Oblike varčevanja

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Razumem, rad bi tudi delil s teboj da sem skoraj vse fotomodele pof*** ampak mi jih za las večino ni uspelo, sem pa skoraj! Živimo v 21. stoletju, dajte se zresnit. Trdim da se v Evropi ne more zgoditi da bi določena država zahtevala ali ukazala zaplembo sefov ali druge lastnine brez določene realne pravne podlage (zaseg ali začasen zaseg premoženja v kakšnem kazenskem postopku). Če pa že pride do kakšne podobne situacije pa to ne bo iz danes na jutri, in lahko še vedno vsak dan popoldan letiš v lokalen sef in za vsak slučaj odneseš teh nekaj palic domov.
Na tole oslarijo sem ti odgovarjal, če ti res ni jasno. Trdiš, da se v 21 stoletju ne more zgoditi zaplemba.. ko so se pa že zgodile. Kaj ti pa pomaga, če te okradejo po legalni poti? Še vseeno si okraden. ‍
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Na tole oslarijo sem ti odgovarjal, če ti res ni jasno. Trdiš, da se v 21 stoletju ne more zgoditi zaplemba.. ko so se pa že zgodile. Kaj ti pa pomaga, če te okradejo po legalni poti? Še vseeno si okraden. ‍

Govoril sem za sef, sefa ti nihče ne bo zaplenil. Ne bodi otročji.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Govoril sem za sef, sefa ti nihče ne bo zaplenil. Ne bodi otročji.
Aja, iz računa ti lahko gladko poberejo, sefi, ti so pa nedotakljivi. Ni šans, da kdo napiše besedo trezor v zakon, kje pa.

Drugače so v Grčiji že potekale parlamentarne debate o zaplembi vsebine sefov, glede na zadnje ukrepe tam, tudi to ni daleč v prihodnosti.

Popravek: Se že lahko vtikajo vanje, če kaj dolguješ državi. To je pa lahko kar hitro, samo slučajno nekaj poknjižijo na napačen konto, pa smo tam. Situacija, ki jo pozna vsak s.p.

 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
To sem ti že napisal, če si v kakšnem kazenskem postopku ti tudi pri nas tudi lahko zasežejo vsebino sefa kot so poskusili pri Rotniku (ampak verjetno si toliko mentalno zdaj da če kaj pričakuješ da ga izprazniš). Pa zopet ne bodi otročji in ne igraj bedaka, če bo nastal dolg te bo prvo vsak pozval k poravnavi tega dolga šele potem lahko sledijo morebitni radikalni ukrepi. Ne bodo ti šli sefa na banki gor trgat iz prve :valjamse: Počasi se mi začenjaš smiliti kako se bojiš tega sveta. Moj prijateljski nasvet, če ti lahko zaplenijo sef ti bodo lahko tudi hišo/avtomobil/boss hlače/armani jakno. Svetujem ti da skriješ vse kar imaš, greš v najem in prodaš vozilo da ne bi slučajno čez noč sprejeli zakona in ti vsega stran pojemali, predvsem pa se sam dobro skrij da tebe kdo ne ukrade :bonk:Fak... jebeni teoretiki
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Preveč gledate serije in filme in predvsem preveč googlate, v tem je problem. Kot sem rekel, če bo kdaj prišlo tako daleč da ti bodo zapletnilio sef ti bodo tudi ostalo premoženje. Torej ti svetujem enako, prodaj lastno nepremično in premično premoženje in se skrij ter šparaj :D
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ko pogorimo
Preveč gledate serije in filme in predvsem preveč googlate, v tem je problem. Kot sem rekel, če bo kdaj prišlo tako daleč da ti bodo zapletnilio sef ti bodo tudi ostalo premoženje. Torej ti svetujem enako, prodaj lastno nepremično in premično premoženje in se skrij ter šparaj :D
To sem ti že napisal, če si v kakšnem kazenskem postopku ti tudi pri nas tudi lahko zasežejo vsebino sefa kot so poskusili pri Rotniku (ampak verjetno si toliko mentalno zdaj da če kaj pričakuješ da ga izprazniš). Pa zopet ne bodi otročji in ne igraj bedaka, če bo nastal dolg te bo prvo vsak pozval k poravnavi tega dolga šele potem lahko sledijo morebitni radikalni ukrepi. Ne bodo ti šli sefa na banki gor trgat iz prve :valjamse: Počasi se mi začenjaš smiliti kako se bojiš tega sveta. Moj prijateljski nasvet, če ti lahko zaplenijo sef ti bodo lahko tudi hišo/avtomobil/boss hlače/armani jakno. Svetujem ti da skriješ vse kar imaš, greš v najem in prodaš vozilo da ne bi slučajno čez noč sprejeli zakona in ti vsega stran pojemali, predvsem pa se sam dobro skrij da tebe kdo ne ukrade :bonk:Fak... jebeni teoretiki
Ko pogorijo argumenti gremo pa na osebni nivo. Si pač v zmoti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Jaz jih ne, ampak malo preveč si domišljas, da bi v času neke hude krize ali vojne ali bilo česa na tem nivoju, koga kaj dosti brigalo, kako si ti predstavljaš nedotakljivost osebne lastnine in individuuma nad interesi države.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zato pa vama govorim, ko bo tako hudo vaju bodo v vsakem primeru razlastili kot so že nekoč v nekem režimu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ko pogorimo

