Novo pri Telekom Slovenije III.

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Futrajte jih še naprej.......Kao šenkujejo vam GB ki jih niti ne porabite, plačate pa jih. Take rabijo :valjamse::valjamse::valjamse: Pri sosedu za 15€ dobim isto.
Dobro, spet ni treba nas, ki smo na Telekomu, imeti za bedake.
Verjetno je večina preverila, pri katerem ponudniku dobi za svoj denar več. Ko sem jaz svoje preračunaval, je bil pač Telekom najugodnejši. Pa če se ti sedaj na glavo postaviš. Ima pa vsak svoje zahteve in želje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Perica

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ti bom napisal mojo osebno izkušnjo zakaj raje plačal nekaj EUR več na Telekomu kot pa grem k drugemu operaterju. Ko sem še bil s TV in nternetom na kablu pri telemachu je net sicer normalno deloval, TV pa je v smislu kvalitete slike zelo pešal. Danes ko imam optiko pri Telekomu lahko rečem, da je slika na istem TV-ju neprimerno boljša, HD programi recimo so svetlobna leta pred tem kar je bilo na Telemachu. Zakaj ne vem, samo pišem kar sem opazil kot uporabnik.

Ko potrebujem kakšno spremembo na paketu, pokličem in če se mudi mi celo online vse uredijo, če je nuja grem k njim v eden od centrov in po maks 5 minut čakanja sem postrežen in uredimo vse kar želim. V telemachu je v njihovem MB centru takšna gužva, da se čaka tudi po pol ure in več da prideš na vrsto. Komunikacija s stranko je na nivoju, jaz sem tam zaradi njih in ne oni so tam zaradi mene....

Res redko se dogaja, da pride do izpada omrežja, da imam slab signal, da ....Spet pišem kot uporabnik, ampak recimo staršem na simobil-u se na njihovem domu redno dogaja, da imajo slab signal, bratu, ki je na Telemachu enako. Pri meni je praviloma signal na isti lokaciji vedno boljši. Mogoče so telefoni ali kaj druga, ampak to pač opažam.

Evo in zaradi vsega tega raje plačam par EUR več in imam mir ter storitev kot jo pričakujem, kot pa odnos, ki si ga po mojem mnenju ne zaslužim. Nekomu drugemu pa je pač pomembno, da je poceni in ga vse to kar mene moti ali mi je pomembno pač ne moti. To je življenje in prav je, da smo si različni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ista zgodba v eni ulici, ravno včeraj je od kolega sosed razlagal, on ima Telekom optiko in dela odlično, oba druga soseda pa sta priklopljena na Telemachovo, nosntop problemi. Prav tako so se pri moji doma priklopili na Telemach optiko. TV in internet več ne delata kot pa delata. Sicer jima enega računa celo niso računali ampak zadeva še vedno šteka.... ni konca.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ko sem še bil s TV in nternetom na kablu pri telemachu je net sicer normalno deloval, TV pa je v smislu kvalitete slike zelo pešal.
Zanimivo. Kar sem jaz videl, je bila slika na Telemachu vedno boljša kot pri Telekomu. V večini primerov so itak spuščali naprej, kar so dobili, medtem ko je Telekom stiskal (za DSL precej, za optiko malo manj).

Očitno imam tudi srečo, ker v zadnjem letu na Telemach optiki nisem imel niti enega izpada, pa tudi v 15 letih na coaxu lahko preštejem izpade na prste ene roke. Še to uglavnm, ko je zaradi vremena skurilo kakšen kos opreme, nazadnje napajlnik od modema pri meni. Je pa res, da sem iz Telekoma šaltal, ker sem takrat na Telemahovem coaxu dobil precej več kot na Telekom DSL (optike ni bilo). Ko sem se preselil, so me pa kupili takrat s simetričnimi paketi, čeprav je bila na voljo tudi Telekom optika. Mi pa zaenkrat ni žal in nikakor ne razmišljam o menjavi.

Vleče me edino Telekomova mobilna zaradi eSIM in VoWiFi, sploh če bo slučajno delal še cellural Apple Watch.
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Telemach veliko dela na optiki. Pri nas ni izpada, slika je top, Eurosport 4K dela BP, pokritost in signal so v zadnjih letih pojačal. Res vrhunsko
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Gledam da bi zamenjal paket in se posodobil na NEO B+ Naj B - ob vezavi za 24 mesecev bi plačeval prve 4 mesece 50€, potem pa redno ceno 71€ (kar je še vedno manj kot plačujem trenutno za paket modri).... ampak ker sem obstoječi naročnik lahko to ugodnost koristim le v primeru da imam še elektriko zraven pri Telekomu?!?!?!:eek::eek::eek:

A se te drugače malo hecajo:sprasujemse::sprasujemse::bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
V Telekomu Slovenije svojim uporabnikom zagotavljamo najsodobnejše komunikacijske storitve. Skladno s tem ponudbo nenehno nadgrajujemo in jo razvijamo glede na trende in potrebe uporabnikov. Zaradi zastarelosti tehnološke rešitve tako s 1. 9. 2019 ukinjamo storitev Komunikator (z navedenim dnem bo naročnikom z aktivno storitvijo Komunikator ta ukinjena, uporaba pa onemogočena), hkrati pa vam omogočamo uporabo rešitve prek sodobnega mobilnega omrežja LTE/4G.


Priporočamo vam uporabo brezplačne storitve WiFi-klicanje (VoWiFi), ki nadomešča storitev Komunikator in je še enostavnejša za uporabo.

Storitev WiFi-klicanje omogoča uporabo govornih storitev prek brezžičnega omrežja WiFi. Prednosti storitve so:

  • klicanje in pošiljanje SMS-sporočil povsod, kjer je na voljo brezžično omrežje WiFi,
  • možnost klicanja tudi v primeru, ko signal mobilnega operaterja ni na voljo, je pa na voljo brezžično omrežje,
  • brez dodatnih stroškov doma in v tujini: klicanje in pošiljanje SMS-sporočil prek storitve WiFi-klicanje se obračuna po enaki ceni kot klasični klici ali SMS-sporočila v Sloveniji oz. se porabljajo vključene količine vašega paketa.
Storitev WiFi-klicanje vključite tako, da pošljete SMS s ključno besedo VOWIFI na številko 1918. Po prejetem povratnem SMS-sporočilu mobitel izklopite in ponovno vklopite ter vključite storitev. Storitev lahko vključite tudi prek Mojega Telekoma na moj.telekom.si ali v mobilni aplikaciji.

Za uporabo potrebujete ustrezen pametni mobitel. Več o storitvi na http://ts.si/volte-vowifi

Naročniki, na katere se navedene spremembe nanašajo in se z njimi ne strinjajo, imajo do uveljavitve spremembe pravico odstopiti od naročniške pogodbe brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni.

Hkrati imajo naročniki, ki so v okviru naročniškega razmerja prejeli terminalsko opremo po akcijski ceni, ob odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave možnost izbire:

  1. da prejeto terminalsko opremo obdržijo in Telekomu Slovenije povrnejo znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme, ali
  2. da prejeto terminalsko opremo vrnejo Telekomu Slovenije v stanju, v kakršnem jim je bila izročena, in plačajo uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, Telekom Slovenije pa jim vrne kupnino.
Pravica do odstopa od naročniške pogodbe ne vpliva in ne posega v zapadle in neplačane ter pogodbeno dogovorjene obveznosti naročnika. Na primer: naročniki so kljub odstopu od naročniške pogodbe dolžni plačati račune za opravljene storitve in poravnati obveznosti iz naslova nakupa terminalske opreme po akcijski ceni zaradi prekinitve naročniškega razmerja pred iztekom obdobja vezave naročniškega razmerja.


Dodatne informacije so na voljo na spletnem mestu Telekoma Slovenije, na prodajnih mestih Telekoma Slovenije in na brezplačnih številkah 080 8000 ter 041 700 700 (slednja je brezplačna za uporabnike mobilnih storitev Telekoma Slovenije).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Šment. Zanima me ali boš za uporabo tega VoWifija imel kakšno opcijo da simuliraš Wifi. Namreč do sedaj sem vedno fliknil v telefon SIM kartico lokalnega operaterja, nakurblal gor ta Komunikator in je stvar delovala. Sedaj pa ocitno ne bo dovolj razpoložljivo mobilno omrežje ampak bo moral biti izrecno WiFi???? Po domače rečeno, v žepu bom moral imeti prenosni modem ter oddajati Wirelles omrežje če bom hotel npr. v Aziji na terenu to uporabljati? :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.029
314
83
Goriska
Šment. Zanima me ali boš za uporabo tega VoWifija imel kakšno opcijo da simuliraš Wifi. Namreč do sedaj sem vedno fliknil v telefon SIM kartico lokalnega operaterja, nakurblal gor ta Komunikator in je stvar delovala. Sedaj pa ocitno ne bo dovolj razpoložljivo mobilno omrežje ampak bo moral biti izrecno WiFi???? Po domače rečeno, v žepu bom moral imeti prenosni modem ter oddajati Wirelles omrežje če bom hotel npr. v Aziji na terenu to uporabljati? :)

Tocno tako, jaz sem si ze nabavil prenosni modem ;)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pa ce imas dual sim telefon se še nihče ni spomnil aplikacije s katero bi iz ene SIM oddajal hotspot, iz druge SIM pa bi se na ta hotspot povezal in tako simuliral zadevo?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zanimivo, kljub vsemu temu high-techu ne zna ali se ne spomni nihče narediti takšne enostavne uporabne zadeve. No morda pa gre na Androidu, jaz imam slednjega... A Simobil in VoWifi?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja.. saj A1 je že davno nazaj zglumil in uknil VoIP. Pomojem bodo nategovali kar se da dolgo. Po mojem mnenju jim v tistem momentu ko to uvedejo prihodki na račun tujine (3. cona) lepo padejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20