Oblike varčevanja

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tole me verjamem. Pa tudi je mislim gotovine dvigat in jo gor nosit.

Seveda da se da, kolega ravno A6 pripeljal dol. Cena gor 30000 eur on je klical in nesel zraven 26000 gotovine. Zdaj je sicer malo zoprno ko je vedno manj 500tk v obtoku ampak 26k v 500 spraviš v malo bolj debelo kuverto...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Mislim, da ti že čisto v štartu nekaj ni jasno.

Še vedno čakam modrece da me že od štarta poučite. Pa dlje od jamranja in kilavih teoretičnih nasvetov nikakor ne pridemo. Verjamem vsem trem da ste (zelo močno) pametnejši od mene, tako da me glede tega lahko nehate vlečt za jajca.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Še vedno čakam modrece da me že od štarta poučite. Pa dlje od jamranja in kilavih teoretičnih nasvetov nikakor ne pridemo. Verjamem vsem trem da ste (zelo močno) pametnejši od mene, tako da me glede tega lahko nehate vlečt za jajca.

Imaš frizerski salon/avtomehanikarsko/keramičarstvo d.o.o. In narediš 10,20,50,100k brez računa, ker če daš račun plačaš 20% na dobiček, pa še 25% na izplačilo. Tako pa žena zalaufa popoldanski s.p. in plača za teh 50k dobiček samo na 20%.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
OK, ta je klasična, pač narediš na treh normircih 50k, namesto na enem 150k. Ampak kje je v tej zgodbi moja nepojasnjena gotovina, ki legalno pristane na TRR? Da žena registrira poslovni prostor in davčno blagajno in na furs pošilja fejk račune za storitve, ki jih ni opravila? V čem je prekršek manjši kot če imaš doma nepojasnjeno gotovino? Oboje deluje dokler ne faše kontrole, torej, z dežja pod kap, oziroma s kurjeka v kravjek.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Jao kako kompliciranje..... Pa saj 20 jurjev ni nek denar, da te bo kdo preganjal. Položiš 10k ti, pa 10k žena. Če hodita na šiht in se ne vesita na socialne, nista sumljiva. Pa ni to 200k, da bi folk dol padal ko jih vidi. To je "samo" (menda, me ni nikdar zanimala dejanska cena) en nov VW Golf, da bolj plastično opišem. Mogoče še to ne. In vi bi kar neke speje zato?

Da ne bo kdo mislil zdaj, da se nekaj hvalim - zame je 20k dosti denarja, ni pa to bogastvo, ki se ga nebi upal državi na svetlo pokazat. Pač rečeš da nisi zaupal sistemu in imaš vedno neko zlato rezervo v štumfu, zdaj te je pa strah to doma imet.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
OK, ta je klasična, pač narediš na treh normircih 50k, namesto na enem 150k. Ampak kje je v tej zgodbi moja nepojasnjena gotovina, ki legalno pristane na TRR? Da žena registrira poslovni prostor in davčno blagajno in na furs pošilja fejk račune za storitve, ki jih ni opravila? V čem je prekršek manjši kot če imaš doma nepojasnjeno gotovino? Oboje deluje dokler ne faše kontrole, torej, z dežja pod kap, oziroma s kurjeka v kravjek.
Kakšen prekršek? Če imaš doma 100k gotovine in je ne rabiš legalizirat je to to. Če jih boš na prostitutke zagonil, potem se ne rabiš ukvarjat s tem. Će pa hočeš recimo bajto kupit, bo pa malo čudno, da jo boš skeširal iz “nič”, a ne? No, potem freš v legalizacijo keša.

