Nuvi 265WT v Nuvi 465T

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če se boš še s tem tvojim kaj igral lahko probaš naslednje.

Gumb za vklop drži kako minuto mogoče bo začel delat isto naredi ko ga boš imel priklopljenega na PC

Reset gumb drži 30 sekund.

Nekje sem zasledil da ima ko ga odpreš pod baterijo še en reset gumb.
Vendar če ga boš odpiral bodi nežen da ne boš poškodoval ohišja da ne bi potem kaj komplicirali pri zamenjavi.
 

mimi75

Zelenc'
9. feb 2008
15
0
1
MS
Rabim pomoč.
Rad bi nadgradil N245W na N465. Nagradnjo sem uspešno opravil z N255W, na N245W pa mi nikakor ne uspe. Je res, da se pri N255W pride v boot mode z držanjem stikala za vklop pri N245W pa z držanjem prsta na ekranu v levem zgornjem kotu.
RGN sem preimenoval v 109101000750.rgn, vendar mi javi napako in je ne naloži (flasher zazna napravo, ne pride pa potem do napisa LOADER).
Uspešno sem ga flashal na nižjo verzijo, zato mislim, da nekaj ni OK z datoteko RGN od N465 če jo primenujem. Sem jo probal urediti tudi z RGN_Tool ampak se prav tako pojavi napaka - naprava ne izpiše LOADER.

Prosim če mi lahko kdo pomaga z nasvetom. HWID=1091, SW=7.50

LP, s
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
hvala poptniku za trud ki je meni pomagal pri omenjeni predelavi...zdej se bomo šli malce zapeljat da vidmo kako zadeva funkcionira.

O nadaljnih odzivih in funkcionalnosti pa bom poročal ko bom jo uporabljal na poti!
 

mimi75

Zelenc'
9. feb 2008
15
0
1
MS
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kakšna napaka se ti pojavi?
So odstranil gupdate.gcd iz naprave?

Sem odstranil gupdate.gcd
Flasher zazna napravo, začne update, ko bi se moral na ekranu pojaviti LOADER in bi moral začeti nalagati flash pa javi napako: glej prilogo.
 

Priponke

  • 1388626-245W.docx
    166 KB · Ogledi: 272

mimi75

Zelenc'
9. feb 2008
15
0
1
MS
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Probaj z tem za HWID 1091

frown-1.gif

Ne gre.
Enaka napaka. Sem pa našel na enem forumu da so imeli problem z tem HWID - v prilogi, da nisem linkal na drug forum.
 

Priponke

  • 1388661-Tuomenjajo255WzHWID.docx
    87,9 KB · Ogledi: 383

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
prvi vtisi ko sem malo zaokrožil z osebnim po mestu in imel vklopljeno navigacijo so pozitivni. Saj je delala dosti hitro pri namernem neposlušanju navigacije ter zavijanju nasproti od naviugiranja. Hitro se je vpostavila nazaj. Edino kar sem opazil pri izbiranju/menjavi države je pa malo počasna. Sicer ne vem zakaj, to sem že opazil pri originalnih 465 tako da me to ne moti. Me kr veseli da vidim kako se bo obnesla po novem letu ko je bom pelal na izlet.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Poskušam spremeniti enega nuvija 255W v 465 pa mi nekako ne uspe. Delam vse po navodilih vendar mi vedno napiše da ni novih posodobitev in prikaže, da gre za nuvi 2xx.
To se dogaja zato, ker ob vsakem zagonu tudi v preboot obnovi datoteki "GarminDevice.xml" in "mt.nvm".
Formatiral nisem nič samo izbrisal datoteke GUPDATE.GCD in GarminDevice.xml.
Kakšna ideja?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Garmindevice.xml ne smeš izbrisat.
Kakšen boot blk imaš?
Oziroma vklopi nuvija da ti zopet zgenerira xml in potem poglej kakšno številko imaš v prvi vrstici

-<Model>
<PartNumber>006-B0XXX-00</PartNumber>

Kjer je XXX tvoja številka
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Evo to je part number 006-B1091-00.
Sicer mi pa vedno ponovno zgenerira garminDevice. Pa tudi če je ne zbrišem mi vedno prepozna kot 2xx
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Updates & Downloads
nuvi 465T (WebUpdater) software version 3.70

as of February 9, 2012

Change History
Changes made from version 3.60 to 3.70:

Added support for the device to run a second map from an SD card.
Fixed an error that caused EU devices to calculate routes incorrectly when the route included ferries.
Fixed an error that sometimes caused water map features to not appear on the turn list.

