Objektiv za astrofotografijo

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Nic ne spreminjas. Vse slikas z istimi nastavitvami z isto pozicijo na stativu.

Veliko slik rabis zato da ojacas svetle zvezde (bele pike se sestevajo), po drugi strani pa s povprecenjem zmanjsas šum. Zato ne smeš imeti preveč visok ISO, ker bo drugače preveč "kodrlajsasto".

Program za stackanje prepozna katere zvezde na posameznih slikah si utrezajo in zavrti vsako sliko malenkostno za kake pol stopinje.
BTW. vcasih se je zvezde fotografiralo s posebnim stativom, ki je imel koracni motorcek ki je kamero vrtel enako hitro kot se nebo vrti.

Kako Siril dela pa lahko probas tudi ce slikas vec slik v mestu, samo ne bodo tako lepe kot če nimaš svetlobnega onesnaženja. Svetujem ti, da se prej poigras in ne šele na morju. se mi zdi, da bi lahko bil zelo dober programcek : https://pixls.us/articles/processing-a-nightscape-in-siril/
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AlterEgo888

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Zivijo,
bom javil kaksni bodo reztati z siril. Trenutno je skoraj polna luna in se Milky Waya ne vidi.
Dobim svetlo plavo nebo skoraj brez zvezd :)
Pa fokus me heca, dal sem ga na neskoncno pa tistih oar zvezd, ki se jih vidi ni v fokusu, mogoce zaradil lune, ne vem.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Dvomim da imam to funkcijo.
Sony a7iii imam in objektiv sigma 14-24mm f2.8
na internetu sem prebral o pravilu 500.

Torej 500 delis z gotiscno razdaljo objektiva. V moje primeru 14. In dobis koliko sekund je senzor lahko izpostavljen svetlobi, preden se pozna premikanje zvezd.
500/14=35,7…
Jaz sem ga pustil 30sec.
Upam, da sem pravilno razumel zadevo,.

 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Sigma velja za zelo dober objektiv.
Ali slikas v raw?

Zgaga: Astro trace imajo PENTAXi, ne pa Sony.

Naceloma imas s časom prav. Ampak pri velikem ISO se ti bodo zvezde pri tako dolgem casu izgubile v šumu.

To da je nebo svetlo plavo pomeni, da je čas predolg. Razen če si slikal tik po sončnem zahodu. Velja počakati kake pol ure do eno uro po sončnem zahodu. Kaj ti pa Sony sam izbere kot pravi čas te slikaš v A programu z blendo 2.8. in pri tvojem ISO?

P