Novo pri Telemachu II.

Bozidar

Zelenc'
12. okt 2018
19
5
3
Ja samo zakaj ga potem oglašujejo kot neomejenega? Samo princip pridobivanja novih naročnikov in vsakoletnega natega starih me moti. Vsi ne dražijo. Recimo HOt Hofer Telekom ne.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Ja samo zakaj ga potem oglašujejo kot neomejenega? Samo princip pridobivanja novih naročnikov in vsakoletnega natega starih me moti. Vsi ne dražijo. Recimo HOt Hofer Telekom ne.

kje pa so se zlagali? Piše: Neomejen prenos podatkov
je omejen prenos podatkov? Ni
Znizanje hitrosti nad doloceno kvoto ni omejen prenos podatkov ampak omejitev hitrosti.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nakladajo predvsem pri tem, da so PRVI operater, ki ponujajo tak "neomejeni" paket ... to se zdalec ni res... saj so tudi ze ostali operaterji pred casom ponudili take "neomejene" pakete... A1, oz. takrat se Si.mobil je pred casom ponudil res "neomejen" paket... ampak so ga kasneje umaknili :) ...
 

Bozidar

Zelenc'
12. okt 2018
19
5
3
Kaj ti zagovarjaš zdaj tako komunikacijo z razlogom ali...? Ni laž, je pa zavajanje. In če si zgolj uporabnik se tu v nobenem primeru ne moreš postaviti v bran Telemachu. To je dejstvo. Neomejeno meni pomeni neomejena raba podatkov in neomejena hitrost. Jebeš drobni tisk..
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Nakladajo predvsem pri tem, da so PRVI operater, ki ponujajo tak "neomejeni" paket ... to se zdalec ni res... saj so tudi ze ostali operaterji pred casom ponudili take "neomejene" pakete... A1, oz. takrat se Si.mobil je pred casom ponudil res "neomejen" paket... ampak so ga kasneje umaknili :) ...
Ga niso, je še zmeraj Neomejeni net. Hitrost 4Mbit in mi vse dela brez problema.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
kaj mi na paketu najvec koristi da lahko uporabljam eon na eni napravi? če nimam že fiksnih storitev pri njih
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Pa še kdor bi želel biti predplačnik in poencialni uporabnik Revolucije:

Vsi uporabniki, ki boste od 1. 2. do 31. 5. 2019 prenesli številko na Telemachov predplačniški paket FREE2GO ali NET2GO, boste nagrajeni s 5 EUR dodatnega bonusa. Dobroimetje se vam bo naložilo ob uspešnem prenosu številke.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Hmmmmm, tisto, česar nismo želeli, se je očitno zgodilo. AMR-WB kodeku so (očitno) omejili bitrate. Že cca 2 dneva opažam poslabšan zvok, ni več tisti kristalni, kot je bil naprej od pomladi. Najprej sem pomislil, da se gotovo motim, da slabo slišim, kaj jaz vem... Se prepričam in vidim, da sedaj samo še 12.65 kbit/s namesto 23.85 kbit/s.

Očitno se je začelo "varčevanje". Škoda.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Sorry. Govorim za mobilne telefone, ki podpirajo AMR-WB, so povezani v Telemach 3G omrežje, velja za klice znotraj omrežja. Fora je v WB (Wide-Band). Običajni, recimo temu standardni kodek (AMR) zajame frekvence tvojega govora od 300 - 3300 Hz. Ostalo odreže, zato popačenje, zatohlost.
AMR-WB pa zajema od 100 do 6600 Hz tisti 23.85 kbit/s pa do 7000. Potem pride še ločljivost itd... Če zmanjšaš bitrate, seveda na kvaliteto ne deluje blagodejno.

AMR-WB si predstavljaj kot "HD" zvok.