Okolju prijazni avtomobili

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.051
113
Long way up....sem v sredini gledanja,, ajaja, šli so na elektriko v tretje države...samo eno iskanje vtičnic in ustavljeni avti / motorji , ter gledanje na doseg pa bo ne bo (ne bo)... mislim, pač reality...od samega izleta pa nič.

Priokus ostaja.

Čeprav vsaka čast rivianu... vsaj po videnem. Tudi Harleyu.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.842
602
113
Nisem še pogledal, vem pa da so bili H&D motorji prototipi, spremljevalna ekipa pa z Rivian avti - prototipi...

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.051
113
no ta rivian, dejansko ima samo naprej in nazaj pa regenaracijo, pa 10 knofov noter.. ne vem če so noter kakšne asistence...vse skupaj filajo vsak dan posebej kje pač lahko če ne pa jih šlepajo.
Jaz sem sicer vseeno presenečen, sem mislil da bodo vse skupaj 2. dan dali v kontejner in poslali domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.842
602
113
Klasičen "click bait" članek...
Seveda niso čisti, ker niso narejeni iz "unicorns & rainbows"...

So pa veliko čistejši od ICE avtov že v postopku izdelave.
Ker imajo veliko manj sestavnih delov, je potrebno manj surovin predelat in transportirat čez pol sveta, da naredijo avto.
In ko je enkrat narejen je spet veliko bolj čist, ker elektriko se lahko pridobiva iz zelenih virov nafte pa ne...
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.051
113
to ni res...električni so težji, pomeni moraš več mase pripeljat čez svet. če si se že v transport pikno.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.646
777
113
Dobavne verige so danes res povezane čez cel svet, ampak se veliko dela na tem da bi bilo čim več tega lokalno, to je že Tesla naznanila na battery day in to vpijejo tudi Evropejci. Kar nekaj projektov je v EU za dobavo lokalnih surovin za baterije, Za litij je kar nekaj projektov v EU, za grafit imajo Švedi dovolj zalog za nekaj desetletij, glede niklja in kobalta še najslabše kaže, nekaj je na Finskem (državni projekt).

Skrajšanje dobavnih verig pa ne pomeni zgolj okoljevarstveni vidik, ampak tudi cenovno konkurenčnost.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.646
777
113
Ti imaš pa resne probleme z dojemanjem velikostnih razredov. Uran ki poganja Krško eno leto tehta en drobiž, TEŠ vseeno gonimo na velenjski lignit, če se nekaj uvoženega dodaja zraven je spet drobiž. Pa računaj da je elektrike iz TE v Slo samo 1/3.... Pa reče se kolm in ne koln.

Kot da bi rekel saj človek tudi serje in prdi, zakaj nebi imel krave potem kar v dnevni sobi, saj biologija je ista :valjamse:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Najbolji in sajkek