Obvestilo o dokončanju gradnje

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda ima smisel.

Drugače pa imaš za te stvari plačanega nadzornega, on bi moral poskrbet (te opozorit) za prijavo začetka gradnje. ;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Hudič je v detajlih ;)

Zmenila sva se, da mi ureja samo kritične zadeve, preverja temeljno ploščo, vsako ploščo, streho, hidro izolacijo, ipd. Ostalo sam :)

ok, grem v akcijo pa tole prijavo potem danes uredim
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kakorkoli si se dogovoril z nadzornim, bi morala njegova prva vprašanja bit:
- dokazilo o lastništvu
- veljavno GD
- prijavljen začetek gradnje

Ker drugače nima kaj delat, oz. se na kaj sklicevat v eventuelnih postopkih. Enako te bo vprašal sedaj inšpektor + sklenjena pogodba za izvajanje, nadzor.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Zgleda malo dnarja, malo muzike...zato sem tudi mislil, če morda po starem zakonu to ni bilo...

kakorkoli...tole me pozivajo, da jim dostavim:
1534748342660.png


Vse je, le točka 2...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Ne govori ja....saj ok, če je razlog v tem, kot ga je navedel McGiver, torej da ti ne zapade gradbeno, potem je kul.
Ker baje ima marsikdo problem, ni prijavil gradnje, bajto je zgradil v daljšem času kot 2 let in mu je avtomatsko propadlo GD, in ima sedaj črno gradnjo.

Ampak jaz, ko bom končal v par mesecih, bom itak potem že prijavil bajto v kataster stavb, če pa bi zaradi tega propadlo GD pa bi bil višek birokratske neumnosti :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne govori ja....saj ok, če je razlog v tem, kot ga je navedel McGiver, torej da ti ne zapade gradbeno, potem je kul.
Ker baje ima marsikdo problem, ni prijavil gradnje, bajto je zgradil v daljšem času kot 2 let in mu je avtomatsko propadlo GD, in ima sedaj črno gradnjo.

Ampak jaz, ko bom končal v par mesecih, bom itak potem že prijavil bajto v kataster stavb, če pa bi zaradi tega propadlo GD pa bi bil višek birokratske neumnosti :)

Kot sem že zapisal, če ni prijavil začetka gradnje, lahko tudi z drugimi dejstvi dokazuješ kdaj se je gradnja dejansko začela. Nisem še slišal, da bi komu zaradi SAMO tega propadlo GD in bi bila črnogradnja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
To so price za v bife. Poleg tega da je hiša 1m širša in 3 šare višja, pa stene niso tam, kjer bi mogle biti, je bilo tudi to, da gradnje ni prijavil. In pol za sankom govori da je padlo zaradi tega...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
ja ker tole je glavni problem za državo in sosede, čeima nekdo 10 m2 večjo bajto.

ko so bloki na črno 2 štuka višje pa nikome ništa. Jebeš tak sistem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Brez zamere, nekdo ki je tok nesposoben da arhitektu prinese ponavadi lastno skico z 1m ozjo pa 3 šare nižjo bajto, mu ni glih za verjeti da bo pri ceglih brez napake, ko bo te stene prestavljal v naravi. Da je kao na papirju teže. Nikjer ni nobene birokratske ovire narediti 10m2 več, se nisem videla lokacijske ali pa investitorja, ki bi jamral, da je takole omejen s kvadraturo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
vem, ampak večina ni vešča z super birokracijo (tudi ne vem zakaj bi bila, ker to naj ne bi bil smiselživljenja.In če med gradnjo ugotoviš da bi bilo bolje cigl tako postavit itd, zakaj ne..jaz ne vdiim nobengega moralnega zadržka. Če drkaš po svoji zemlji znotraj svojih mej. Mene bolj motijo velikigradbinci ki blefirajo in dejansko povzročajo probleme s previsokimi stavbami itd kot je dogovorjeno,pa nikome ništa.

Je pa tudi res, da tiste ki plačajo za projekte in vse pristojbine več 10k€ precej boli, ko nekdo gradi kaj bolj za lase privlečenega v rangu 2k za vse papirje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Ni moralni zadržek tisti ki te ustavlja. Pri nas ali kje drugje v državah kamor radi pogledujemo. Da ne bi se kdo zdaj mantral okoli tega da je to kaka slovenska specifika. Kar nekaj zakonov imamo pa družbe zato, da varujejo posameznika pred samim seboj. Pri nas se pač vsak jajca ko en infantilnez, da bo delal sam s seboj, svojimi otroci ali na svoji zemlji kar bo sam hotel, pa pač bolj do izraza pride, da je treba nov stop to ponavljati in "vsiljevati".

Z birokracijo moraš biti vešč kolikor je pač treba da zadevo spelje do konca. Postopki so.dovolj enostavni in se en kup tet je tam da ti pomaga, samo tja.je treba iti. V kolikor je to pretežko razumeti, pac tak človek nima po svoji pameti kaj ceglih drugače postavljati (v primeru gradnje). Čeprav je njegova zemlja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Nima veze s tem. Če Janezu ne bi bilo treba 5X vse povedati potem pa se 5X prekontrolirat, ker energijo vlaga v to, kako bi on drugače in seveda "bolje" po svoje, bi bilo lahko birokracije manj. Dokler pa si želimo manj birokracije samo zato, da bomo lažje hvatalinpo svoje, je pa to seveda utopično pričakovati in zguba časa razmišljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Pogrešam neko zloženko iz ministerstva "kako do lastne hiše", ali kaj podobnega, kjer bi bilo vse opisano, ne pa da moraš it brat zakon.

Priznam pa, da nisem niti iskal, če obstaja, mogoče pa :)

Recimo poglej kako ima elektro maribor urejeno "kako do novega priklopa", pa še to ni potem človeku najbolj jasno in gre raje osebno tja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
To se pa strinjam. Jih imam veliko teh zloženk za različne zadeve, to pa ne. Vsaj jaz je nisem zasledila...