Okolju prijazni avtomobili

I

Izbrisan uporabnik 474

A bejž no bejž. O solid state baterijah poslušamo že vrsto let, pa še nobenemu je ni uspelo spraviti iz laboratorija ven. Mogoče uspe Toyoti prihodnje leto, pa še to vprašanje, v kakšnem obsegu. O grafenu poslušamo že 12 let. Vsaki teden neka nova super duper barerija. Se tudi jaz ne strinjam z vsem v videu, ni pa mi niti malo smešno. Me pa čudi tvoj zasmehujoč odnos, glede na to, da si samooklicani strokovnjak za elekteomobilnost..m
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kako prikladno da marca 2019 daš ven podatek koliko kobalta je potrebnega za Teslo Model S... celih 10 kg. Zanimivo da ni omenil da v Model 3 LR je pa kobalta samo še 4 ali 5 kg (se ne spomnim točno). V denarju je to celih $300, presenetljivo poceni za neko surovino, ki jo bo v naslednjih 10 letih popolnoma zmanjkalo. Zakaj za boga nima cene vsaj kot zlato?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Če bo kobalta zmanjkalo, potem bodo tudi ICE avti propadli...

Desulphurisation
Cobalt plays a vital role in catalysing the removal of sulphur from oil, contributing to a more sustainable society.
The use of cobalt in desulphurisation reactions represents the highest tonnage of cobalt use in the catalyst sector.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
A bejž no bejž. O solid state baterijah poslušamo že vrsto let, pa še nobenemu je ni uspelo spraviti iz laboratorija ven. Mogoče uspe Toyoti prihodnje leto, pa še to vprašanje, v kakšnem obsegu. O grafenu poslušamo že 12 let. Vsaki teden neka nova super duper barerija. Se tudi jaz ne strinjam z vsem v videu, ni pa mi niti malo smešno. Me pa čudi tvoj zasmehujoč odnos, glede na to, da si samooklicani strokovnjak za elekteomobilnost..m
Jaz se nič ne oklicujem.
Delež kobalta v baterijah stalno pada, in količina, ki gre v baterije, ni ravno kaj posebnega v primerjavi s količino, ki se jo porabi pri proizvodnji goriva ... Poleg tega kobalt v bateriji ostaja v bateriji, med odstranjevanjem žvepla iz goriva pa ga nekaj ostane v gorivu ... Ugani, kje pristane ...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Die Polizei vermutet, dass ein falsch eingesetzter Heizlüfter dem Brand ausgelöst hat. Mit dem Gerät wollte der Halter demnach Feuchtigkeit beseitigen, die im Kofferraum des Luxusautos aufgetreten war. Die Beamten schätzen die Schadenshöhe auf etwa 100.000 Euro.
Načeloma to ni redka praksa. Le kalorifer je potrebno pravilno usmerit in fiksirat, vrata pripreti.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To je bil Model S? Za 80-120k€

Probleme imajo z vlago, padanjem dežja in snega v prtljažnik (model3), smradom iz klime po nekaj kkm, plesnijo.

Pomoje se s kako Dacio temu lahko izogneš alkaj... to je žalostno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Je kdo že izračunal, koliko kubikov odpadnih motornih olj bo narava manj prebavila letno, ko bomo vsi na elektromotorjih?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj jih bo toliko več v vetrnicah. Gre cca. 250kg maziv notri, pa servise se dela. :D

PS. Ko bomo vsi na elektromotorjih. :p Prodaja EVjev pada kot skala zaenkrat. Na Kitajskem -50%, še Norveška ipd. prodata manj, samo Nizozemska z ogromnimi davčnimi ugodnostmi do novega leta zdaj prodaja cele flote EVjev.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
ELdqaHgWwAAW1pp.jpg
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83

Evo, okolju prijazni avtomobili se že reciklirajo! Zraven še nejkaj umazanih dizlov/bencinarjev. Deli stavbe se že ruši notri je lahko tudi 3k avtomobilov in 1000 Tesl. Pokasit itak ne morejo štromarjev brez dostopa, imajo tudi gasilne robote, letačišče zaprto.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sodeč po posnetku prvega gorečega res zgleda ko en karavan, samo poka pa kot goreča baterija s "streli". Še vedno je problem BEV, če zagori taka parkirna, tudi če sproži ICE, potem zaradi BEV požara ne moreš pogasit kot v tem primeru.

Sramota pa tudi za upravljalca parkirišč, če na letališču še noben ni šel gasit tega dizla, se vidi že konkretno izgoren na posnetku očevidcev.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hja, v tejle garaži res ne.

Je pa veliko verjetnost, da lahko požar omejiš, če ti zagori baterija oz. več njih pa težje. Dejstvo je, da bodo ti elektro požari zdaj izredno strupeni, ko bo vmes zgorelo več 10 ton baterij.

Parkirišča bodo morali predelat in biti dosti bolj pozorni na to. Zagori tudi polnilna postaja oz. štrom omarica do polnilne.