Jaz tudi nekaj gotovine dobim (z računi seveda) in je nisem kar nekaj časa polagal na TR (itak so obresti nikakršne). No, potem sem en primer po TVju zasledil, ko je tip dvignil neko vsoto denarja in jo čez dober mesec položil nazaj. Fursu to ni bilo dovolj, kao da tolerirajo, če v petih dneh položiš nazaj, za več je kao novo zaslužen denar. Sedaj praktično tedensko polagam gotovino na TR, ker se mi res ne da zajeb... z birokrati, sploh takimi, katerih naloga je, da te kaznujejo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ni tako, da je potreba firmin denar takoj (24 ur) na račun položit? Tako smo imeli mi do kakih 15 let nazaj ko smo ukinili gotovinsko poslovanje - samo še plačilo na TRR.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
OK, ta je klasična, pač narediš na treh normircih 50k, namesto na enem 150k. Ampak kje je v tej zgodbi moja nepojasnjena gotovina, ki legalno pristane na TRR? Da žena registrira poslovni prostor in davčno blagajno in na furs pošilja fejk račune za storitve, ki jih ni opravila? V čem je prekršek manjši kot če imaš doma nepojasnjeno gotovino? Oboje deluje dokler ne faše kontrole, torej, z dežja pod kap, oziroma s kurjeka v kravjek.
Mislim, da se država bolj ukvarja s tistimi, ki račune ne izdajajo, kot pa s tistimi, ki jih.
Kakšno kontrolo pa naj dobi en normirc, ki niti ne rabi imeti račune za material ali karkoli?
Kaj bodo pa preverjali?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
OK, ta je klasična, pač narediš na treh normircih 50k, namesto na enem 150k. Ampak kje je v tej zgodbi moja nepojasnjena gotovina, ki legalno pristane na TRR? Da žena registrira poslovni prostor in davčno blagajno in na furs pošilja fejk račune za storitve, ki jih ni opravila? V čem je prekršek manjši kot če imaš doma nepojasnjeno gotovino? Oboje deluje dokler ne faše kontrole, torej, z dežja pod kap, oziroma s kurjeka v kravjek.

Kot ti je Numy napisal. Kaj pa ji bojo kontrolirali? Pa nepojasnjena gotovina ni tak problem kot nepojasnjeno premoženje - kje si dobil denar za stanovanje itd.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Še vedno čakam modrece da me že od štarta poučite. Pa dlje od jamranja in kilavih teoretičnih nasvetov nikakor ne pridemo. Verjamem vsem trem da ste (zelo močno) pametnejši od mene, tako da me glede tega lahko nehate vlečt za jajca.
Sj ce bi stopil en korak nazaj in sam sebi priznal, da si za brezveze zapel, bi ti se kdo kaj pojasnjeval, sedaj pa je ocitno, da kontriras samo zato da kontriras.

Osnove legalizacije (in tudi pranja) denarja so, da moras gotovino, ki je bila pridobljena na sivo oz na crno, spraviti v sistem, ki ga drzava nadzoruje in priznava. Najlazje to pocnes s storitvami kjer ni veliko stroskov oz je le te tezko nadzirati. Primer zene in taksija ni sala ampak je realen nacin kako gotovino spravit "not". Potem imas se frizerske salone, kavarne, itd. Ko je denar enkrat "not" pa se ukvarjas s tem kako cimmanj davka placat. Tu pridejo v igro normiranci.

Seveda je s stvarmi kot je izdajanje fiktivnih racunov marsikaj narobe. Ampak pogovarjamo se o pranju denarja oz o legalizaciji na crno zasluzenega denarja. Carobne palcke ni, ce si to cakal. Pac zadeve se lotis na nacin kjer te ne morejo dobit oz je to zelo tezko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jap, to že 100 let laufa v ZDA, vsa mafija zaposlena v gradbeništvu, v restavracijah itd.. prometa ful, gradbišča pa samevajo, restavracije prazne..

Pri nas se pa dilerji furajo okoli v dragih avtih, pa jih noben ne povpraša po ničemer.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Samo tam je to oblika izsiljevanja...pac ce hoces delat mores zaposlit se toliko in toliko njihovih ljudi ki nikoli ne pridejo na siht.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
A to zna kaj spremenit ceno zlata?


3500 ton se mi zdi veliko

edit:
Their latest figure for all the gold in the world is 171,300 tonnes - which is almost exactly the same as the amount in our super-villain's imaginary cube.

ni velik
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
A to zna kaj spremenit ceno zlata?


3500 ton se mi zdi veliko

edit:


ni velik
Toliko zlata v ima v rezervah država, ki da kaj nase

https://www.delo.si/multimedija/foto/zlate-rezerve.html
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ko smo ze pri zlatu, zlato lepo dela v zadnjih nekaj tednih. Upam da gre zadeva do 50EUR na gram in čez :cheer: