Novo pri Telemachu II.

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Torej vse jasno. Omrežje pač.

Še nekaj sem ugotovil. Med uporabniki znotraj omrežja je zvok res dober. AMPAK če pokliče kdorkoli iz drugega omrežja (A1, Telekom), pa se začne pojavljati "praskanje" in tudi "rezanje". Signal dober tako pri meni, kot pri sogovorniku. Ko pa ročno izberem na Telekom omrežje (doma imam za pogovor na rapolago njihov 2G), pa "praskanja" in "rezanja" ni niti za klice od A1 uporabnikov niti od Telekomovih.

Sam sem doma v obmejnem območju med dvema Telemach oddajnikoma in imam v hiši hude težave z nedosegljivostjo (večkrat dobim SMS), ko preklopim na Mobitelovo omrežje (kar je tudi svojevrsten projekt, saj mi telefon dostikrat javlja "Ni mogoče povezati"). Ko končno podem na Telekomov signal, ki je zaradi bolj ugodne postavitve oddajnika sicer dober pa se mi pri klicih po kaki minuti pojavlja težava, da enostavno ne slišim sogovornika. Npr. 1 minuto je vse ok, potem 20 sekund ne razločiš nič, nato spet kako minuto dobro in tako naprej. Signala je dovolj. Enostavno ne vem kje je težava.
 

fonza12

Pripravnik
1. sep 2014
129
23
18
spufana država
Kdaj bodo postavili obsestne plakate o akciji: PODRAŽITEV? :mad:

Banda pokvarjena, v Sloveniji ne obstaja konkurenca ampak medsebojni kartelni dogovori!:bruh:

Najraje bi vse odjavil in živel tako kot so v kameni dobi!
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Telemach znižuje ceno na paketu NAJVEČ na 20€ (fix naročniki) in zvišuje prenos podatkov na NEOMEJENO (po prenešenih 100gb se hitrost spremeni na 1024/256 kbps).
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Za dva evra podražili Še več in za en evro Največ, sedaj pa znižali Največ za 2 evra in dodali neomejeno interneta. Dober marketing:) Razlike med paketoma je tako samo 5€, pri največ dobiš še 100min klicev iz Slo v EU in 2,5GB več prenosa v EU. Seveda dokler ne bo kritična masa presedlala na dražji paket, se za dve leti zavezala s super ponudbo telefonov, potem se pa začne striženje:cool:
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Vam itak ni nikoli dobro, če pocenijo, če podražijo. Seveda je vsem razumljivo, da želijo povišati prihodek/uporabnika ampak zato tudi več dajo. Dobro spet bo potem en komentar v smislu, saj ne rabim toliko interneta. Ja potem pa ostani na nižjem paketu..

Ampak mi smo ovce ane, če smo že npr. na tem paketu in sedaj bomo plačevali manj?:bonk: Poglej še enkrat: Ali so pocenili ali ne? Ali do dali neomejeno interneta ali ne? DOBRA ali SLABA novica?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Vam itak ni nikoli dobro, če pocenijo, če podražijo. Seveda je vsem razumljivo, da želijo povišati prihodek/uporabnika ampak zato tudi več dajo. Dobro spet bo potem en komentar v smislu, saj ne rabim toliko interneta. Ja potem pa ostani na nižjem paketu..

Ampak mi smo ovce ane, če smo že npr. na tem paketu in sedaj bomo plačevali manj?:bonk: Poglej še enkrat: Ali so pocenili ali ne? Ali do dali neomejeno interneta ali ne? DOBRA ali SLABA novica?

Novica je vsekakor dobra za vse uporabnike paketa največ. Jaz samo ugotavljam genialnost telemacha in kasnejši potek dogodkov:)
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Kje vidim kaj točno pomeni "Veljajo pravila primerne uporabe"?

Bom sam sebi odgovoril:
- iz spodnjega je za razumeti da to velja za obstoječe naročnike fiksnih storitev, ki se bodo vezali s popustom na naročnino in še to za prvih 30000 stank. po 100GB se hitrost zmanjša na 1 Mbps/256 kbps.


