Makro foto z ring flashom

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Razmišljam, da bi morda investiral v nabavo enega macro objektiva in ring flasha. Potreboval bi skoraj izključno za dentalno fotografijo. Lastim si D90. Kakšni predlogi za objektiv? Berem, da se priporoča 100mm, drugi pravijo manj, meni se zdi že ogromno, ker potem raje uporabim 70-300 sigmo, ki mi leži doma, samo ne bom iz dveh metrov delal makro fotografije. Budget? Nizek.
smile-1.gif
Ne potrebujem ravno profi zadev. Recimo nek best value zadevo bi iskal. Imam tudi sb-600, ampak ne vem če bi se šel z natikanjem nekih adapterjev, no, zdi se mi bolj tako tako, izkušenj nimam.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Samo vprašanje ob tem: kje je razlog uporabe DSLR-ja pri dentalni fotografiji?
Zakaj bi nek naprednejši kompakt ne zadoščal?
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ker si opremo že lastim? Kompakta ne?
smile-1.gif
Sicer imam 50mm 1.8 v torbi, bi blo za sprobat, ni makro...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
No ja, prebral sem, da nameravaš 'investirati' v nabavo macro objektiva in ring fleša skoraj izključno za dentalno fotografijo in sem ob tem malce sešteval koliko to stane... za kolikor toliko kvalitetne zadeve zanesljivo več od najdražjega naprednega kompakta.
Ki bi lahko bil potem uporabljan tudi za back-up aparat.
Samo razmišljam in ne najdem pametnega vzroka za uporabo DSLR-ja, razen tega, da opremo že imaš, seveda. Če bo 50 zadoščal bo nabava enega od srednje kvalitetnih ringov tudi zadoščala. Verjetno.

Edit: sem še enkrat prebral tvoj post in pogledal link, ki ga je dal disco - moje vprašanje in predlog res nista na mestu. Pozabi. Sory.
 
Nazadnje urejeno: