Obnova kopalnice na ključ

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik softi pravi:
v enem tednu kopalnica..slišici se nemogoče.

zakaj?
razbito v dnevu. potem pa pozidat steno, siporeks..ne gre v enem dnevu. poravnat steno, poravnat tla. potem ploščice..pa fugiranje.

svaka čast unemu, ki to narediv 5 delovnih dni.

sem pa ravno končal eno obnovo.

ps, tut kahlce se da anmetat v dneu, lahko pa v treh. kaj iščeš je vprašan je

Ja če hočeš ob 2h domov, potem res ne gre.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mam žlahto, ki najraje to dela, kakšna se še v soboto zavleče. Samo uredi pa tako, da je VSE res pripravljeno pa ma kdaj, sploh pri novogradnji vse skup manj kot v tednu.

Ga pa kdaj tudi njegovi kolegi štromarji/vodovodarji malo nategnejo in takrat jasno ne gre skup ali pa če se stranka premisli in čara med projektom. Sicer pa ko se zdaj dobi za vse izrise in material na kup je res hitro vse skup.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.329
2.419
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik softi pravi:
v enem tednu kopalnica..slišici se nemogoče.

zakaj?
razbito v dnevu. potem pa pozidat steno, siporeks..ne gre v enem dnevu. poravnat steno, poravnat tla. potem ploščice..pa fugiranje.

svaka čast unemu, ki to narediv 5 delovnih dni.

sem pa ravno končal eno obnovo.

ps, tut kahlce se da anmetat v dneu, lahko pa v treh. kaj iščeš je vprašan je

En teden je res zelo knap.

Lansko leto pri tastu za dve kopalnici (hkrati) v "lastni režiji" porabili 3 polne tedne, s tem, da se bili tudi delovni vikendi.
bonk.gif


Kasneje jeseni pa pri stari materi res končali v tednu dni (7 dni) - "delovniki" pa tudi tja v pozno noč.

Jajc je, da ne moreš določenih stvari delati hkrati in da se morajo določen stvari tudi posušiti.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.163
963
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Tašči (in tastu) so pod podobnimi pogoji, kot jih navajaš, kopalnico prenovili pri PIL 2 (Grosuplje). Z njimi sta bila zelo zadovoljna (zrisal nekaj predlogov, prišli, razbili v enem dnevu in zaključili v cca. enem tednu).
Za kaj več bi pa moral vprašati.

Pa še to, glede priporočil, sem ugotovil, da je zelo odvisno KDO ti priporoča. Ljudje imamo različne standarde in skoraj neverjetno je s kakšnimi "moj$tri" so lahko ljudje zadovoljni.

Velja pa seveda tudi obratno. Ker nekatere stranke so tako prfuknjene, da boh pomagi. Hvala bogu se take izloči že po telefonu
smile-1.gif


Najjači so google znalci

Ravno to sem napisal, da imajo ljudje zelo različne poglede na to, kaj in kako naj bi mojstri naredili...iz tega izhaja, da so lahko priporočila za istega izvajalca, diametralno nasprotujoča
smile-1.gif
Torej, pomembno je kdo je izvajalec, ravno tako pa je pomembno, kdo ga priporoča oz. odsvetuje.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.113
69
48
ksz
Ne vem v čem je taka fama tega enega tedna za obnovo kopalnice, to človek dela enkrat v življenju, max dvakrat.. A ni boljše takrat si vzet dva-tri tedne pa imet potem 20 let mir? Pa če greš za 14 dni v toplice je ceneje kot še enkrat dodatno ven tolčt ker spodnjemu zamaka.
Npr: en dan ven stolčeš, drug dan položiš odtoke in vodo, tretji dan uštimaš estrih (ki se suši kolikožedni?), ker si si omislil tuš v ravnini tal iz keramike s talno kanaleto polimaš vogalnike in namažeš Mapelastic (ki mora po deklaraciji zoreti 5 dni), en dan keramika po tleh, en dan po stenah, po dveh treh dneh fugiranje, kje je še oprema, tuš kabina, silikon po vogalih....
Saj ni važno kako je narejeno, samo da se hvalimo, kako smo z=bali izvajalca, da je vse v enem tednu naredil. Jaz tistega, ki mi reče, da je možno vse narediti KVALITETNO v enem tednu direkt skozi vrata nagonim. Na mulca se tudi čaka 40 tednov, če napumpaš dve, bo isto po devetih mesecih, nič prej.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.464
5.472
113
Dobro, ste zapeli na ta teden. Lahko je tudi več, fora je, da ko se pride še naredi takoj vse, ne da ena ekipa 3 dni potem pa 1 teden čakaš na naslednjo ipd... Raje vidim da se kasneje začne, da imajo vsi frej po planu in je potem na horuk.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.163
963
113
Emona / Carnium
No sej, pri nas so se tam potikali cca. 5-7 dni...v obdobju mogoče treh tednov...na pamet govorim.

EDIT: zadeva se naredi tako, da gresta lahko tastaradva na skret prej kot v treh tednih. Zbijanja je pa za dan ali dva.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mi smo enkrat po razbijanju bvrnil nazaj školjko. da so lahko srali po mili volji. pol smo dal dol, k je šla keramika gor, pa takoj nazaj