Direkten prenos FW 3.70
 

mafijec

Pripravnik
15. feb 2009
351
0
16
Celje
Obišči stran
Živijo
Najprej HVALA popotniku in Mirku_Barkoviču za pomoč pri nadgrdnji 255W na 465T. Zanima me pa nekaj . Imam napajalnik z TMC sprejemnikom, in ko imam vklopljeno opcijo za vozilo mi prometne informacije delajo normalno, ko pa preklopim na tovornjak pa ne in pravi naj priklopim TMC kabel na napravo. Akdo ve v čem je fora?
Rad bi tudi odpravil hreščanje , hripavost itd. pri vodenju odkar sem nadgradil.
Hvala
 

Pilotren

Zelenc'
10. mar 2012
15
0
1
Pozdravljeni, sem nov na forumu,najprej se moram zahvalit popotniku,za njegovo potrpežlivost in zelo hitre odzive!!!!!!!!
Po prebiranju tega forumi si nisem mogel kaj,da nebi hotel nekaj izvlect i mojega nuvija 250w,To je pac tisto,moram poskusit vsako stvar, ki mislim da bi jo lahko ispeljal, ker drugace mi neda miru,žena pa tuli,da sem ze dva dni za compom hahahaha
Po posvetovanju z popotnikom za Nuvi 250W S2 P1 V6 2GB ,blk B0827-00 V7.60, splash D0825-00,zaenkrat spremenil splash v D0852-14,in web uplaud,novo stanje na nuvijo,,,v simulaciji dela omejitev hitrosti,web uplauder mi ni ponudil voice za tts, ni pravega voznega pasu,ni jcv,posodobil mi je MSN direct software na 3.30, prej verzija 2.80,ker v normalnem nacinu ni zaznal 3.30, v skritem meniju(10s ikona za batarijo) pa je prepoznal V3.30 vendar ni posodobil (napaka-datoteka je poskodovana-prenos prekinjen),
Zdaj pa malo testirat-kaj se z njim dogaja na cesti :D
gor -CN 2012-4,AR3.3,SCG2.5,AT2.41
V Pree Boot nacin enako kod,je napisal popotnik--PRST NA LEVI ZGORNJI KOT EKRANA-DRZIS-VKLOP NA GUMB Z DRUGO ROKO-V LOGUTU NE SMES SPUSTIT EKRANA-PRIKLOPIS NA USB itd itd......
No seveda saj NEbom ostal samo na splash-u, ni še 250w rekla zadnje besede, v kratkem gre tud nuvi 250w na nuvij 465 in takrat bodo potestirali tud malo vozniki tovornjaka ki sedaj trenutno uporabljajo nuvi350-euro (neka varianta podpora za tovornjake in avtobuse)pa bomo videli,z cim bodo zadovoljnesi-ja upam da z predelanim 250w
Zdaj pa malo na voznjo-porocam ob vrnitvi.
Se enkrat najlepsa hvala popotniku, seveda pa tudi Murku-Barkoviču za ta post in vsem tistim ki jima pomagajo,da ste razvili vse te stvari in delili z nami
Lp Ren
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
predelan 465 dela fenomenalno...pri nas ima 30 šoferjev težave z originalnimi 465kami ki so kupljene v šenčurji. Pa nebi rad da zgleda da pluvam po garminu. Je pa res da nimajo težav k malce znorijo da so kupli navigacijo za 300evrov in mu sredi pariza zasteka, mu je na garminu zamenajo za novo. Ko pa vidijo da moja predelana deluje kot urca se vse bolj čudijo. Js jim pa z veseljem dam za probo svojo in jim ni jasno zakaj ta dela kot urca.

Skratka imajo veliko težav z ekranom (moraš full močno prtiskati, zmrzuje, se zgaša in še in še)
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
@Scania
Kateri model nuvija si ti uspel spremenit v tovornjakarski model 465 ? Pred časom si namreč omenjal 250 . Ali potem deluje 250 v 465 ali ne ?

Lp Vide