Pogoji uporabe
BREZ TELEFONA
Dopolnitev vsebine naročniškega paketa NAJVEČ velja za vse obstoječe naročnike in prvih 30.000 novih naročnikov paketa NAJVEČ od vključno 15.01.2019. Popust na mesečno naročnino paketa NAJVEČ velja za telemachove naročnike fiksnih storitev ob sklenitvi ustreznega dogovora za popust z vezavo 24 mesecev. Za pakete skupine VEČ veljajo Posebni pogoji naročniških paketov VEČ, ki vsebujejo pravila primerne uporabe in med drugim po porabi v paket vključenega prenosa podatkov v Sloveniji določajo znižanje hitrosti v paketih VEČ in ŠE VEČ na največ 64 kbps, v paketu NAJVEČ pa po prenesenih 100 GB na največ 1 Mbps/256 kbps. Vključene storitve ne obsegajo klicev na posebne in komercialne številke ali v tujino ali pošiljanja sporočil SMS/MMS v donatorske ali komercialne namene. V paketu vključene storitve, ki so na voljo za uporabo v Sloveniji, so na voljo tudi v gostovanju v drugih državah EU/EEA v skladu s Politiko poštene uporabe (PPU) storitev v gostovanju v EU družbe Telemach, pri čemer se enote za storitve izven paketa in storitve, ki se obračunavajo po porabi ali nad količinsko omejitvijo prenosa podatkov v EU/EEA, zaračunajo po Ceniku storitev v gostovanju v EU. Vključen prenos podatkov v ZDA velja v omrežju operaterja ali operaterjev, navedenih v vsakokratnem seznamu partnerskih operaterjev na www.telemach.si. UNIFI in UNIFI TRAVEL sta storitvi paketov družine VEČ, ki omogočata brezžični dostop do interneta prek brezžičnih dostopnih točk UNIFI in UNIFI TRAVEL v več kot 120 državah sveta. EON omogoča spremljanje izbranih televizijskih programov na ustreznih mobilnih terminalih. Mesečna naročnina za naročniške pakete skupine VEČ za naročnike Telemachovih fiksnih storitev je mesečna naročnina z upoštevanim popustom, ki od sklenitve ustreznega dogovora za popust z vezavo 24 mesecev velja za naročnike fiksnih storitev Telemacha in največ 4 naročnike paketov skupine VEČ. Cena priključnine je 12 EUR, cena menjave paketa v primeru prehoda na cenejši paket je 4,99 EUR. Slike so simbolične. Navedene blagovne in storitvene znamke so registrirane znamke njihovih lastnikov. Vse cene vključujejo DDV. Pred nakupom in sklenitvijo naročniškega razmerja se o ponudbi pozanimajte na www.telemach.si, na prodajnih mestih Telemacha ali na telefonski številki 070 700 700.
S TELEFONOM
Cene telefonov veljajo ob sklenitvi naročniškega razmerja za pakete VEČ in dogovora za obročni nakup telefona z vezavo 24 mesecev. Naročnik je dolžan prvi obrok kupnine za telefon poravnati sočasno s sklenitvijo dogovora. Višina popusta v obliki bona je odvisna od izbranega paketa storitev. Navedene blagovne in storitvene znamke so registrirane znamke njihovih lastnikov. Vse cene vključujejo DDV. Za nakupe na obroke veljajo splošni pogoji Telemacha za prodajo mobilnih terminalov in sorodne opreme na obroke. Pred nakupom in sklenitvijo naročniškega razmerja se o ponudbi pozanimajte na www.telemach.si, na prodajnih mestih ali na brezplačni telefonski številki 070 700 700..
 

Bozidar

Zelenc'
12. okt 2018
19
5
3
Telemach je vstopil na trg z nizkimi cenami, pridobil uporabnike, sedaj pa vsako leto draži pakete obstoječim naročnikom. Bruh št.1. Sedaj dodaja kao neomejen paket, ki to ni, ker če je, ga vzamem in priklopim vse živo in delam 24 ur streaminga, IP TV priklopim gor in sem hot spot točka za vso familijo. Gre se za to, da hočejo migrirat ljudi na max paket Največ, itak pa povprečen uporabnik ne porabi več kot 5GB. Bruh št. 2. Tudi oglašujejo na fixu Giga omrežje ja s 30 let starimi koaks kabli na 10% omrežja, ki ga imajo. Bruh št. 3
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Telemach je vstopil na trg z nizkimi cenami, pridobil uporabnike, sedaj pa vsako leto draži pakete obstoječim naročnikom. Bruh št.1.
Če pogledaš realno pa še vedno v povprečju manjkrat kot ostali.
Sedaj dodaja kao neomejen paket, ki to ni, ker če je, ga vzamem in priklopim vse živo in delam 24 ur streaminga, IP TV priklopim gor in sem hot spot točka za vso familijo. Gre se za to, da hočejo migrirat ljudi na max paket Največ, itak pa povprečen uporabnik ne porabi več kot 5GB. Bruh št. 2..
Nihče ti ne brani. Samo nad 100GB se zmanjša hitrost, kar ti lepo piše. Nažalost so več ali manj vsi "neomejeni" mobilni paketi danes taki. Ali pa imajo že v osnovi zelo omejeno hitrost.