Odstranjevalec vlage

vejca

Pripravnik
V eni reklami sem zasledila odstranjevalec vlage Ceresit Stop. Pa me zanima kje se da dobiti ta napravica (tablete sem videla v Mercatorju) in koliko to stane. Mogoče tudi kakšna izkušnja.
Doma imamo precej vlage in mogoče bi ta stvar kaj pomagala.
 

reny

Zelenc'
4. okt 2008
9
0
1
Živjo ce tablete prodajajo v merkatorju imajo gotovo tudi odstranjevalec vlage. Drugac ti pa predlagam, da probas s soljo. V prazen steklen kozarec "lahko tudi od vložene zelenjave ipd. " das nekaj žlic soli, postaviš na mesto kjer se ti nabira vlaga in čakaš. Čez kakšen dan preveri in videla boš koliko kondenza se bo nabralo. po izkušnji ti povem, da se nižji kozarci boljše obnesejo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Stane okoli 15€. 1 tableta zdrži okoli 3 mesece. Če maš velik problem z vlago je morda bolje kupit električnega.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Mi mamo to, ker je trgovina v starem mestnem jedru kjer je dosti vlage, pa moram rečt, da je na začetku delovalo, pol pa ne nekaj ekstra. No, vsaj jaz nimam takega občutka, pa še tak čudno se počutim poleg tistega, čeprav je baje to sama sol v tej tableti.
Nisem pa prečitala, če je res.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
He, he, prodajajo ti kalcijev klorid, ki je tako higroskopen, da se na koncu raztopi v lastni vezani vodi.
No, stvar, če pogledaš logično, razen v tesno zaprtih prostorih, ne more delovat. Sem za hec enkrat pustil en tak vlagojed v vlažnem prostoru čez zimo. Popil je celih 600g vode (v pol leta), približno toliko, kot jo v prostop prineseš s čevlji, če je zunaj plundra...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Dovolj je treba zračit, pa bo vlaga padla. Tudi pozimi je treba prezračit prostore.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik ziggy pravi:
He, he, prodajajo ti kalcijev klorid, ki je tako higroskopen, da se na koncu raztopi v lastni vezani vodi.
No, stvar, če pogledaš logično, razen v tesno zaprtih prostorih, ne more delovat. Sem za hec enkrat pustil en tak vlagojed v vlažnem prostoru čez zimo. Popil je celih 600g vode (v pol leta), približno toliko, kot jo v prostop prineseš s čevlji, če je zunaj plundra...

Meni tale Ceresit v 1 mescu pridela cca 1l vode. Zdrži pa nekje 3 mesece v tem času pa tista tableta razpade. Sklepam da je iz neke soli.
Učinkovitost pa res ni njegova vrlina.
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
meni električni pri cca 60-65% pri 22 -23 stopinjah potegne v enem dnevu do 12l vode... zdej pa računej koliko ti rabiš da razvlažiš prostor z ceresitom...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
meni električni pri cca 60-65% pri 22 -23 stopinjah potegne v enem dnevu do 12l vode... zdej pa računej koliko ti rabiš da razvlažiš prostor z ceresitom...

Hja, samo jaz še vedno moram porabit te tablete. Katerega pa imaš ?
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Zibro rox sam je pa treba upoštevat kvadraturo oz. kubaturo ne pretiravat z velikim prostorom in eno napravo ker nebo efekta če je velik prostor dva al pa trije.
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
pazi kdaj zračiš...ce zunaj preveč pada dež in je temperatura razmeroma visoka, boš še dodatno nabil vlago v prostoru.
Jaz zračim samo, ko zunaj ne pada in je ful suh mrzel zrak...