Novo pri Telemachu II.

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.034
4.047
113
Je pri Telemachu normalno, da ob klicu za pomoč uporabnikom 12 minut čakaš na operaterja, vmes poslušaš reklame, nič ti ne pove kateri si v čakalni vrsti, po 12 minutah ti pa avtomatska tajnica reče 'Goodbye' in odloži klic?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Precej normalno ja. :rolleyes::mad:

No jaz sem danes čakal samo ene pet minut + ene tri "uvodne špice" ko še zbiraš kaj bi sploh rad. Probaj stisnit tisto za "nove naročnike" boš imel takoj zvezo. :cool:
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Težako verjamem da čakate po 12min ali več na prostega operaterja pri Telemachu
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nekajkrat sem ob tem ko se je končno kdo oglasil v živo rekel le: 11 minut (na primer), potem pa tišina na drugi strani pa oprostite prosim, kaj ste rekli? Jaz pa, ja toliko sem čakal, ker snemate pogovore, bo mogoče kak šef slišal in vas več zaposlil.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
11 minut :rolleyes: Jaz sem pri Telekomu na poslovnem supportu čakal že pol ure. Pa na koncu niso znali domene prenest.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Nekajkrat sem ob tem ko se je končno kdo oglasil v živo rekel le: 11 minut (na primer), potem pa tišina na drugi strani pa oprostite prosim, kaj ste rekli? Jaz pa, ja toliko sem čakal, ker snemate pogovore, bo mogoče kak šef slišal in vas več zaposlil.
Pa res snemajo? Če se prav spomnim, že dolgo ne smejo več, ker "zaradi zagotavljanja boljše storitve" naj ne bi bil dovolj dober razlog. Razen, če se je spet kaj spremenilo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pojma nimam če snemajo, takrat ko sem to izvajal je bilo opozorilo, zdaj ga med reklamami na začetku ne slišim več - oz. zvok v glavi blokiram do navodil za izbiro gumbov.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Telemach je LTE roaming oz. LTE gostovanje svojim uporabnikom decembra 2018 ponujal v 62-ih državah in pri 97-ih operaterjih. V 27-ih državah je Telemach LTE gostovanje ponudil pri več kot enem operaterju.

V primerjavi z junijem 2018, ko so LTE roaming ponujali v 52-ih državah in pri 71-ih operaterjih, v 14-ih pa je uporabnik lahko izbiral med več kot enim operaterjem, gre za kar lepo rast števila operaterjev v tujini pri katerih imajo uporabniki Telemacha na voljo LTE. Za delovanje LTE-ja je namreč potrebnih kar nekaj predpogojev. Poleg tega, da mora uporabnik imeti LTE napravo in SIM kartico, ki omogoča LTE, mora tudi operater gostovanja imeti LTE omrežje. Na koncu pa mora biti tudi med operaterjem uporabnika in operaterjem v gostujoči državi sklenjena pogodba za LTE roaming. Prav v tej točki se večinoma zatika, saj so obstoječe roaming pogodbe obsegale zgolj 2G in 3G omrežje, ne pa tudi LTE. Zato potrebne nove ali pa ločene pogodbe.

