Okolju prijazni avtomobili

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.176
881
113
problem je v tem, da nekateri ne razumejo, da je najbolj čista energija tista, ki je nisi porabil

Potem tvoj avto dela minimalno kolikor je mozno? Hodis pretezno pes ali se vozis s kolesom? Vidis, sam pocnem vse, tudi vozim se, ne mors verjet, ti sment. Nisem ravno Darjan ali kak tukajsnji frajer ki dnevno po jurja cepa ampak bremzam se tudi ne. Ce je treba je treba. In strom je se vedno bolj cisti za isto delo oz. prevozeno pot. Vase izracune, formule kako to ni res si prihranite za hude case, meni ne potrebno razlagat. Oba svetova sta mi jasna, za razliko od ta pametnih tu. Itak, premija je zakon. Kazuc, ole pa gasa...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.897
113
pri taščici
Seveda so. In zaenkrat to ni profitabilno za večino. Zakaj? Iste zakonitosti tu veljajo kot za bencinske črpalke. Prvo je lokacija, drugo pa zaslužek. Pumpe na nafti zaslužijo drobiž. Isto velja za e-pumpe. Samo one na dinozavrov sok služijo s čiki, sendviči in tamponi. To vse pa na e-pumpah večinoma odpade. Zato lahko pozabite na sanje, da bo to stalo pri vsaki pasji uti. Ker se ne izplača.
Sanjači mislijo da bodo te igrače laufale na subvencije v neskončnost. Ne bodo. Se lepo vidi v Nemčiji. Kak malo zaškripa...delete green shit
Ce bi polnilnice delovale tako kot pumpe za nafto(zanesljivost, placilni nacini) , bi narod precej bolj pogumno se vozil z EV po Sloveniji..
Tako pa se odpeljes samo ce si prepričan kje bos.lahko polnil, oziroma da bos brez polnjenja prisel nazaj domov.
Največjo neumnost tukaj po mojem mnenju dela Petrol.
Nedelujoce polnilnice, nedelujoce app, nezmosznost placila polnjenja na blagajni.
Vecina petrolov ima kafic in sendvic.
Ce bi znali privabiti voznike EV, bi jim v vexji verjetnosti prodali kako malenkost iz kafica/trgovine kot voznikom ICE.
Ker voznik ICE toci dve minuti, voznik EV pa pa bo vsaj kakšnih 10 minut (na najhitrejsih DC)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.370
3.455
113
Mislim da stroški obratovanja niso zajeti, zavarovanje in servisi.
Ampak ostalo pa je.

Spodaj je tabela če voziš malo več.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Če pustimo fiziko (prevelike baterije in njihove omejitve) pa vsa ta vprašanja ob strani, od kod nam sploh denar, da sploh lahko zgradimo toliko polnilnic? Države, ki si to dejansko lahko privoščijo zmečejo milijarde v to; in to milijarde, ki jih imajo od nekje za vzeti. Kje bomo pa mi dobili ta denar?:sprasujemse:
Nam? Mi?
Večino prolnilnic financirajo podjetja. Pri nas še subvencij zanje ni ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
To ni mogoče. Mi bi morali metati vsaj milijardo vsako leto v to. Tiste države pa mečejo te milijarde samo v to že več let pred nami. Kako boš to nadoknadil, s čim? Pa še tam ne gre vse gladko in imajo težave z infrastrukturo.

Tole je res na silo vse skupi. Če bi takole delal doma, bi že zdavnaj propadel.
Če misliš na polnilnice, so milijarde daleč od resnice. Če misliš omrežje, so to milijarde, ki bi jih morali že prej investirat. Pa jih nismo, ker je morala bit omrežnina in prispevki poceni.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: trance0

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.957
5.028
113
Kje pa je 70 do 100k letno?
To je 92 celih dni za volanom pri povprečni hitrosti 90kmh. Odštevši samo spanje ter čas za hrano in osebno higieno. Ali drugače rečeno, četrtino življenja vržeš vstran, samo da si za volanom. Res ti nisem fouš tvojega bednega življenja. Seveda, pa da govorimo o osebni uporabi. Poklicne šoferje pustimo zdaj od strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.897
113
pri taščici
Pol je pa tule 154 strani pohval....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.444
6.567
113
To je 92 celih dni za volanom pri povprečni hitrosti 90kmh. Odštevši samo spanje ter čas za hrano in osebno higieno. Ali drugače rečeno, četrtino življenja vržeš vstran, samo da si za volanom. Res ti nisem fouš tvojega bednega življenja. Seveda, pa da govorimo o osebni uporabi. Poklicne šoferje pustimo zdaj od strani.
Koliko ur dnevno pa si ti na kavcu za TV ali igralno konzolo? Ali pa ne pocnes tega in si vsak trenutek izven sluzbe v naravi, na sprehodu, kolesaris, ipd?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.957
5.028
113
Koliko ur dnevno pa si ti na kavcu za TV ali igralno konzolo? Ali pa ne pocnes tega in si vsak trenutek izven sluzbe v naravi, na sprehodu, kolesaris, ipd?
Za konzolo izrecno če z otroci zaigramo GrandTourismo ena na ena. TV pa poročila, in kaka serija če naju z ženo katera pritegne. Od kar je konec Botrov, še serije nimava na sporedu.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.370
3.455
113
Evo ena za Darjana.
Samo je treba plačat.
V kraju Mistelbach Avstrija aka pravo selo.
20240326_103241.jpg
20240326_103253.jpg
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.176
881
113
"Premijasi", poglejte si danasnji Globus pa pol povejte kaj boste vozil cez 10, 20 let... Hint: dejansko okolju prijazen avto, brez dinozavrckov.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: trance0