Okolju prijazni avtomobili

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Sem že prej napisal izgradnja in vzdrževanje javnih polnilnic, je predrago, da bi se namenjale dolgotrajnemu parkiranju.
Prideš napolniš in daš mesto drugemu. Tudi na bencinski črpalki najprej umakneš avto, če greš po tankanju še na kavo/WC.

Časi zastonj kosil so mimo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ja, ampak to je logično za polnilne postaje v samem mestu. Zato je tudi tam časovna omejitev polnjenja tri ure, kar moraš nakazati s parkirno uro.

Ni pa logično za P+R polnilne postaje, kjer je jasno, da med delovnim časov v centru Ljubljane ne boš šel nazaj na P+R Barje, da avto premakneš in šel potem nazaj v službo.
Ne razumem, česa nisem napisal jasno.

Pa ne govorim o izkoriščanju polnilnih postaj, ampak o logičnem dejstvu funkcije P+R parkirišč.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
P+R ni namenjen samo za tiste ki delajo v LJ cel delovnik, imaš tudi turiste, kakšne sestanke, izobraževanja... Je pa res da je tudi za take primere 3 ure malo malo.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Spusti se na realna tla.
Vsa dosedanje polnilne postaje so se gradile zaradi EPP, oziroma v testne namene. Pri novih bo v igri samo ekonomika.

P+R nihče ne uporablja za kratkotrajno parkiranje?
 

Priponke

  • o_507809_1024.jpg
    o_507809_1024.jpg
    197,9 KB · Ogledi: 327
  • Všeč mi je
Reactions: ferdo in map

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Lej, sej zaradi mene je lahko tudi tako, ampak potem tisti, ki so tam parkirali za čas delovnika, tam ne bodo polnili oz. se oseba, ki hoče namerava kupiti električni avto, lahko zaradi tega premisli, ker je potem tako polnjenje dražje, kot če bi se vozil na fosilno gorivo.
Pa recimo, da tak ne pride v obe smeri z enim polnjenjem.

Edit: Ali pa se bo domov vozil na bencin, če ima PHEV-ja.

Ne pravim, da bi moralo biti zastonj, ampak zaračunavanje bi moralo biti na P+R polnilnih postajah drugačno, kot je v mestu.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Saj se bo pač na njih prah nabiral, problem investitorja, če imajo preveč denarja.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Koliko postaj pa je tam? Kaj ti daje pravico da vsak dan zasedeš postajo za praktično cel dan. Zgrešeno je bilo že v štartu, na P+R sodi 20, 30, 40... najbolj cheap postaj z mizernim počasnim polnjenjem (3 kW), tako bi lepo pokril to kar se potrebuje. Dokler sta pa postaji dve tri, pa drugače ne more biti, ker bi se že 4 uprabniki tepli med sabo in tekmovali kdo pride bolj zgodaj da bi zasedel postajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Saj ti je Andy lepo napisal kdo bo hidil sredi službe čez pol Ljubljane Oz dva da bosta izvedla prekop...... nihče torej so take polnilni če neuporabne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Ja, ampak to je logično za polnilne postaje v samem mestu. Zato je tudi tam časovna omejitev polnjenja tri ure, kar moraš nakazati s parkirno uro.

Ni pa logično za P+R polnilne postaje, kjer je jasno, da med delovnim časov v centru Ljubljane ne boš šel nazaj na P+R Barje, da avto premakneš in šel potem nazaj v službo.
Ne razumem, česa nisem napisal jasno.

Pa ne govorim o izkoriščanju polnilnih postaj, ampak o logičnem dejstvu funkcije P+R parkirišč.
Na Elektro Ljubljana vedo, kaj je P+R. Nisem 100%, kako je ta hip, ampak načeloma naj bi bilo na P+R drugače, kot na klasičnih.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Zato, da te prepričajo, da je bolje skešati ves denar takoj kot pa pol za nakup pol pa sčasoma za vzdrževanje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
v glavnem ni logike...me mal spominja na vesrka srečanja network 21 ;) da te prepričajo da je kona za 45 jurjrev odličen nakup..al neki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Za nek krog potencilanih kupcev EV sigurno je in taki že vedo kdo so in če jim kaj ni jasno je tako predavanje sigurno dobrodošlo.

SJTV1, malo javi kakšen je kaj odziv in koliko ljudi bo prišlo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
A to se res fopa folk na vižo sejving the planet? :bonk:

Poznam pa osebe, ki so nore na subvencije/popuste... da 50k, sam da država primakne 2k je ves vesel, kot da je dobil 50k ne pa plačal 48.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY in NekdoK

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Za nek krog potencilanih kupcev EV sigurno je in taki že vedo kdo so in če jim kaj ni jasno je tako predavanje sigurno dobrodošlo.

SJTV1, malo javi kakšen je kaj odziv in koliko ljudi bo prišlo.
Odziv dober, udeležba po planu (več kot enih 20 na predavanje itak nočemo zaradi lokacije), na koncu so nas ven metali, toliko vprašanj so imeli ljudje na koncu. Zelo specifičnih.

Ostalim: nobenega ne prepričujemo v nakup. Še več: zelo jasno povemo, da EV ni za vsakogar in opozorimo, na kaj je vse treba pazit že ko se odločaš EV da ali ne, kaj šele, katerega izbrati. Pridejo čisto povprečni ljudje (ne first adopterji, ljubitelji in zagovorniki EV ipd ...), ki o tem resnično ne vedo veliko.

Sajkek: saj je zastonj, pridi naslednjič pogledat, pa boš napisal, a se splača kaj takega slišat al ne. Globina denarnice pa ... Za TCO si že kdaj slišal, ne?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
TCO si moraš pa sam zračunat hudiča. Sploh če si prišel do recimo 40k€ za nakup EV.

Mja...današnji svet, to čist preveč pričakujem saj vem...delam z ljudmi s predolgimi nazivi.