Okolju prijazni avtomobili

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Ce lahko kaj zagovedajo raji, to bojo nardil. Hvala za take 'napredne' avte. Ze telefon je dost velik 'cinkaros', se avta res ne rabim v ta namen. Ce je to prihodnost ki nas caka, sem za dizle.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.404
113
Saj pri VAG grupi ne veš, a so res za električarje, ali gre v resnici za sabotažo elektrifikacije z njihovimi nesmisli in bedarijami in bodo spet privlekli na sonce clean diesel. :)
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Škoda, s tem so me direktno odvrnili od nakupa el. vozila. Mogoče je to tudi njihov plan in se jim fučka za okolje - namreč 2/3 davka kot je pri fosilnih gorivih pri meni v 10ih letih znese vsaj 10k € davka direktno državi. Pri elektriki je tega davka, ki gre direktno državi parkrat manj.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.404
113
Sklad, je sklad. Torej omejena sredstva, ki se zberejo vanj. Če je prodanih elektro avtov več, pomeni manj novcev na avto.
Na dolgi rok je pa itak jasno, da bodo subvencije izginile. Jaz tudi domnevam, da bo subvencija zbita na 3 jurje že pred naslednjim poletjem, razen če prodaja EV upade konkretno in posledično denar v malhi traja dlje.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Oh sirotinje 65k€ limit. :norec:

Saj niso nič naredili za nikogar s forsiranjem nakup EVjev. Odvrnili so te od nakupa? A politiki morajo skrbet za to, da tebi "kupijo" skrb za okolje? Bolno vse skup. Da furaš BEV za zdaj 65k€, subvencionira ti pa to preseravanje vsak, ki skromno živi z malo porabe vseh virov ne samo štroma in goriva.

Kolega dela veliko kilometrov s starimi 1.9 TDIji, drug pa dobi 7500€ DMV vrnjenega za nakup X5 (trije froci) ali pa Tesle/Taycana enako debilno.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Očitno je vlada mnenja, da smo še vedno predobri po indexu CCPI (Climate Change Performance Index).
Zasedamo namreč 51 mesto od 61-tih držav na tem indexu. Zadnji od EU držav. Skoraj kot povprečen eurosong...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in kegelj

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.404
113
Tako je, dovolj so števci, ki javijo stanje VT in MT enkrat mesečno. Za vse ekstra nebuloze zajema in beleženja podatkov, je pa treba imet ekstra privolenja strank. Kar sistemski operaterji, ki upravljajo števce itak nimajo, ker se s strankami ne ukvarjajo - nimajo pogodbenega razmerja z njimi.
Torej se nabavlja zadeve po čistem minimalizmu. In tudi za ta minimalizem je predvidena doba menjave 12 let. Skratka, še vedno so zunaj tudi stari števci, ki nimajo nikakršnega daljinskega odčitavanja stanja, nekateri so tudi še vedno enotarifni.
Skratka SJTV nebuloze se ne bodo zgodile. 50 let je že borba za dvotarifni števec povsod, pa še niti ta zmaga ni na elektro mizi.
Dvanajst tarifni števec z 72 izvodi za različne tarife - ponudnike - porabnike je pa itak nebuloza, ki nima niti teoretičnih šans.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in novaa

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Tako je, dovolj so števci, ki javijo stanje VT in MT enkrat mesečno. Za vse ekstra nebuloze zajema in beleženja podatkov, je pa treba imet ekstra privolenja strank. Kar sistemski operaterji, ki upravljajo števce itak nimajo, ker se s strankami ne ukvarjajo - nimajo pogodbenega razmerja z njimi.
Torej se nabavlja zadeve po čistem minimalizmu. In tudi za ta minimalizem je predvidena doba menjave 12 let. Skratka, še vedno so zunaj tudi stari števci, ki nimajo nikakršnega daljinskega odčitavanja stanja, nekateri so tudi še vedno enotarifni.
Skratka SJTV nebuloze se ne bodo zgodile. 50 let je že borba za dvotarifni števec povsod, pa še niti ta zmaga ni na elektro mizi.
Dvanajst tarifni števec z 72 izvodi za različne tarife - ponudnike - porabnike je pa itak nebuloza, ki nima niti teoretičnih šans.