Seznam držav in operaterjev kjer Telemach omogoča LTE roaming
*Albanija – AMC
*Albanija – Eagle Mobile
*Avstralija – Vodafone
*Avstrija – Drei
*Avstrija – A1 Telekom
*Avstrija – T-Mobile
*Belgija – BASE
*Belorusija – BeST
*Bolgarija – Telenor
*Bolgarija – Mobiltel EAD
*Bolgarija – VIVACOM
*Brazilija – Vivo
*Ciper – Cyta
*Ciper – PrimeTel
*Češka – T-Mobile
*Črna Gora – MTEL
*Črna Gora – Telenor
*Črna Gora – T-mobile
*Danska – Hi3G Danska
*Danska – TDC
*Egipt – Etisalat Misr
*Estonija – Tele2
*Francija – Bouygues Telecom
*Francija – Orange
*Grčija – Cosmote
*Grčija – Vodafone – Panafon S.A.
*Grčija – Wind
*Hrvaška – Tele2
*Hrvaška – Hrvatski Telekom
*Hrvaška – VIP
*Indonezija – Telkomsel
*Irska – Meteor
*Islandija – Nova
*Italija – TIM
*Italija – Wind
*Izrael – Pelephone
*Japonska – NTT Docomo
*Japonska – SoftBank
*Jersey (UK) – Jersey Telecom
*Južna Koreja – SK Telecom
*Južna Koreja – KT
*Kambodža – Viettel (Metfone)
*Kanada – Bell Mobility
*Kanada – Rogers Wireless
*Kanada – Telus
*Kazahstan – Kar-Tel
*Kenija – Safaricom
*Kosovo – Vala 900
*Latvija – Bite
*Latvija – Latvijas Mobilais Telefons
*Latvija – Tele2
*Litva – Bite
*Litva – Tele2
*Luksemburg – Post
*Madžarska – Telenor
*Madžarska – T-Mobile HU
*Makao (Kitajska) – CTM
*Makedonija – Vip DOO Skopje
*Maroko – Wana corporate
*Moldavija – Moldtelecom
*Monako – Monaco Telecom
*Mongolija – Unitel
*Nemčija – Telefonica O2
*Nemčija – Telekom DE
*Nizozemska – KPN
*Norveška – Telenor Norge AS
*Oman – Oman Mobile
*Poljska – Orange (PTK Centertel)
*Portugalska – NOS
*Rusija – Vimpelcom
*Savdska Arabija – Zain
*Slovaška – T-Mobile Slovensko
*Srbija – Telenor
*Srbija – Vip Mobile d.o.o.
*Španija – Orange
*Španija – Telefonica
*Šri Lanka – Mobitel Sri Lanka
*Šri Lanka – Dialog Axiata
*Švedska – Hi3G Švedska
*Švedska – Tele2
*Švica – SALT
*Švica – Swisscom
*Tajska – DTAC Network Company Limited
*Tajska – True Move H Universal
*Tajvan (Kitajska) – Far EasTone
*Tajvan (Kitajska) – T Star
*Tunizija – Orange
*Turčija – TURKCELL
*Turčija – AVEA
*Uzbekistan – Unitel
*Velika Britanija – Three
*Velika Britanija – Telefonica
*Vietnam – Viettel
*ZDA – AT&T
*ZDA – Cellular One
*ZDA – T-Mobile
*Združeni Arabski Emirati – Etisalat



Več na:http://www.blog.uporabnastran.si/20...7-ih-operaterjih-december-2018/#ixzz5ZgOymJre
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15 in Ginginova

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Klici se ne snemajo, ker ni prej opozorila, da se snemajo
KSZ
A za Free2Go Telemach kaj blokira 4G? Kar pogosto namreč ni mogoč prenos preko 4G, samo 3G. Je potrebno ročno nastaviti. Potem med brskanjem pa spet ročno na 4G in večinoma potem deluje. Update na softwareu ni bil vmes.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ni blokade, ravno obratno, uporabnike date se poriva na 4G, če le je dovolj močen signal.
Preveri nastavitve telefona. Nekateri imajo za 4G posebaj nastavitev APN. Torej eno nastavitev APN za 2G/3G dato in še posebej za 4G. o_O
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ni blokade, ravno obratno, uporabnike date se poriva na 4G, če le je dovolj močen signal.
Preveri nastavitve telefona. Nekateri imajo za 4G posebaj nastavitev APN. Torej eno nastavitev APN za 2G/3G dato in še posebej za 4G. o_O
hmm...Imam S7, posebnih nastavitev nisem našel. Signal je povsod zelo dober, zato mi je čudno, da če mam na 2/3/4G avtomatsko se noče na net povezat. Potem pa po ročni spremembi na 2/3 G pa gre...
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.055
-904
83
A bo letos kaj: miklavž, dedek mraz, božiček nosil 10.000 enot za FREE2GO enot na revoluciji ?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Tudi sam sem Free2GO uporabnik. Kar sam opažam, je, da prenos ne deluje takoj za tem, ko se odklopiš z WiFi-ja. 4G signal poln, celo 4G+, vse je videti OK, a podatki nikakor ne "stečejo", spletne strani ni mogoče odpreti, poslati sporočila na Viber itd.
Rešitev je, da se prekine in ponovno vzpostavi povezavo. Sam moram dati na "letalski način", nato ga deaktivirati. Verjamem, da je lahko podobno v zgornjem opisu. Torej, odklop iz omrežja in nov priklop na 3G in potem dela. Tudi če bi bil odklop od 4G in nato nazaj na 4G, bi delalo. Ali pa restart telefona. Verjetno tudi če zmanjka signala.

Telefon pa Samsung Galaxy S6
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Isto free2go uporabnik in se zgodi, da se noce povezat na 4g. Pomaga da dam rocno na 2g ali 3g pa potem spet na avtomatsko 2/3/4g in dela spet normalno.