Novo pri Telekom Slovenije III.

Doly

Zelenc'
11. okt 2007
15
0
1
Postavlja pa se vprašanje koliko časa bodo SLO operaterji subvencionirali telefone. V tujini se ta praksa ukinja.
Pa, roko na srce, men Petrol ali OMV tudi ne sbvencionirata nakup avta
smile-1.gif
tako, da bi mi bila to čisto logična poteza.
Se bodo pač slovenceljni pufal, da bodo meli ta nartabulš telefon in tazadn model. Tko kot pr avtu. Spal pa na slam pa slan krompir jedel
wink-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Telekom ti dejansko me subvencionira telefona!
Če pogledaš cene rednega cenika Telefona in cene telefonov v prosti prodaji so v Telekomovi trgovino občutno dražji. Če veš, da trgovci živijo od marže in mora tudi trgovec, kateri prodaja telefone ceneje nekako preživeti potem je nabavna cena telefona še občutno nižja.
Telekomovi ti t.i. subvencionirani telefon prodajo po nabavni ceni (brez marže ali zgolj z administrativnimi stroški) dobiček pa ustvarijo z garantirano malce višjo naročnino, pogovori, prenosi podatkov...za neko časovno obdobje.
Je pa ob sedanji poplavi Kitajskih telefonov, kateri so povsem primerljivi ali celo boljši od telefonov uveljavljenih znamk vezava in nakup "subvencioniranega" telefona zares vprašljivo racionalna. Sam sem se pri zadnjem telefonu (Redmi Note) že izognil vezavi.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
A kdo spremlja tale forum, ki dela na Telekomu? Namreč zanima me oz. mi ni najbolj jasno kako določate ceno aparatov? Se npr v bližnji prihodnosti obeta kakšen popust na Lumio 950 in 950 xl? Telefon bi vzel, saj mi peša baterija na lumii 1020, ampak ne za 500 €. Halooo, v prosti prodaji se vrti cena okoli 300-350 € za lumio 950....telekom pa tako nabito ceno
smile-1.gif
.....No če ima kdo kakšno informacijo, hvala.
Saj lahko telefon kupiš tudi v prosti prodaji, ni obvezno pri telekomu veš.
cheer.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Telekom ti dejansko me subvencionira telefona!
Če pogledaš cene rednega cenika Telefona in cene telefonov v prosti prodaji so v Telekomovi trgovino občutno dražji. Če veš, da trgovci živijo od marže in mora tudi trgovec, kateri prodaja telefone ceneje nekako preživeti potem je nabavna cena telefona še občutno nižja.
Telekomovi ti t.i. subvencionirani telefon prodajo po nabavni ceni (brez marže ali zgolj z administrativnimi stroški) dobiček pa ustvarijo z garantirano malce višjo naročnino, pogovori, prenosi podatkov...za neko časovno obdobje.
Je pa ob sedanji poplavi Kitajskih telefonov, kateri so povsem primerljivi ali celo boljši od telefonov uveljavljenih znamk vezava in nakup "subvencioniranega" telefona zares vprašljivo racionalna. Sam sem se pri zadnjem telefonu (Redmi Note) že izognil vezavi.

No pa dajmo tole malce podkrepiti z naključnimi modeli.

Recimo Iphone SE, 64Gb..je pri Bigbangu..cena...609€

Telekom....brez vezave!! - 569 (preko spleta. Z vezavo 478 oz dejansko brezobrestno tudi na 24 mesecev.


Ajde še kakšen Samsung..s7 edge:
Bigbang - 839
Telekom - brez vezave - 809...z vezavo na 24 mesecev..670 ali na 24 brez obrestnih obrokov.


No pa dajmo še kakšnega Huawei..p9:
Bigbang - 599

Telekom - redna cena - 549 ....z vezavo - 430 seveda možnost na 24 obrokov.

In zakaj neko telekom telefone prodaja ceneje, mene popolnoma nič ne zanima. Kot potrošnika me zanima kje ga ceneje dobim, je tako?
Tako da dajte najprej malce preveriti dejstva predno neumnosti pišete. Čisto možno pa da se pri klasičnih trgovcih najde kakšen kitajec ki je zelo ugoden. Ampak vsaj na brzino pri najbolj aktualnih modelih je razlika občutna. Celo če kupiš brez vezave, z vezavo je pa razlika kar lepa.
rolleyes-1.gif
Verjamem da je kje ceneje kot pri Bigbangu ampak ravno tako kot si napisal, da ima Telekom (ali XY operaterji, verjamem da je podobno) dražje telefone kot klasični trgovci je po mojem bedarija.
Pa sem vesel, da so na trg prišli kitajci, ki so ugodni in za ceno definitivno veliko ponujano. Ampak tisto je drugo poglavje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne primerjat cene pri nas v stacunah... ker te so itak nastavljene s strani uvoznikov predvsem zaradi operaterjev (ker se najvec proda ravno preko njih) ...

iPhone je zgodba zase, ker tukaj Apple dirigira ceno in se pozvizga na lokalne distributerje ... Pa se ta je v prostii prodaji uradno recimo v Nemciji ali Avstriji cenejsi ( 582€ ) ... menda zaradi razlicne stopnje DDV ...