Hej, saj lahko ne bop dal privoljenja. In boš na fiksni tarifi. In ta bo 1x dražja od fleksibilne, ki ti bo na voljo ob privoljenju. Enako bo pri polnjenju EV. Potem pa kakor kdo hoče ...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Imam samo enojno tarifo, tako da ni blema.
Hotel si napisati, da bo fleksibilna khm. dosti cenejša od fiksne in ne obratno.
Ne poznam točno določila GDPR-ja, verjetno ni možno "ucenjevati" stranko, da bi pridobili osebne podatke.:D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
tako je, vse je zdaj to blef, edina rešitev za CO2 in rešitev Zemlje je zmanjšanje populacije. In več zmernosti v vsem. Ampka to nam pač ni všeč...
Novi standadi sproti nastajajo in se spreminjajo, misliš, da se ISO15118 ne da nadgraditi do tam, ko avto javlja v oblak, da se polni in pri katerem ponudniku? Iz gospodinjskega odjema? Na števcu boš lahko imel posebej merjenje gospodinjskega odjema, posebej za avto, psoebej za TČ, pa za vsakega različnega dobavitelja. Tudi za to stndardi (in legislativa) že obstaja ali je v procesu sprejemanja.
In s tem se ne ukvarjamo le mi, ampak praktično vsi dobavitelji energije, HW, SW sistemov za energetiko in mobilnost, ob podpori EU itd ...

In ja, ko enkrat ločiš za kaj gre katera poraba, lahko nekatere obdavčiš, nekatere pa ne.
Zanimivo branje tole o števcu, različnih ponudnikih.
Glede na dosedanje vlaganje v razvoj elektro omrežja predvidevam da marsikateri Slovenec tega najbrž ne bo dočakal. Kaj lahko se zgodi, da tudi jaz ne.
Moj števec za elektriko je iz leta 1981. In tudi sicer se je razvoj omrežja v okolici ustavil najbrž že nekoliko prej.
Kdaj bo to elektro postimal in koliko nas bo to stalo je pa druga pesem.

Najbrž več kot pa otočna elektrarna.
 

Priponke

  • IMG_20201205_163541.jpg
    IMG_20201205_163541.jpg
    808,6 KB · Ogledi: 102
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Ginginova

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Skratka, vedno večji in vedno bolj pozrtni birokratski aparat v Ljubljani in Bruslju bo treba futrat se naprej.
In verjamem da se svoji pozrtiji ne bo odpovedal. Bodo že našli način kako jo povecat.
Ker v sosednji temi grizemo nohte zakaj je bencin v Avstriji par centov cenejsi kot pri nas. Ne pozabite da je elektrika v Nemčiji 3x dražja v gospodinjstvih. . Ta veliki porabniki pa dobijo plačano da jo porabijo (takrat ko so viški).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
In zato se bi morali za žep prijet vsakič ko slišite besedo subvencijo pa tudi če so vam všeč štromarji, tudi meni so.

Sicer pa nič nismo omenili novice, da Toyotin razvoj solid state baterije poteka dobro in da jih bojo imeli 2021 v uporabi. No saj tudi trenutno se vozijo okoli samo so testna vozila, busi ipd.

PHEV s solid state baterijo bo tudi bomba sploh glede na manjšo količino potrebnih.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.404
113
Toyota ne bo dala solid state baterij v masovno produkcijo še nekaj let, predvidoma ne pred 2025. To so tudi zapisali v poročilih investitorjem.
Skratka ja, obeta se marsikaj, samo to ne bo še kmalu.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
tudi ta je populistična:

500km dometa in 10 minut za napolnit baterijo od 0 - 100%

Priključen bo pa direkt na daljnovod? :p
 
  • Haha
Reactions: Hanzi