Ogrevanje platišča

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
KAj bi lahko bilo narobe zadaj se mi platišče po cca 10 km segreje tako da ko se ga dotakneš močno peče ostala skoraj hladna? Kaj bi lahko bilo ročno sem čisto odklopil diske pa ploščice sem na komplet avtu menjal pred cca 3000 km? Mehanik pravi da zavorna čeljust ni, kaj bi še lahko bilo? So pa zadaj tudi diski tako kot pogon.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
guma je že 2 leti gor tak da z gumo ne verjamem da je kaj. Kaj pa kaj drugega kaj bi še lahko bilo?
confused-1.gif
Skoraj se ne čuti da bi avto šel kaj počasneje pa tut poraba ni večja skoz je vse konstantno. Sam segreva se !
 

RedBaron

Zelenc'
6. jun 2008
19
0
1
Pomoje kaj drugega kot da ti bremza šteka skoraj ne more bit...

Probaj pošlatat, če je disk tudi vroč
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
komplet notranjost je vroča in kak se da pol to popravit če šteka bremza? Čeprav ko so lokalni mojstri gledali zavorno čaljust so rekli da ona ni vzrok za problem niso pa vedeli povedat kaj je?
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
jaz sem mel isti problem. cilinder na zavorni čeljusti ni šel nazaj not ko si prenehal bremzati. zato je tudi cel čas narahlo bremzalo in s tem se je vse skupaj segrevalo. menjal sem celotno čeljust in nato je bilo vse ok.

si dal originalne diske in ploščice gor? sem mel tudi problem ko nisem dal originalnih ploščic in so malo težje šle not. in se je tudi segrevalo. pa sem jih vzel vel pobrusil zgoraj in spodaj da so šle komot not pa je bilo ok.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.408
5.908
113
pri taščici
bremze ali ležaj kar so ti že napisal

Dvigni problematično kolo in ga zavrti v prazno. Če se ne bo zavrtel rad, potem je nekje napaka pri bremzah ali ležaju.
Ogrevanja felten nisi dokupil ,)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
težje se vrti kot na levi strani sem ga sedaj peljal do enega mehanika bo do jutri pogledal kaj je tako da poročam sam nisem imel več pojma (pač nisem mehanik
evil.gif
)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
sam vrti se pa težje kot na levi strani se kar občuti na roki¨Če je res majhen klanec na cesti se čuti na avtu da ga nekaj ustavlja! Ne pozna pa se pri vožnji pa pri porabi greje pa kar močno vse skup je meni kot nemehaniku malo čudno. Verjetno ga oz sigurno ga nekaj malo ustavlja!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
če bi rad mehanikpriel na čisto naj sname dol zav. čeljust (5 minut dela)...ter zavrti. Če bo še najprej bremzalo je ležaj, drugače zavore.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
saj upam da bo to naredil in videl kako pa kaj zato pa čakam sam ima mehanik neko gužvo bo verjetno mojega naredil šele jutri dopoldan.
Mimogrede če nap rečemo da so zavore oz čeljut, so na njej kaki deli ki se dajo zamenjat al je treba menjat komplet čeljust?
 
Nazadnje urejeno:

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
v dežju sem se pripeljal domov in je nekaj "smrdelo" tak zatohel vonj je bil pa sem odšel okrog avta in videl rahel dim iz desnega zadnjega kolesa in sem ga prijel pa full vroče grem primit ostala kolesa pa vsa skoraj hladna! Tako se je začelo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jah..

jaz recimo večkrat pogledam v špegu pred izložbo, da vidim a delajo zadaj vs eluči. pa v garaži preverim sprednje.
pa ko speljem s aprkinga pogledam a je kaj olja ali česa na tleh.
občasno se sprehodim okoli avta, da vidim kake so gume itd.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
meni vse to kar naštevaš ti pokaže avto sam zatte bremze pa noče sam nič napisat.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
saj upam da bo to naredil in videl kako pa kaj zato pa čakam sam ima mehanik neko gužvo bo verjetno mojega naredil šele jutri dopoldan.
Mimogrede če nap rečemo da so zavore oz čeljut, so na njej kaki deli ki se dajo zamenjat al je treba menjat komplet čeljust?

Lahko da je samo batek zaštekal (rja itd) , se pač raztavi, spuca oz zamenja.

BTW čim manj se voz naokol, glede na napisano bi skor reku da ti neki šteka pr zavorah, če se pregreje, ti gre lahk zavorn olje v pm in ti bo enkat samo pedal na podn padu in boš ostal brez zavor..