Pogorel sem, zakaj že? Ker ne znaš ti replicirat zakaj je butasto imeti sef in zakaj ni butasto imeti drugega premoženja ki ti ga lahko zasežejo. Kaj je lažje naredit če pride do "stanja" ali se pripravlja na le to? Prodati nepremičnino ali izprazniti sef medtem ko greš na popoldansko kavico? A ti res misliš da določeno stanje pride čez noč? :) Pa brez zamere, nič osebnega, za takšnr neumnosti se pa res ne bom tja spuščal. Me res en drek briga kam bi ti skril/deponiral če bi imel.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pravim, da če že vlagaš v kovine, zadeve, ki so izven 'sistema', da jih je trapasto hraniti v okviru sistema.

Vzeti denar iz banke, kupiti zlato in ga nesti nazaj v banko.. je po mojem mnenju trapasto. Ker z isto lahkoto, kot ti vzamejo denar na banki, dodajo še eno vrstico v zakon in si ob vsebino sefa.

Ne pravim, da vlagaj v nepremičnine, ampak da sam poskrbi za svoje kovine.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sicer pa ko smo že pri kovinah, npr. natančneje zlato, pregovorno ohranja vrednost. Česa že? To je navaden bulšit. Niti minimalne inflacije ne pokriva. Praktično brez rasti. Če si morda dovolj vztrajen iz držiš tistih 15 let in imaš srečo da doživiš booom. Sicer pa jalova naložba.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pa saj v zlato ne nalagas za obdobje dveh ali treh let. Nalagas, zato da imas sorazmerno varno nalozbo, ki bi jo pa lahko tudi v primeru financnega zloma uspesno uporabljal kot placilno sredstvo.
Se zmeraj pa vidim, da nekateri se kar ne razumejo point varcevanja. Vsaj po mojem mnenju je varnost, pred donosom.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ne ne, vem jaz točno kaj bi naj pomenilo zlato. Hočem pač reči da se zavaja s to ljudsko in povsod oglaševano frazo o ohranjanju vrednosti. Bulšit skratka. Torej rečimo drugače, zlato ni naložba temveč neke vrste zavarovanje oz. fix (predvsem za bojazljive, ki se bojijo nove ledene dobe, jederskega napada Hrvaške na SLO in podobnih teoretičnih situacij) :)
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala

... pa kljub temu, da so stalni pritiski preko ETF-jev (papirnega zlata) , ki presega fizično obliko za baje 100x ... koliko zamenjav valute si v življenju že doživel ?

... Vesele Praznike tudi Pravoslavcem in Vse Naj v Novem Letu 2020 ! ... :zmaga:
------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ..." :zardelalter:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Da bo kdo lažje razumel v številkah. Leta 2012 sem kupil nekaj zlata po 41,80€/g, danes po trenutnem tečaju lahko za to zlato dobim 45,04€/g. Torej naredil sem cca. 7% v 8 letih? Še 1% na leto ne. Toliko o famoznem hranilcu vrednosti. Torej koliko je že povprečno inflacija letno? :)

Pa to bi še izpostavil, trenutna cena 45€/g je kar lepo okrepljena od zadnjega incidenta z Iranom, sicer bi bilo to še kakšne 3-4% manj oz. po domače, čista bula.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa saj v zlato ne nalagas za obdobje dveh ali treh let. Nalagas, zato da imas sorazmerno varno nalozbo, ki bi jo pa lahko tudi v primeru financnega zloma uspesno uporabljal kot placilno sredstvo.
Se zmeraj pa vidim, da nekateri se kar ne razumejo point varcevanja. Vsaj po mojem mnenju je varnost, pred donosom.
V letih 1944-46 si v večjem delu Evrope za zlatnik ali zlat prstan dobil kako kilo krompirja.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Leta 2012 je bilo zlato na peaku. Malo prej je bila namreč kriza. Sedaje tudi raste, ker izgleda kot da bo kriza.
Zlato dobro ohranja vrednost v primeru, če ga kupuješ pred krizami. (kot CHF :) )
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky