampak s čim so prihranili onesnaženje, če so samo podatke izbrisal? Iz svojih naprav? Mal sem prekratek zgleda, ali pa ne dovolj "zelen" :eek:
 
  • Haha
Reactions: LarryClay

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Mogoče iz gugla, in potem je nekdo preračunal da zaradi tega gugl ne rabi laufat "miljon" NASov...recimo.

Drugače pa ni slabo se začet tudi o tem pogovarjat. Kdo rabi v guglu maile za 10+ let? Ja...mogoče nekomu kdaj prav pride, ampak jebejo, saj lahko tudi brez tega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.026
5.229
113
Mogoče v smislu, da zbrišeš nepotrebno šaro, sprostiš disk, in ne rabiš kupiti novega.

Kvečjemu to. Na strežnikih lahko pobrišeš 50% podatkov, pa še vedno se bodo vsi "vrteli" saj so v raid vezani. Telefon ali računalnik ali playstation itak nimajo veze ali je disk zaseden 15gb, 50gb ali 100gb. Muki scena.


Kot so napisali v Monitorju:

Dajmo raje razmisliti in se aktivistične ekologije lotiti malce bolj resno:

• Spodbujajmo ljudi, naj manj gledajo/-mo v telefon.
• Ne kupujmo vsako leto ali dve novega, ampak raje investirajmo v telefon, ki bo zdržal dlje.
• Stari telefon podarimo naprej. Enako računalnik.
• Ne objavljajmo na družbenih omrežjih, zaprimo svoj račun Facebook/Instagram/Twitter.
• Blokirajmo oglase in sledilnike ter s tem zmanjšajmo prenos podatkov in tako ogljični odtis.
• Ne glejmo Netflixa in raje pojdimo na sprehod!
• Ne igrajmo iger, pri katerih sopihajo še najhujše kilovatne NVidie!
• In nenazadnje, tiskajmo kar se le da malo, naročimo se na račune PDF!

Da, to je pravo čiščenje digitalnega smetja! Kar težko, mar ne?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
Ja, ampak s čim so prihranili onesnaženje, če so samo podatke izbrisal? Iz svojih naprav? Mal sem prekratek zgleda, ali pa ne dovolj "zelen" :eek:
oblaki. vec podatkov, vec dostopov, vec racunanja, vec segrevanja.

hale za serverje niso zastonj, hlajenje, poganjanje, a misliš, da to pride iz čira čara. kot ev scena.