Okolju prijazni avtomobili

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.215
894
113
Ne vem. Ne vidim nekega problema, zame ne dela nic narobe. Itak bo tega samo se vec. Pa verjetno ima prav in je lep dokaz, da EV ni problem tud za razdalje. Ce vzames v zakup dolocene "probleme" in se ustrezno organiziras gre bp. Drugace pa ICE, itak.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.850
626
113
EU
Današnji EV je ene 5x bolj zakompliciran avto za voznika od ICE, plus mora sedaj zraven voznik še ne vem kaj vse računati in vračunati, da sploh lahko pride kam. Bog ne daj, da bi slučajno pozabil sproti polniti avto vsak dan, ker sicer lahko sledi neprijetno presenečenje. To je res sam za po mestu, kjer pa avta niti ne rabiš.

Če bomo po letu 2035 vsi prisiljeni voziti ta jajca, bomo pač vozili, tako kot moramo sedaj kupovati te predrage varčne žarnice, ki crkujejo prej ko ta klasične.:bonk:
 
  • Haha
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Jaz po mestu smrdim s prdci od hoje ali kolesarjenja.
Ne svinjam okolja s prahom od zavornih ploščic. Morda bi lahko tudi ti včasih poizkusil.
Ni veliko vredno?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.564
9.271
113
Današnji EV je ene 5x bolj zakompliciran avto za voznika od ICE, plus mora sedaj zraven voznik še ne vem kaj vse računati in vračunati, da sploh lahko pride kam. Bog ne daj, da bi slučajno pozabil sproti polniti avto vsak dan, ker sicer lahko sledi neprijetno presenečenje. To je res sam za po mestu, kjer pa avta niti ne rabiš.

Če bomo po letu 2035 vsi prisiljeni voziti ta jajca, bomo pač vozili, tako kot moramo sedaj kupovati te predrage varčne žarnice, ki crkujejo prej ko ta klasične.:bonk:
ni res, poglej v temo noge pod armaturko. :evil:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.571
6.595
113
Jaz po mestu smrdim s prdci od hoje ali kolesarjenja.
Ne svinjam okolja s prahom od zavornih ploščic. Morda bi lahko tudi ti včasih poizkusil.
Ni veliko vredno?
Malo se apdejtaj. Zaradi regen zaviranja in ti “one pedal” driving, EVji skoraj nic ne porabljajo zavornih diskov.

Probaj z mikroplastiko, to je nov fud anti EV bande
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Malo se apdejtaj. Zaradi regen zaviranja in ti “one pedal” driving, EVji skoraj nic ne porabljajo zavornih diskov.

Probaj z mikroplastiko, to je nov fud anti EV bande
Ne rabim se updatead, ker vozim tudi EV. Tako da mi je vse jasno.
Odgovoril pa ne boš, ne? No, meni je jasno, da to kar peš ali s kolesom naredim, je bolj eko kot vožnja z ICE ali EV. Kot tudi to, da grem na kremšnito v sosednji kafič, namesto na Bled.
Ti pa še kar naprej bodi eko z EVjem, ker je zastonj. Ti srčno priželim, da ti bo uspelo še od dnevne do wcja z EVjem potegnit.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.215
894
113
Ne rabim se updatead, ker vozim tudi EV. Tako da mi je vse jasno.
Odgovoril pa ne boš, ne? No, meni je jasno, da to kar peš ali s kolesom naredim, je bolj eko kot vožnja z ICE ali EV. Kot tudi to, da grem na kremšnito v sosednji kafič, namesto na Bled.
Ti pa še kar naprej bodi eko z EVjem, ker je zastonj. Ti srčno priželim, da ti bo uspelo še od dnevne do wcja z EVjem potegnit.

In kaj naj, ce se rad vozi? Preneha samo da bos ti hepi al kaj? Problem je to, da si je mozak zrihtal zadevo po svoji volji? Kdo pa si ti? Si kaj zraven dal al kaj? Ja nej se voz ce hoce, kaj to tebe tangira? Pr seb postimej pa bo, druge pa pr mer pust. Kok ste hecni eni, pametni za vse in zmeri, ko pa kaj nazaj fases, kar ti ne pase pa takoj ogenj v streh pa nazaj z vsem ognjem? Aja, ti si un k drgac ful vse razume pa steka ne? Heh

P.S. - pa le takoj smileya prlimej na post. Tipish
 
  • Ljubezen
Reactions: corsol

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.972
1.107
113
www.adriamedia.si
  • Ljubezen
  • Žalosti me
Reactions: darjan in mosseero

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.653
781
113
Saj je bil že čas, da se tele polnilnice začne štancat mass scale, ne pa da ena stane 100+k €, za podoben hardware (inverter), kot ga ima vsak drug EV za 40k€.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.850
626
113
EU
Če pustimo fiziko (prevelike baterije in njihove omejitve) pa vsa ta vprašanja ob strani, od kod nam sploh denar, da sploh lahko zgradimo toliko polnilnic? Države, ki si to dejansko lahko privoščijo zmečejo milijarde v to; in to milijarde, ki jih imajo od nekje za vzeti. Kje bomo pa mi dobili ta denar?:sprasujemse:
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.653
781
113
Od kje misliš? Od uporabnikov, ki bodo filali svoje EV-je, zakaj pa misliš, da je tako visoka cena za močno DC filanje?

Pa jasno tudi subvencije bodo pomagale, torej državljani vsi bomo prispevali v infrastrukturo, točno tako kot že danes prispevaš v vso možno drugo infrastrukturo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.850
626
113
EU
To ni mogoče. Mi bi morali metati vsaj milijardo vsako leto v to. Tiste države pa mečejo te milijarde samo v to že več let pred nami. Kako boš to nadoknadil, s čim? Pa še tam ne gre vse gladko in imajo težave z infrastrukturo.

Tole je res na silo vse skupi. Če bi takole delal doma, bi že zdavnaj propadel.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.571
6.595
113
A niso te firme, ki trzijo polnjenje, v privat lasti? Vsaj tesla vem da ni ravno drzavna.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.619
113
Seveda so. In zaenkrat to ni profitabilno za večino. Zakaj? Iste zakonitosti tu veljajo kot za bencinske črpalke. Prvo je lokacija, drugo pa zaslužek. Pumpe na nafti zaslužijo drobiž. Isto velja za e-pumpe. Samo one na dinozavrov sok služijo s čiki, sendviči in tamponi. To vse pa na e-pumpah večinoma odpade. Zato lahko pozabite na sanje, da bo to stalo pri vsaki pasji uti. Ker se ne izplača.
Sanjači mislijo da bodo te igrače laufale na subvencije v neskončnost. Ne bodo. Se lepo vidi v Nemčiji. Kak malo zaškripa...delete green shit