Samsung S7 Edge se da recimo dobiti ze za okoli 590€


Huawei P9 se tudi da dobiti za okoli 450€

Torej se da dobiti ponavadi v prosti prodaji po enaki (vcasih celo nizji) ceni kot je pri operaterju skupaj z aneksom. Pa verjetno operater pri slovenskem distriuterju dobi boljso ceno in tako v bistvu prakticno pri vecini aparatov nic ne subvencionira ...

Pac Slovenija je majhna... in nevem zakaj bi se omejeval pri nakupu zgolj na slovenske trgovce, ko pa iz Evrope vecinoma dobis zadevo po posti hitreje... in ceneje...

Ce pa pogledas cene na bolhi se pa sploh da dobiti zadeve se ceneje ... le malce bolj previden je potrebno biti pri nakupu ... Veliko je takih, ki se vezejo pri operaterju zgolj zato, da lahko kupijo aparat "na obroke" in potem takoj prodajo se zapakiranega ...
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ja dobro, ne vem kje si sedja še tujino privlekel, kjer so cene seveda nižje...vsega praktično. Bilo katere tehnike. Se morda motim? Edino v foto svetu imamo v primerjavi s tujino že zelo lepe cene, priznam
tongue-1.gif

Oglasil sem se ker nekateri pišejo, da Telekom (ali drugi operaterji) ne subvencionirajo cen telefonov, pa glede na cene pri ostalih naših trgovcih očitno je nižji znesek nakupa, je tako?
In ja, sam se poslužujem mnogih nakupov v tujini ampak očitno nas je takih potrošnikov še premalo, glede na cene, ki jih imajo vsi naši trgovci
rolleyes-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ampak ravno pri telefoniji je zadeva taka... ker distributerji umetno drzijo maloprodajne cene v visavah ravno zaradi operaterjev... Pri drugih zadevah ni tako velikih razlik... pa se druga tehnicna roba se ponavadi ne prodaja s subvencijami...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Oglasil sem se ker nekateri pišejo, da Telekom (ali drugi operaterji) ne subvencionirajo cen telefonov, pa glede na cene pri ostalih naših trgovcih očitno je nižji znesek nakupa, je tako?
Očitno, da ti ni povsem jasen pojem subvencije. Če nekaj stane 100 enot in ti za to plačaš 80 enot potem si dobil 20 enot subvencije saj je moral prodajalec dati svoje enote, da je pokril ceno stvari.
Če pa nekaj stane 100 enot in ti za to plačaš 120 namesto 200 enot pa to ni nobena subvencija, saj ne da prodajalec ni dal nobene svoje enoto ampak je celo zaslužil 20 enot.
stupid-1.gif


PS- po tvoji logiki razumevanja stvari nas trgovci subvencionirajo, ko prodajajo mleko, salamo...v raznih akcijah s 30..50..70% popusti
sprasujem se.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Ste dosadni? Pa kupite si telefone kjer koli že hočete, kjerkoli že dobite ceneje. Jasno, telefon se dobi na prosten trgu ceneje ko preko aneksa ampak kaj je dobrota aneksa? Večina ljudi ki fura telefone za 500+€ nima denarja za njih in operater ti pač časti obroke, EOM 0%. Kaj vas briga za koliko operater dobi telefon, še vedno se lahko obrnete in kupi drugje, res simpl.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Tebi icitno ni jasno. Pokazi mi telefon v sloveniji v prosti prodaji, ki je cenejsi kot pri operaterju s subvenciji. Ker to si ti trdil. Torej pokazi telefon ki je pri trgovcu pri nas venejsi kot pa preko aneksa? Ne zanima mene kako pride operater do take cene, mene zanima samo ugoden nalup.
Tujine ne mesat zraven ker je xy stvari cenejsi ali drazjih, razlogov je polno.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Kako priti do cenejsega telefona jaz zelo dobro vem, ne skrbi 😉 Spotaknil sem se ob izjavo da ima telekom drazje telefone kot pa trgovci, kar pac ne drzi, sploh pa ne ob vezavi. So pa drazji kot v tujini, to pa drzi.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Pakul pravi: ...Spotaknil sem se ob izjavo da ima telekom drazje telefone kot pa trgovci, kar pac ne drzi, sploh pa ne ob vezavi...
A lahko prosim prilepiš citat, kjer kdorkoli v tej temi trdi, da ima Telekom dražje telefone kot pa naši trgovci v prosti prodaji. Že v naprej hvala
evil.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Pokazi mi telefon v sloveniji v prosti prodaji, ki je cenejsi kot pri operaterju s subvenciji. Ker to si ti trdil. Torej pokazi telefon ki je pri trgovcu pri nas venejsi kot pa preko aneksa?


http://mobitrgovina.com/izdelek/htc-one-a9-16gb-lte/

skitched-20160725-122413.jpg



http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/mobiteli/htc-one-a9

HTC_One_A9_-_Zasebni_uporabniki_-_Telekom_Slovenije-20160725-122518.jpg







http://mobitrgovina.com/izdelek/huawei-p8/

skitched-20160725-123210.jpg


http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/mobiteli/huawei-p8

Huawei_P8_-_Zasebni_uporabniki_-_Telekom_Slovenije-20160725-122823.jpg





To sta recimo dva... tako na brzino... Pa ce bi sel iskat, bi se gotovo se kaj naslo
smile-1.gif
...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
In oba dva sta malenkost cenejša pri Telekomu..poglej pod akcijo.
grin1.gif
Res pa da je razlika pri teh modelih res minimalna.
Največji bonus pri tem pa je, da še tak znesek brez težav dobiš na 24 mesecev brez obresti. In pri višjemu rangu telefonov, kjer je sam aparat že tako cenejši za več kot 100 ali 150€...pa potem še to na obroke...jah logično da operaterji še vedno toliko prodajo kot prodajo.
Pa ne me narobe razumet...jaz se strinjam, da so vsi telefoni pri nas generalno predragi. Vendar vseeno, ne trditi nekaj kar ni resnično. Tako poceni kot boste pri operaterju dobili telefon, ga boste pač zelo težko še kje drugje, sploh če govorimo na obroke ter z aneksom. Nakupi v tujini so pa pač druga zgodba. In neko Štefko iz Bele Krajine boš težko prirpavil, da naj pogleda na Amazon, se ti ne zdi. In takim je pač najcenejši nakup pri operaterjih direktno. Pika.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Prilimal ti je dva primera, pa še kar trdiš nasprotno?! Kje bo povprečen uporabnik dobil še dodaten popust na ceno z aneksom?! Mogoče preko vez ali pa da ima doma cela familija telekom, drugače malo morgen...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kako je cenejsi? Akcijska cena z 12 mesecnim aneksom je VISJA kot prodajna cena pri Kommdata
smile-1.gif
Nevem kje je tu potem kakrsnakoli subvencija... Ker operaterjeva nabavna cena je se nekaj nizja kot tale prodajna pri Kommdata ...

Ce gledas redno ceno je pa pri obeh 100€ ali vec visja cena
smile-1.gif
...

In to sta samo dva primera, ki sem jih nasel bolj na brzino ... V obeh primerih gre za slovensko stacuno... Ce pa gledamo te modele iz tujine, pa se da dobiti se ceneje
smile-1.gif


To ni vec nobena subvencija... ampak operater recimo da proda po nabavni ceni brez provizije ...

Konec koncev niti ni vazno... Sam sem nazadnje kupil mobilnik pri operateru pred mnogimi leti... Ker konec koncev je tudi to nekaj vredno, da ce zagusti lahko kadarkoli zamenjas operaterja brez da bi placeval se pogodbeno kazen za prekinitev aneksa (ze tako si operaterji izmisljujejo vedno neke nove fiktivne zneske, da te tudi potem, ko se zelis posloviti se cepijo za par 10 €
smile-1.gif
) ... Res pa je, da se se vedno najde precej takih, ki bi radi imeli take mobilnike, ki si jih ne morejo privosciti...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
No res je da sem sam gledal naključne 3 modele, pač višjega ranga in pri vseh treh je razlika ogromna v prid operaterjev. Pa ne vem zakaj vlačite v zgodbo po kakšni ceni dobi telefon operater po kakšni pa trgovec..meni je čisto vseeno kako kdo kaj kupi, ampak me zanima kje najceneje neko stvar dobim, kaj ne govorimo o tem? Kaj ni to definicija, telekom prodaja telefone dražje kot pa ostali... ima pa verjento več marže Telekom ali XY operater kot pa nek trgovec, to se pa strinjam. Gledam pa iz vidika potrošnika kaj je zame najcenejše. Ampak ok. Definitivno, pa je verjetno 70% dražjih telefonov kupljenih na obroke, tako da je v takem primeru še mnogo težje konkurirati operaterjem.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Prilimal ti je dva primera, pa še kar trdiš nasprotno?! Kje bo povprečen uporabnik dobil še dodaten popust na ceno z aneksom?! Mogoče preko vez ali pa da ima doma cela familija telekom, drugače malo morgen...

A si slep? Telefon je še vedno cenejši pri Telekomu! Res da samo za par €, ampak JE cenejši!
Večina telefonov ima tudi dve-letno garancijo in se pač za tisti dve leti tudi vežeš...osebno še nisem imel nobenih težav s tem ko sem se vezal za dve leti...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Prilimal ti je dva primera, pa še kar trdiš nasprotno?! Kje bo povprečen uporabnik dobil še dodaten popust na ceno z aneksom?! Mogoče preko vez ali pa da ima doma cela familija telekom, drugače malo morgen...

A si slep? Telefon je še vedno cenejši pri Telekomu! Res da samo za par €, ampak JE cenejši!
Večina telefonov ima tudi dve-letno garancijo in se pač za tisti dve leti tudi vežeš...osebno še nisem imel nobenih težav s tem ko sem se vezal za dve leti...

Sam sem nalimal 3 naključne primere kateri so ob vezavi občutno cenejši. Res pa do so razlike pri nekaterih (kar je prilepil jest), zelo minimalne.