Okolju prijazni avtomobili

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Novi Auris z opcijo 2.0 hibridnega pogona s 180 HP:
https://newsroom.toyota.eu/2018-new-auris/

Na predstavitvi v Ženevi niti besede o plug-in hibridih, žal :mad:

800_2019toyotaaurishybrid-01.jpg


Glede na to, da bo na trgu šele čez eno leto, je še čas ...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
To je tudi malo čudno, Toyota ponavadi potrebuje manj časa od predstavitve do prodaje, sploh za take bolj "ljudske" modele, ni mi jasno zakaj bo na Aurisa treba čakat 1 leto.

Zakaj bi čakali s predstavitvijo plug-ina? Morda ista logika kot pri Priusu, PHEV prišel 1 leto kasneje, ampak pri Priusu se je točno vedelo da PHEV bo prišel, Auris, C-HR, RAV4, Lexus so pa glede tega precej v temi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Ke
To je tudi malo čudno, Toyota ponavadi potrebuje manj časa od predstavitve do prodaje, sploh za take bolj "ljudske" modele, ni mi jasno zakaj bo na Aurisa treba čakat 1 leto.

Zakaj bi čakali s predstavitvijo plug-ina? Morda ista logika kot pri Priusu, PHEV prišel 1 leto kasneje, ampak pri Priusu se je točno vedelo da PHEV bo prišel, Auris, C-HR, RAV4, Lexus so pa glede tega precej v temi.
Ker je bila to predpremiera. Avto s eje dalo pogledati le od zunaj. Enako so naredili s CH-R, cca 1 leto po tem, ko so ga na tak način pokazali, je prišel ven. Oz. kak mesec manj, ampak so ga lasnirali praktično decembra, kar sicer ni OK za tako mainstream avto, kot je Auris ...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
a samo jaz nisem nikoli videl al do sedaj noben avto no kazal hitrosti na šipi? sedaj vidi to precej reklamirajo.
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Ta članek je pa res kr neki. "Se spomnite kako so vas strašili z ozonskimi luknjami" - ravno to je odličen primer, kako je človeštvo zakuhalo hud problem, pa ga še pravi čas za zmerno ceno rešilo s prepovedjo/omejitvijo škodljivih plinov.

Kaj naj bi bilo "regenerirano" v grafu? Verjetno slab prevod in bi moralo pisati "z elektriko 100 % iz obnovljivih virov" ali kaj takega?
 

nikolisam

Zelenc'
4. maj 2016
16
0
1

Uf, kakšne traparije so tukaj nakvakali.
Največja neumnost, ki jo še vedno vsi po vrsti trobijo je, da je CO2 toplogredni plin.
Kako je CO2 toplogredni plin, če je težji od zraka in se zadržuje na tleh? Rastline in gozdovi ga pa kar pohlastajo, ker ga potrebujejo za svoj obstoj.
Za fotosintezo ADAC še ni slišal, ker očitno preveč gleda v asfalt.

Dejstvo je, da kakorkoli obrnemo elektriko, nafto, plin,premog in še kaj, sedanja civilizacija nima pojma kako se dela z energijo - važen je samo biznis.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Sedanja civilizacine ne rabi met pojma kako se dela z energijo, ker je prelahko dostopna.