Obvestilo o dokončanju gradnje

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Itak pa kazni bo bivši lastnik fasal,... Kaj pol sploh sprašuješ?

Zadnjič: soglasja (po starem, po novem so mnenja) se dajo NA PROJEKT in ne na investitorja. Če projekt menjuješ v delih, kjer bi utegnila biti vprašljiva soglasja - konkretno ne boš imel priklopa na kanalizacijo ampak na MČN (slaba primerjava) mora pa Nigrad dat soglasje, oz. mnenje.
Za zamenjavo investitorje = kupoprodajna pogodba ali z.k. vpis če je že.

Predpogoj za spremembo je seveda, da prvotno GD še velja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.386
113
Pa kaj imaš zdaj ti. Si nabavil parcelo z GD in boš gradil tisto, kar je v GD? A je treba drugače kaj sploh spreminjati GD tudi kar se imena tiče? to je tako kot da bi že kupil narejeno hišo 15 let staro, potem bi šel pa še vse papirje za nazaj popravljati - GD, računi, ker se glasijo na takratnega lastnika, pa ne vem kaj vse...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Ne, ni potrebe, ampak naj se to uredi, morda se kdaj najde kak pameten uradnik kje ki bi težil zaradi tega. Ne vem...20€ ni nek dnar za mir.

Bodo pa še neke dopolnitve vložene ja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če smo že glih pri tem ali je ali ni potrebno:
- nekatere dejavnosti v času in ob zaključku gradnje so vezane izključno na investitorjev podpis - investitor je tisti, ki je napisan na GD. Ali si želiš imet težave pri nadzoru, gradbenem dnevniku, zaključku gradnje, uporabnem dovoljenju,... Mislim/upam da ne.

PS: jaz ves čas govorim o nezgrajeni hiši ali v gradnji/nedograjeni z izdanim veljavnim GD.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.386
113
Aha, ok. Se pravi, uradno je res treba... Ali to.pomeni, da tudi če kupiš hišo v 3GF, ki jo prodaja privat prodajalec ali je hiša delala za trg, da moraš najprej to urediti?

P.s.
Katere so te stvari? Pač jaz tekom gradnje nisem bila nič pozorna na te stvari in seveda nikoli opozorjena, ker so imena stimala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pogodba z nadzorom, komunikacija z inšpektorjem, sklepanje pogod za "komunalije", uporabno dovoljenje (tega ti nisi imela).

Ja tudi če v 1., 2., 3., GF kupiš bi moral spreminjat investitorja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Zadeva je začuda zelo enostavno rešljiva!

"na roko" napišem vlogo za spremembo investitorja in posredujem na UE. Storitev je free, če pa želim potrdilo pa me to stane 3 eur.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo vidiš, sem pa kiksnil s takso - oprosti, sem mislil, da ko so kenslali zastonj LI in potrdila o namenski rabi, da so tudi vse to kenslali. Potrdilo pa si le daj izstavit. Da ne bo spet kak "nigradovec" pameten.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Kako je bilo pred 1.6.2018 s prijavo začetka gradnje? Namreč od 1.6.2018 je to zgleda obvezno, pred tem je tudi bilo, ker prvič slišim za ta "korak"?
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
GD velja dve leti od izdaje, ko moraš začet gradnjo. Potem velja praktično neomejeno. Sem ti odgovoril?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj pa si sam ne odpreš ZGO pa ZGO-1, pa A, B,.... pa si poiščeš?

Jaz sem ti tudi odgovoril, samo iskat zate pa se mi ne ljubi; sploh ker smo o tem menda ravno v tej temi že pisali. Prijava začetka gradnje je namreč edini uradni dokument, da si z gradnjo pričel in ti GD velja tudi po preteku dveh let od pravnomočnosti. Podrejeno se lahko dokazuje še s katero od dejavnosti za katere je potrebno GD (priklop komunalij, količenje,...)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.386
113
?? A je kaki razlog, da ne prijaviš? Zdaj ko veš da je treba, ponavadi niso, ker folk sploh ne ve, da je treba, ne zato ker bi bil neki strošek. Si se po moje več zamudil z iskanjem po forumu in uradnih listih. Domnevam, meni je to zidar sam zastonj naredil, da je bila njegova tablo z logom. Neki sem menda dobila za podpisati. Tako da neki strošek to ni mogel biti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Rade volje naredim tako, prijavim, ker dejansko nisem vedel, da se mora. Po novem se itak lahko kar preko eUprave odda.
Tabla itak je, in vse ostalo.

Ampak, če je v zakonu, da se mora 15 dni pred začetkom prijavit, začeli smo že, je prekršek že tu. Torej odvisno od inšpektora, če bo dal kazen ali ne.
Zato sem spraševal, če je v starem zakonu bilo drugače, potem bi rekli da smo začeli pred 1.6. :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Vse ostalo, ko grem po seznamu, je :)

Sem pa dobil poziv inšepktora, da se oglasim in predložim dokumentacijo, ne vem če ima zdaj smisel delat prijavo gradbišča?