Okolju prijazni avtomobili

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja, unicorni poserjejo baterije, potem je pa "čist" BEV. Zanimivo, kako da je skoraj nemogoče v nemčiji proizvest baterijo...

Saj jih bodo nekaj, samo bodo konkretno plačane od Merklce, ker so ji razložil, da imajo vse Kitajci in da je baterija večji del profita in potrebne delovne sile. Štrom je že konkretno subvencioniran za večje tovarne v Nemčiji pa se še mučijo. Zdaj hvatijo krivine s tem, da bodo trkali na vest čistunov pri rudarjenju cobalta brez otroške delovne sile (kje ste bli drekači desetletja) in pa proizvodnji vozila brez emisij.

Koliko energije gre za litij, koliko za druge rudnine, katerih je izredno majhnen % v rudnini oz. bolje rečeno kamnu. Potem pridemo do izdelave same baterije, ogromno energije in predvsem jedkih kemikalij ipd.

Sicer pa Co2 fobija nekaj najbolj bolnega na tem svetu... sprevržen kriminalen debilizem. Sektaši ne sam verniki, ki si manejo roke za "global" reset in so veseli smrtnih žrtev zaradi korone, da se regulira prebivalstvo. :bonk:

Tile pa tudi laufajo na štrom...dejansko. :)
Caterpillar-797F-worlds-biggest-dump-trucks.jpg
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
tako je, vse je zdaj to blef, edina rešitev za CO2 in rešitev Zemlje je zmanjšanje populacije. In več zmernosti v vsem. Ampka to nam pač ni všeč...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.631
767
113
Lahko je biti vsepovprek pameten in pisati populistične spise, da bi pa kdo od vaju naredil raziskavo kaj se dogaja na supply chainu v Evropi pa ne.

Jaz sem naredil malo raziskavo, vložil dva meseca nazaj v dva igralca na EU trgu in imam na teh dveh pozicijah +150% in +98%. Verjemita zadeve se razvijajo in leta 2025 bo lokalni Evropski supply chain postal kar močan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KrNeki99

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
ja, pa da recimo veš da je avto polizdelek, oni poleg pa bi to kupil in ga na polno tera :evil: kot da greš na orgijo pa veš da jih ima pol aids.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
Kao okolju prijazen...naslov teme je vedno bolj mimo, ampka okej

Kitajci navalili na youtuberje... mehičana so tak podkupli da je moker ...

drugače pa kitajci znajo kopirat, vse kar je kul so pokopirali, obvladajo sceno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Armaturka je mal mim....grill spredaj....ok bi še šel skoz...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.766
595
113
EU
In to bi tudi tako bilo že sedaj, če ga na koncu ne bi zgonili, grdo vzdrževali in preprodali v Slovenijo, kjer tudi pod razno nobenega ne zanima, da bi vgrajeval karkoli originalno dragega, kjer je edini učinek čistejši izpuh:evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Nateg o čistosti dizla že v defaultu. Zjutraj pa oblak dima za njim.
V Sloveniji pa ja, po 2 letih garancije - servisiranje kozolčar in ob okvari/obrabi demontaža vsega živega, kar se da.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in fonza12

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bilo je nekad fora, pač ne moreš o tem debatirat 2020 pri novih dizlih.

Če je sodoben dizl po 2010 porihtan kot mora bit ni noben svinjak. Pri res najnovejših je pa filtracija res na izjemno visokem nivoju.

Skozi tole se bi moral vsak prebiti, žal samo googlovi ang podnapisi za ne nemško govoreče:


Saj nimajo vse povsem prav in je kak podatek dramatiziran, samo folk misli, da so BEV 0g/co2 in "sustainable" transport. :bonk:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Če je sodoben dizl po 2010 porihtan kot mora bit ni noben svinjak.

Tale če je kr jeben. In marsikdaj odločilen. Lahko se nevem kak razpišeš, nevem kolko raziskav daš itd. Balkanca boli organ za filtre. Ko so težave se pomeče ven in rešeno. To je ja splošno znano dejstvo. Egr je da se blindira, filter pa, da se prevrta. Osnovna funkcija je pa ta, da jebe novopečenega lastnika rabljene premije v glavo.