Okolju prijazni avtomobili

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Zanimivo, od 2019 je res tako. Torej cestnina se ne plačuje, zastonj parkiraš v mestih, subvencijo dobiš, pa še “divjaš” lahko v IGL coni... oz. je to verjetno zato, da čim hitreje prideš do naslednjega superchargerja, ker se na AC baterija pač zelo hitro sprazni. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pri štromu bomo plačali vsi več, ne samo tista peščica, ki bo lahko vozila potratno kravo

Saj ravno to "jim" ustreza. Dva poznam, ki ne vesta kam z denarjem, enemu sem pokvaril dan, ko sem rekel, da mora pa še avto menjat, samo bo zdaj dobil manj subvencije kot pol leta nazaj. :)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
i
Ne. Tako je sedaj. Bistvo je v tem, da za štrom za avto plačaš drugo trošarino kot za štrom za kuhat. In imaš zanj na istem pametnem števcu tudi drugega dobavitelja. In se tarife lahko menjajo vsake par minut ... Itd ...
n kmalu bo ta trošarina na istem nivoju kot trošarina za bencin ali nafto, pod črto, države se nikakor ne bodo odpovedale € , ker bodo ljudje vozili električno bozilo, sedaj se to še izplača, čez 10 let bo pa 100km z nekim štromarjem stalo toliko kot z nekim bencinarjem
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
i

n kmalu bo ta trošarina na istem nivoju kot trošarina za bencin ali nafto, pod črto, države se nikakor ne bodo odpovedale € , ker bodo ljudje vozili električno bozilo, sedaj se to še izplača, čez 10 let bo pa 100km z nekim štromarjem stalo toliko kot z nekim bencinarjem

Itak. Od vožnje je pač treba pobrat neke prihodke, drugače se proračun sesede. To sploh ni vprašanje. Zdaj se pač v EV vlaga, ker so sicer okolju prijaznejši od ICE (in so zato ta hip tudi denarnici prijaznejši), ampak na koncu je avto avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
SJTV vi tam v VAG koncernu res živite v vzporedni dimenziji.

Trošarine na elektriko ne bo nabijal nihče, ker ni politično oportuno. Tudi avti ne bodo ekstra javljali, da se polnejo, ker tega ni v nobenem trenutnem standardu. Večini folka bo tudi čez 10 let šuko nočno polnjenje več kot dovolj in jasno je, da se ne bo samo obdavčeval za polnjenje iz gospodinjskega odjema.

Nabijale se pa bodo trošarine za prodajo avtomobilov, kot se sedaj. Birokracija in sistem je že desetletja ready. Ljudje so navajeni na to.

In nabijale se bodo cestnine na prevožene kilometre, kot je pri DARSu v pripravi za naslednje leto z elektronsko vinjeto, ki bo v začetku še pavšalna, čez 10 let pa pavšala verjetno ne bo več, bo na km. Sistem bo že naslednje leto ready. Ljudje so tudi že na pol navajeni na to.

Za čez 10 let, bo pa verjetno tudi vsako križišče v Sloveniji opremljeno s cestninsko kamero in se bo kilometre odčitavalo še iz običajnih cest, ki bodo počasi postajale cestninske. To bo pa počasno gretje žabe iz mrzle v vročo vodo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
i

n kmalu bo ta trošarina na istem nivoju kot trošarina za bencin ali nafto, pod črto, države se nikakor ne bodo odpovedale € , ker bodo ljudje vozili električno bozilo, sedaj se to še izplača, čez 10 let bo pa 100km z nekim štromarjem stalo toliko kot z nekim bencinarjem

Milijardo in pol bo treba nekje drugje pobrat če ne bo gospodarstvo raslo dovolj da bi jo nadomestilo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
SJTV vi tam v VAG koncernu res živite v vzporedni dimenziji.

Trošarine na elektriko ne bo nabijal nihče, ker ni politično oportuno. Tudi avti ne bodo ekstra javljali, da se polnejo, ker tega ni v nobenem trenutnem standardu. Večini folka bo tudi čez 10 let šuko nočno polnjenje več kot dovolj in jasno je, da se ne bo samo obdavčeval za polnjenje iz gospodinjskega odjema.
Novi standadi sproti nastajajo in se spreminjajo, misliš, da se ISO15118 ne da nadgraditi do tam, ko avto javlja v oblak, da se polni in pri katerem ponudniku? Iz gospodinjskega odjema? Na števcu boš lahko imel posebej merjenje gospodinjskega odjema, posebej za avto, psoebej za TČ, pa za vsakega različnega dobavitelja. Tudi za to stndardi (in legislativa) že obstaja ali je v procesu sprejemanja.
In s tem se ne ukvarjamo le mi, ampak praktično vsi dobavitelji energije, HW, SW sistemov za energetiko in mobilnost, ob podpori EU itd ...

In ja, ko enkrat ločiš za kaj gre katera poraba, lahko nekatere obdavčiš, nekatere pa ne.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Novi standadi sproti nastajajo in se spreminjajo, misliš, da se ISO15118 ne da nadgraditi do tam, ko avto javlja v oblak, da se polni in pri katerem ponudniku? Iz gospodinjskega odjema? Na števcu boš lahko imel posebej merjenje gospodinjskega odjema, posebej za avto, psoebej za TČ, pa za vsakega različnega dobavitelja. Tudi za to stndardi (in legislativa) že obstaja ali je v procesu sprejemanja.
In s tem se ne ukvarjamo le mi, ampak praktično vsi dobavitelji energije, HW, SW sistemov za energetiko in mobilnost, ob podpori EU itd ...

In ja, ko enkrat ločiš za kaj gre katera poraba, lahko nekatere obdavčiš, nekatere pa ne.

Mokre sanje ponudnikov el. energije...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Mogoče bomo takrat lahko kurili poceni dansko ali kakršnokoli že elektriko, ko bo vse tako pametno.
Bomo pa polnili avto na toplotni črpalki.