Novo pri Telekom Slovenije III.

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Pomoje tukaj ni mišljeno samo za telefon ampak kot mobilni hišni internet, kjer pa je fajn če so visoke hitrosti.
Vem, da je "fajn", tako kot je nekaterim fajn, da imajo avto z več kot dvesto konji, ki leti kot hudič, ampak od tega ni koristi, ker tega ne moreš polno izkoristiti. Mene zanima konkretna korist. Prenos filmov je že ena taka uporabna stvar ali pa gledanje filmov na YT v 4K. 8K je še precej redko. In to se mi zdi, da je trenutno vse, kar je na razpolago. Ali pa se motim?
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.042
322
83
Goriska
Vem, da je "fajn", tako kot je nekaterim fajn, da imajo avto z več kot dvesto konji, ki leti kot hudič, ampak od tega ni koristi, ker tega ne moreš polno izkoristiti. Mene zanima konkretna korist. Prenos filmov je že ena taka uporabna stvar ali pa gledanje filmov na YT v 4K. 8K je še precej redko. In to se mi zdi, da je trenutno vse, kar je na razpolago. Ali pa se motim?

Je fajn ja, jaz sem pač doma na bakru 50/25 in mi je ok, bi mi pa kdaj prav prišlo vsaj 200 downloada, ko downloadam kakšen špil za ps5, da ne čakaš celo večnost, drugače pa mi je dovolj kar imam trenutno ;)
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
godfather , zakaj tak odnos pri pisanju, saj najbrž vse nas uporabnike moti, da ne dobimo za to kar plačujemo , ali pač ?
Kakšen odnos pri pisanju, a sem preveč direkten pa ne olepšujem in ne pišem v rokavicah in ne leporečim? Pa a ste postali "sončki" in vam je treba napisati v leporečenju, glupi k k..ac, ker nima 900 Mbps gre jokat najboljš da k sv. Petru......
Kaj plačuješ, pa ne dobiš (a si prebral pogoje bu.ec)? Nima veze kateri operater, plačuješ 5G omrežje, hitrosti pa kot so na voljo (več pogojev je tu zadaj)....
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Vem, da je "fajn", tako kot je nekaterim fajn, da imajo avto z več kot dvesto konji, ki leti kot hudič, ampak od tega ni koristi, ker tega ne moreš polno izkoristiti. Mene zanima konkretna korist. Prenos filmov je že ena taka uporabna stvar ali pa gledanje filmov na YT v 4K. 8K je še precej redko. In to se mi zdi, da je trenutno vse, kar je na razpolago. Ali pa se motim?
Fajn je mlado punco prtisnt pa da ne spi sama....tisti film boš že počakal, da se ti na torrentih dol potegne, vmes pa bejbo pošlataš....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Mene bolj kot hitrost 5G-ja motijo hitrosti fiksnega interneta na NEO paketih optika v primerjavi npr. s Telemachom. Max. 350/100 (trenutno mi izmeri 340/86mbit). Telemach ima v Premium paketu 1Gbps/100). 350 ali 1000 pa je razlika. Čeprav vprašanje koliko Telemach na lastni optiki dejansko v povprečju dosega.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Ja vem da je plafon ampak ne govorim o tem. Govorim o tem da če vzame Telemach v najem Telekom omrežje in tam preko optike ponudi paket EON Premium da mu Telekom v gostovanju "spusti" skoz hitrost 600Mbps. Če pa pri Telekomu vzemem njihov "najjači" paket pa ti na LASTNEM omrežju ne morejo spustit več skoz kot 350. To se mi zdi smešno. Seveda je 350 lepa hitrost ki je jaz ne koristim. Hočem pač povedat da bi mi bolj koristilo doma na deskotop PC-ju višja hitrost kot pa na mobilniku na 5G-ju...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej lahko tudi pri Telekomu vzameš 1000/100 ponekod celo 2000/100.

Tudi ne razumem kakšen problem naj bi bil na Telemachovi lastni optiki, jaz sem vedno dosegal obljubljene hitrosti (dela giga brez problema tako pri meni na P2P Ethernet optiki od Telemacha kot pri starših na GPONu, še na coaxu je šlo blizu tega, dokler jih niso preklopili na optiko).
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Kako to misliš ne morejo spustiti. Seveda ti lahko. Paket imajo tako skonstruiran, večjo hitrost pa doplačaš. Me je zgornji prehitel
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Zajem v spletu_26-1-2023_205346_www.telekom.si.jpeg
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Državna firma, jasna stvar. Recimo tudi T2 ni poceni inaš pa paket z 1000/200, ampak tudi plačaš. Res da je še mobilna, ampak z tistim si lahko rit obrišeš
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ni take sile… sploh ce nisi zahteven uporabnik… Jo ima zena v telefonu in nikoli ni pojamrala, da kaj ne bi delovalo ;) … Res pa je, da samostojnega paketa ne bi vzel pri T-2… Prej je imela bob…
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Bomo videli... ok mi poteče Telekom bom verjetno zopet za 2 leti nazaj migriral na Telemach. Sem nekeko mislil kako bom gledal te Arene TV, pa če sem odkrit sem v letu dni pogledal 4 tekme Real Madrida. Tako da tudi če nimam.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
@all
Dajte prosim še vi spraševat ali pošiljat na support Telekoma, Kje so frekvence od 3G (2100) za kao prestavljene na 4G ali 5G, obljubljali so, sedaj pa nič,
se sploh kaj dela na tem 4G ali 5G omrežju, so spet u zatonu, obe konkurenci so jih prehiteli, kao se grejo neki z dobrim , najboljšim omrežjem, Jao
zakaj pri zdravi pameti bi pa to pošiljal na telekom?
imam njihovo gsm naročnino in dela daleč najboljše po vsej Slo od vseh drugih ponudnikov. dosegljiv sem povsod in me boli patka na kateri frekvenci me stranke lahko dobijo, da sklenemo kupčijo.
sem pa enkrat imel še en mobi od drugega ponudnika in sem bil 20% časa nedosegljiv, tak da....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol