Novo pri Telekom Slovenije III.

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Če nimaš druge opcije vzameš tudi to. In temu je v osnovi reč namenjena.
Ne temu, da bi cenovno tekmovali z T-2 optiko za male pare, ki je ni.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Saj razumem a vseeno. Če jim plačujem pošteno ceno za modri paket, ki ima predvidene hitrosti na adsl do 20/1 in na vdsl do 30/5, jaz pa dosežem 12/1 bi bilo pošteno, da bi pač vsaj tisto prvo opcijo v tak paket dali brezplačno. Mi je pa čisto jasno, da se kaj takega ne more narediti. Prej bo še kak dvig cene zaradi določenih kanalov, kot pa da bi se kaj takega zgodilo.
smile-1.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Pri Modrem bi lahko bil že vključen Hibridni dostop plus.
Bi razumel, če bi šlo za doplačilo za npr. 100/20, ne pa za 20/5, da ne govorim o 10/2. Halo?

Upam, da A1 ponudi kaj boljšega od tega.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Tole je dejansko kar huda zadeva, ne sicer ultra dolgoročno ampak za naslednjih 10 let, predno povsod pride optika je pa to hitra in poceni rešitev.

Čez 10 let bo pa zadeva sicer bodisi pure optika bodisi pure LTE za odročne kraje, kjer ni problem z velikostjo frekvenčnega prostora.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Boš še počakal tisto optiko, posebej če je telekomova. lani spomladi so staršem dopeljali optiko do hiše. Konec novembra se je odločil za preklop, ko je telemach vezava potekla. Vzel je modri paket. V torek 23.1. pridejo komaj priklopit. 2 meseca za ****** priklop. Ko sem sam šel na t2 je bil priklop in zamenjava operaterja rešena v 8. dneh.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Optični priključek mi ta mesec tudi meni kopljejo. Po 14 letih adijo UMTS/LTE
smile-1.gif

In, boš vzel Telekom?
evil.gif
Da, TopSolo 50/20. Pogodbo sem podpisal že pred pol leta, takoj ko je bilo možno
wink-1.gif
ziher je le ziher.

Ja Telekomova optika je. Pri tebi je bil problem, ker so naknadno podpisali pogodbo. Pri nas so začeli 8. januarja, v 10 dnevih so položili v vasi vse cevi, tako da bo pri nas v roku 2-4 tednov zrihtano vse.

Sodelavec čaka na priklop T-2 že 2 meseca.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Cevi pa vse je blo lani spomladi. Konec novembra pogodba, preboj in napeljava po hodniku takoj po novem letu. Tak da zrihtano je vse, samo še priklop na centrali, k bo 23.1. Vglavnem hitri so, 2 meseca, pa 3 tedne od preboja in kabla do poličke kjer bo modem. Vse je zrihtano in 3 tedne traja da samo na centrali vklopijo. Sicer pa telekomvci so od nekdaj znani kot neučinkoviti.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Pri meni je blo tako.. Da od naročila do priklopa je trajalo ene 14 dni in tako od tega je že 9 let od kakor sem na optiki od Telekoma
wink-1.gif


In mam paket TopDuo TV sedaj pa se ne da več sklenit Topduo paketov.. to je zlo slaba poteza Telekoma..
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Lahko da se motim ,ampak sem nekako v dvomih ,da bo tale hibridnost neka revolucija.

Dvomim da tam kjer je xdsl instalacija slaba ,ponavadi v bolj odročnih krajih , da so ravno tam v bližini stolpi z LTE ??

Na optiko po vaseh in podobno pa tudi ne računat. Na vaseh in podobno je telekomu v prioriteti da speljejo optiko vsaj do glavnih central. Po vaseh ,zaselkih skoraj upam trditi da optike ne bo.

Tudi sam ,kot sem že večkrat zapisal sem cca 2km oddaljen od centrale , ampak imam to srečo ,da gre 30/5 brez težav skozi ,kar mi nekako tudi povsem zadošča. Sama linija pa drugače dopušča v downloadu čez 50Mb ,

Tako da dvomi da bo tale hibrid na koncu prinesel kakšno pravo izboljšanje. Morda tu pa tam kakšenemu posamezniku.

lp
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
No ja, kar precej krajev je, kjer drati za tulifon so, pa tudi kaka mobilna bazna postaja se najde, ni pa optike ali coaxa, torej alternative DSLu.

Je pa res, da OŠO in podobne varijante optike prihajajo tudi na vas. Seveda v strnjena naselja, ne neke vukojebine s tremi bajtami 20 km stran od najbližje civilizacije, ker slednje se splača pokrivat nikomur.

Skratka hibridna rešitev DSL+LTE je lahko neka niša za vmesni čas ter za tiste, ki si žele to privoščiti.
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Jaz imam preko xdsl max 12/1 na razdalji tam slabih 2km od centrale. Imam pa v vidnem polju bazno od telekoma in simobila.
Sam pa niti ne pričakujem neke optike. Dovolj bi že bil kak FTTN, da se skrajša pot in s tem dvigne hitrost, da lahko normalno korisitš tisto kar imaš naročeno in kar plačuješ s polno ceno neglede na to ali doviš vse ali pa samo nekaj na pol. Za tale DSL+LTE bomo pa videli kako bo. Zaenkrat je še preveč neznank, da bi se dalo kaj več komentirati.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
FTTN se v večini primerov ne splača, ker je treba gradit novo infrastrukturo do bajt, ker stare infrastrukture od obstoječe telefonske centrale do bajt v večini ne moreš več ponucat.

Na koncu je torej FTTH ali pa nula od nule. Do centrale pa lahko napelješ milijon optičnih vlaken, pa ne bo baker nič hitrejši dokler ne bo zamenjan.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
V tem primeru smo tisti s tako povezavo bolj kot ne [cenzura].
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Je pa res, da OŠO in podobne varijante optike prihajajo tudi na vas. Seveda v strnjena naselja, ne neke vukojebine s tremi bajtami 20 km stran od najbližje civilizacije, ker slednje se splača pokrivat nikomur.
Vukojebine se splača pokrivati, vsaj skoraj vse plača EU.

Samo na primer na Dolenjskem in Beli Krajini bo več kot 95% gospodinjstev do vključno leta 2020 iz vseh dolenjskih in belokranjskih občin dobilo OŠO optiko, ki jo financira EU.
http://www.ruralnetwork.eu/

Glede na Excel bodo optiko res dobili tisti, ki so v vukojebinah. Tudi optika pri meni, ki gradi Telekom je iz evropskih sredstev.

Tudi operaterji gradijo LTE bazne postaje (predvsem A1) v vukojebinah, kjer je dejansko manj kot 100 prebivalcev. Pred nekaj leti tega ni bilo. Dejansko so take bazne lahko profitabilne z LTE internetom ali LTE trojčki.
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Kaj je kje cenejše pa dražje se nebi spuščal.
Za mene je edino merilo koliko plačam in kaj za to dobim.
Pa pustimo to. Koliko teče debata naj bi bila meja za pridobitev tega hibridnega modema 8Mb/s na dsl povezavi. Če imaš manj ga lahko dobiš, kar je več odpade. Tako, da čakamo še na A1 ponudbo (verjetno ne bo veliko drugačna).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Meni bi bil ta hibridni internet zanimiv, če bi lahko recimo iz 30/5 VDSL povezave dobil 50/10 hibridno.

Sicer pa če je res meja 8Mbit/s, je malce nefer do tistih, ki imajo recimo 9Mbit/s. Če imaš 8, lahko dobiš 20Mbit/s na hibridnem, če imaš 9Mbit/s, si pa obsojen na to hitrost? Malce nelogično, če mene vprašaš. Potem naj pustijo to naročiti vsem, ki so pod 20, da si lahko hitrost dopolnijo.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Zgleda, da omrežje tega ne dopušča in so pač postavili mejo, do tam kjer zgleda nimajo toliko potencialnih naročnikov in bi zadeva še šla čez.
Sam bi tudi pričakoval, da bi bila opcija, da imaš recimo tako kot jaz 12/1 linijo pa bi s tem "doštukal" do tistega 20/1 kar naj bi imal možnost pri boljši xdsl liniji plus opcija doplačila za višji upload ali pa poleg še download. Sam tako je in gremo naprej.
smile-1.gif