Odjava vozila

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Zanima me naslednje.
Avto je imel tehnični narejen septembra 2007. Na tehnični mora iti vsako leto, ker je že toliko star.
Ker se avtomobila ne bo potrebovalo, bi se oktobra odjavil in potem spet prijavil enkrat aprila.
Ali je treba potem že aprila na tehnični, ali se takrat le prijavi nazaj in se ga registrira le do veljavnosti tehničnega, to je september 2008? Takrat pa se gre potem na tehnični in registracija za celo leto?
So poleg novih tablic in prometne ter seveda cestnega sklada še kakšni drugi stroški?
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Tehnični velja eno leto oz. do datuma katerega so ti zapisali v prometno dovoljenje, ne glede na to ali imaš ti sklenjeno zavarorovanje ali ne. Če pa nimaš ne enega ne drugega pa v prometu nimaš kaj iskati!

LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Eeem, kakšno zvezo ima to z mojim vprašanjem?
confused-1.gif

Ja, mi je jasno, da moraš imeti zavarovanje urejeno.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Ma ti nisem popolnoma odgovoru.
Pač prekineš zavarovanje za katerega dobiš vloženi denar nazaj, naslednje leto ga pa ponovno registriraš (za kar pa nisem prepričan, do kdaj).
Tablice so se pa včasih deponirale za pol leta, po tem obdobju si moral vzeti nove vključno z novo prometno.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Predvsem kar me zanima je, ali moram iti delat tehnični pred novo registracijo (čeprav še ni eno leto od poteka) in ali takrat registriram le za preostale mesece do poteka tehničnega?
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Mi smo Calibro vedno odjavili iz prometa pred zimo, spomladi, ko se je otoplilo smo jo na novo prijavili, ne glede na to, da je cestnina ostala plačana je morala Calibra na tehnični pregled, čeprav ni minilo leto od zadnjega tehničnega pregleda.
Tako je bilo do lani v Ljubljani, kako je zdaj ne vem, saj ti bo še kdo svetoval, ki je bolj seznanjen s tekočimi zadevami glede tehničnih pregledov.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kaj sprašuješ na neustreznih forumih.
evil.gif



Če boš avto odjavil iz prometa, boš dobil nazaj:

- neizkoriščeni del premije
- del cestnine
in mirna bosna.


Avto lahko leži na dvorišču.

Ko ga boš pa prijavljal, boš pa plačal vse jovo na novo. Tudi tehnični.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Kaj sprašuješ na neustreznih forumih.
evil.gif
Glede na to, da sem spraševal o tehničnem in ne o zavarovanju je bil forum kar pravi.
tongue-1.gif

Hvala za odgovor. Kot vedno, brez veze, važno da se kasira.

PS: Saj je podpis dovolj velik, ni treba še tako oglaševati.
rolleyes-1.gif